ابرچالش های جانسون برای تحقق برگزیت چیست؟

به گزارش کنفرانس هکا، یک روزنامه آمریکایی در تحلیلی به تبعات خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا با توجه به پیروزی حزب محافظه کار در انتخابات عمومی اخیر می پردازد.

ابرچالش های جانسون برای تحقق برگزیت چیست؟

به گزارش، روزنامه آمریکایی لس آنجلس تایمز در مقاله ای با عنوان پیروزی بوریس جانسون در انتخابات به معنای عقب نشینی در برگزیت نیست چالش های پیش روی نخست وزیر انگلیس و همچنین آینده سیاسی پیش روی این کشور را مورد آنالیز قرار داده که در ادامه مشروح آن را می خوانید:

برنده قاطع انتخابات عمومی بریتانیا درروز پنجشنبه نخست وزیر یعنی بوریس جانسون بود. حزب محافظه کار او با بدست آوردن اکثریت مجلس عملا خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا را تا انتها ماه آینده تضمین کرد.

بازنده بزرگ در این بین جرمی کوربین رهبر حزب کارگر نبود، بلکه عملکرد تحقیرآمیز این حزب بود؛ به اضافه مردم بریتانیا که در نتیجه این انتخابات این فرصت را از دست دادند تا درباره اقدام عجولانه و نسنجیده شان در سال 2016 که رأی به خروج از اتحادیه اروپا دادند تجدید نظر نمایند. همانگونه که بوریس جانسون در اظهاراتی پس از پیروزی خود در جمع هوادارانش گفت: با این انتخابات من فکر می کنم ما به همه تهدید ها برای برگزاری رفراندوم دوم انتها دادیم.

برگزاری رفراندوم مجدد همیشه از شانس کمی برخوردار بوده است. در ماه اکتبر حتی احتمال آن کمتر شد پس از اینکه جانسون هشدار داد که او خواستار خروج بدون توافق است، اما انتها او پیروز به مذاکره با رهبران اروپا برای دستیابی به توافق شد.

هنوز در ها بسته نشده بودند؛ کوربین علی رغم مواضع دوگانه خود درباره برگزیت، قول داد تا برای رسیدن به توافق خروج مذاکره کند و آن را طی یک رفراندوم به رأی بگذارد تا بقیه گزینه ها و سناریو ها همچنان در اتحادیه اروپا باقی بماند. این احتمال با شکست حزب کارگر از بین رفت که به طرز عجیبی می تواند به دلیل اشتباه رأی دهندگان سنتی حزب کارگر به دلیل حمایت از برگزیت باشد (نه به این معنا که برگزیت تنها عامل اولیه و اصلی عملکرد ضعیف حزب کارگر باشد) ظاهرا زیان های اصلی از جانب چپی ها و وعده های انتخاباتی آنان بوده است؛ که شامل ملی کردن بعضی صنایع در کشور و مواضع یهودستیزانه بعضی از افراد در داخل حزب بوده است.

با این حال بسیار دلسردنماینده و ناامید نماینده است اینکه ماه بعدی بریتانیا روابطی را قطع خواهد نمود که باعث قوی تر شدن اقتصاد کشور شده است. به لندن یاری کرد تا بزرگترین پایتخت اقتصادی گردد و به شهفرایندان نیز این حق را اعطا کرد که آزادانه به تمامی نقاط اروپا سفر و در آنجا زندگی نمایند و حتی مشغول به کار شوند. بریتانیا بدون برقراری ساز و کار تجاری دائمی با اروپا این اتحادیه را ترک می نماید. این ها موارد مهمی هستند که باید مورد بحث قرار گیرند؛ مذاکراتی که بالقوه سخت بوده و باید قبل از موعد مقرر یعنی 31 دسامبر انجام گردد.

همانگونه که جانسون به دنبال دستیابی به یک توافق جامع است باید تبعات سیاسی حاصل از پیروزی خود را بر عهده گیرد. در جریان انتخابات عمومی حزب ملی اسکاتلند 48 کرسی از 59 کرسی در مجلس را بدست آورد. پس از این رویداد نیکولا استورجن وزیر اول و رئیس حزب ملی اسکاتلند گفت باید به این کشور اجازه داده گردد تا در پی پیروزی محافظه کار ها در انتخابات مجلسی بریتانیا، یک رفراندوم دیگر برای استقلال برگزار کند. وی همچنین تاکید نمود که بوریس جانسون شاید وظیفه دارد که انگلستان را از اتحادیه اروپا خارج کند. اما وظیفه ای برای خارج کردن اسکاتلند از اتحادیه اروپا ندارد. او با صراحت گفت که اسکاتلند باید فرصتی برای انتخاب آینده خود داشته باشد.

جانسون باید با سختی هایی دست و پنجه نرم کند که برگزیت برای فرایند صلح در ایرلند شاقتصادی ایجاد نموده است. جلوگیری از ایجاد مرز سخت در مرز ایرلند ممکن است در دراز مدت به بریتانیا و حتی بعد از خروج از اتحادیه اروپا یاری کند. اقدامی که ایرلند شاقتصادی را ملزم به تبعیت از قوانین گمرکی اتحادیه اروپا می نماید تا متناوبا کل انگلستان نیز به یک اتحادیه گمرکی بپیوندد که این امر با مرامنامه و اساسنامه حزب محافظه کار در تضاد است که می گوید: ما اجازه نخواهیم داد بریتانیا در اتحادیه های گمرکی حضور داشته باشد.

به دلیل اینکه شعار کمپین انتخاباتی بوریس جانسون تحقق برگزیت بود او ممکن است که فکر کند پیروزی حزب محافظه کار یک پیغام شفاف و مهر تاییدی بر برگزیت بود. اما نتایج انتخابات حقایق دیگری را درباره چالش های دیگر و همچنین شخصیت رهبران حرف محافظه کار آشکار کرد. رأی دهندگان شایسته فرصت دیگری برای تجدید نظر در مورد خروج از اتحادیه اروپا در قالب همه پرسی هستند تا بتوانند به طور صریح و شفاف به این سوال مهم پاسخ دهند. این یک تراژدی بزرگ است که این فرصت از آن ها سلب شده است.

منبع: خبرآنلاین

وبلاگ پریها: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

کالارنا: کالارنا: مقایسه و نقد کالاهای دیجیتالی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 7824

به "ابرچالش های جانسون برای تحقق برگزیت چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابرچالش های جانسون برای تحقق برگزیت چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید