اخراج بی سابقه کارمندان گوگل!

به گزارش کنفرانس هکا، صدها نفر از کارمندان بخش های مختلف گوگل با هدف کاهش هزینه ها اخراج شده اند و این اقدام واکنش های زیادی را در پی داشته است.

اخراج بی سابقه کارمندان گوگل!

گوگل حدود 1٬000 نفر از کارمندان خود را که در بخش های سخت افزار گوشی پیکسل، پشتیبانی صوتی و فنی مشغول به کار بودند، اخراج نموده است. این شرکت اقدام اخیر خود را بخشی از روند کاهش هزینه ها توصیف می نماید.

گوگل در بیانیه ای اظهار داشت: ما برای سرمایه گذاری مسئولانه در اولویت ها و فرصت های مهم پیش رو، باید هزینه های شرکت را کاهش دهیم و برای این کار به حذف بعضی از عنوان های شغلی احتیاج داریم.

گوگل پیش تر گفته بود که چندین عنوان شغلی را حذف می نماید که بیشتر آن ها در حوزه سخت افزار و واقعیت افزوده هستند. به همین دلیل، گوگل در سال 2023 دوازده هزار نفر از کارمندانش را اخراج کرد؛ یعنی 6 درصد از تمام کارکنان.

این اقدام گوگل با واکنش های زیادی روبرو شده است. اتحادیه کارگران شرکت آلفابت (شرکت مادر گوگل) در شبکه اجتماعی ایکس، حذف عنوان های شغلی به وسیله گوگل را اخراج بی فایده می نامد. این اتحادیه می نویسد: اعضای گوگل هر روز سخت کار می نمایند تا محصولاتی عالی در اختیار کاربران قرار بگیرد و شرکت نباید به اخراج کارکنان ادامه دهد و در سه ماه میلیاردها دلار به جیب بزند. ما به امنیت شغلی احتیاج داریم.

اما گوگل تنها شرکتی نیست که دست به اخراج کارمندان خود زده است. به گزارش بلومبرگ، متا نیز در سال 202 حدود 20٬000 عنوان شغلی را حذف کرد و با افزایش 178 درصدی سهام روبرو شد. بعلاوه شرکت اسپاتیفای اظهار داشت برای کاهش هزینه هایش به ناچار 17 درصد از کارمندان را اخراج می نماید.

به نظر می رسد اخراج های اخیر و احتمالاً ادامه دار گوگل، با رقابتش بر سر هوش مصنوعی بی ارتباط نیست. گوگل درحال حاضر سعی دارد با رقیب سرسخت خود، مایکروسافت، رقابتی تنگاتنگ را پیش ببرد و برای این کار احتیاج به سرمایه گذاری بیشتر در حوزه هوش مصنوعی دارد؛ در نتیجه راهی به جز کاهش تعداد نیروهایش ندارد.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 21 دی 1402 بروزرسانی: 21 دی 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 14151

به "اخراج بی سابقه کارمندان گوگل!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اخراج بی سابقه کارمندان گوگل!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید