ترامپ: جانسون برای برگزیت نیازی به نصیحت ندارد

به گزارش کنفرانس هکا، رئیس جمهور آمریکا در اولین دیدار با نخست وزیر بریتانیا در فرانسه تأکید کرد که جانسون برای خروج موفقیت آمیز از اتحادیه اروپا به نصیحت نیازی ندارد و فرد مناسبی برای محقق کردن این هدف است.

ترامپ: جانسون برای برگزیت نیازی به نصیحت ندارد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با بوریس جانسون برای اولین بار از زمانیکه بعنوان نخست وزیر انگلیس برگزیده شده است، در بیاریتس فرانسه دیدار کرد و از او بعنوان فرد مناسب برای رسیدگی به مسئله برگزیت یاد کرد.

روزنامه انگلیسی دیلی میل گزارش کرد، ترامپ در دیدار با جانسون تأکید کرد که نخست وزیر بریتانیا برای خروج موفقیت آمیز بریتانیا از اتحادیه اروپا، به نصیحت نیازی ندارد.

وی اینگونه گفت: او به نصیحت نیازی ندارد. او فرد مناسبی برای این کار است. من مدت ها است که این مسئله را می گویم. این حرف من، مقامات پیشین انگلیس را خیلی شادمان نمی نماید اما مدت ها است که می گویم او فرد مناسبی برای این کار است.

رئیس جمهور آمریکا که کوشش می نماید در آستانه خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، روابط تجاری واشنگتن با بریتانیا را تقویت کند، گفت: گفت وگوهای تجاری بسیار خوبی بین انگلیس و ما در جریان است. ما قصد داریم قرارداد تجاری بسیار بزرگی را با یکدیگر داشته باشیم و این قرارداد بسیار بزرگتر از هرگونه قراردادی است که تاکنون با انگلیس داشته ایم.

ترامپ ادامه حضور انگلیس در اتحادیه اروپا را یک مانع خواند و در خصوص خروج این کشور اروپایی از اتحادیه اروپا گفت: در یک نقطه از زمان، آنها دیگر مانعی نخواهند داشت، آنها مانعی در اطراف خود نخواهند داشت زیرا هم اکنون آنها با چنین مانعی روبرو هستند.

طبق این گزارش، جانسون نیز توضیح داد که مذاکرات سختی را در راستا فراهم کردن زمینه برای قرارداد تجاری پسابرگزیت در پیش دارد.

صبحانه کاری ترامپ و جانسون آنطور که دیلی میل گزارش نموده است، نمایانگر لحظه مهمی در روابط آمریکا و انگلیس به حساب می آید. رهبران دو کشور، از زمانیکه ماه گذشته جانسون بعنوان نخست وزیر انگلیس برگزیده شد، به طور هفتگی با یکدیگر در جهت تقویت روابط، تماس تلفنی برقرار می نمایند.

جانسون از دوره کمپین انتخابات نخست وزیری اعلام نموده بود دولتی که تشکیل دهد، بریتانیا را با توافق یا بدون توافق با بروکسل، از اتحادیه اروپا خارج می نماید.

مردم بریتانیا (انگلیس، ایرلند شمالی، اسکاتلند و ولز) سوم تیر ماه سال 1395 در یک همه پرسی به خروج این کشور از اتحادیه اروپا رأی مثبت دادند. قرار بود فرآیند خروج تا پیش از ابتدای سال جاری تکمیل گردد، اما ناکامی لندن و بروکسل در توافق در خصوص وضعیت رابطه سیاسی و مالی پس از اجرای برگزیت، به تعویق در این فرآیند منجر شد.

در صورتی که انگلیس بدون تصویب توافق از اتحادیه اروپا خارج گردد با شوک مالی و سیاسی شدیدی روبرو خواهد شد. (جزئیات بیشتر)

م

طرفداران رونالدو: مجله فوتبال و طرفداران بازکن محبوب رونالدو

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 5953

به "ترامپ: جانسون برای برگزیت نیازی به نصیحت ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: جانسون برای برگزیت نیازی به نصیحت ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید