دار و ندار ترامپ چقدر است و خرج چه چیز هایی می گردد؟

به گزارش کنفرانس هکا، ثروت خالص دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، در حال حاضر 3/1 میلیارد دلار تخمین زده می گردد.

دار و ندار ترامپ چقدر است و خرج چه چیز هایی می گردد؟

به گزارش ، ثروت خالص دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، در حال حاضر 3/1 میلیارد دلار تخمین زده می گردد. با این حال، طبق تخمین های سایت فوربس در ماه مارس 2018، این ثروت میلیاردی از زمان آغاز به کار ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا یعنی از ژوئن 2017، با کاهشی 400 میلیون دلاری رو به رو بوده است.

اهداف خطرناک معلم ترامپ/ سخنرانی را چه کسی به دونالد آموزش داد؟

پرهزینه ترین مراسم ازدواج قرن/ جشن عروسی ترامپ چقدر خرج روی دستش گذاشت؟

اما فرزندان بزرگ دونالد ترامپ چقدر ثروت دارند؟ طبق شنیده ها، اریک ترامپ بین 150 میلیون تا 300 میلیون دلار، دونالد ترامپ جونیور 200 میلیون دلار و تیفانی ترامپ 600 هزار دلار دارند. ایوانکا ترامپ هم که کسب و کار خودش را دارد، از بیشترین ثروت در میان فرزندان رئیس جمهور آمریکا برخوردار است، به طوری که طبق تخمین های سایت سی ان ان در سال 2017، او و همسرش، جرد کوشنر، 762 میلیون دلار ثروت دارند. این تخمین ها بر اساس اسناد اقتصادی ای بود که توسط کاخ سفید منتشر شده بود؛ بنابراین خانواده ترامپ در مجموع احتمالاً بیشتر از 4 میلیارد دلار ثروت دارند.

در ادامه می خواهیم ببینیم ترامپ ها این ثروت عظیم را چطور خرج می نمایند.

ثروت حال حاضر دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، 3/1 میلیارد دلار تخمین زده می گردد. با این حال طبق تخمین های سایت فوربس در ماه مارس 2018، این ثروت میلیاردی از زمان آغاز به کار ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا یعنی از ژوئن 2017، با کاهشی 400 میلیون دلاری رو به رو بوده است.

طبق گزارشات اقتصادی رسمی دونالد ترامپ، او از ژوئن 2016 تا بهار 2017، درآمدی در حدود 597 میلیون تا 667 میلیون دلار داشته.

ترامپ حدود 170 میلیون دلار از ثروت خود را از کسب و کار های مرتبط با برند خودش یعنی هتل های زنجیره ای و محصولات ترامپ به دست آورده.

320 میلیون دلار از ثروت ترامپ را پول نقد و دارایی های شخصی تشکیل می دهد که از این میان، 140 میلیون دلار، پول نقد و دارایی های نقدی است.

طبق اعلام کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ، او قبل از پیروزی اش در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، 66 میلیون دلار از ثروت شخصی اش را صرف کمپین انتخاباتی خود کرد.

در آن موقع، ترامپ اغلب با استفاده از ناوگان هوایی عظیم الجثه خود به نقاط مختلف آمریکا سفر می کرد. طبق شنیده ها، او در گذشته یک هواپیمای بوئینگ 727 را به قیمت 8 میلیون دلار خریداری نموده بود که در سال 2010، یک بوئینگ 757 را جایگزین آن کرد. طبق گفته ها، ترامپ این هواپیما را از پل آلن، هم مؤسس شرکت مایکروسافت، به قیمت 100 میلیون دلار خریداری کرد.

طبق گزارش سایت NewYorkTimes، بوئینگ 757 هر ساعت هزاران دلار سوخت مصرف می نماید.

ترامپ یک جت شخصی از شرکت هواپیماسازی سسنا دارد که طبق شنیده ها، در سال 2016، نوی آن 15/3 میلیون دلار و دست دوم آن 3/2 میلیون دلار قیمت داشت.

دونالد ترامپ 3 هلیکوپتر شخصی از شرکت هواپیماسازی سیکورسکی هم دارد. یک هلیکوپتر سیکورسکی دست دوم مدل S-76s معمولاً 5 میلیون تا 7 میلیون دلار قیمت دارد. علاوه بر این، طبق تخمین ها، ترامپ 750 هزار دلار هم صرف بازسازی فضای داخلی جدیدترین هلیکوپتر خود کرد. همه بخش های فلزی داخل هلیکوپتر با روکشی از طلای 24 عیار پوشانده شدند.

در مجموع، دو هواپیما و سه هلیکوپتر ترامپ در حال حاضر 32 میلیون دلار ارزش دارند.

دونالد ترامپ یک کلکسیون ماشین هم دارد. طبق شنیده ها، او یک رولزرویس قدیمی مدل Silver Cloud، یک رولز رویس مدل Phantom (که قیمت آن از 500 هزار دلار آغاز می گردد)، یک میباخ، یک فراری و یک مرسدس بنز مدل 3600 دارد. علاوه بر این، گفته می گردد او یک مک لارن مدل SLR هم به قیمت 455 هزار دلار برای همسرش، ملانیا ترامپ، خریداری نموده.

ترامپ علاقه زیادی به کت و شلوار های برند ایتالیایی بریونی دارد که بین 5،250 تا 6،900 دلار قیمت دارند.

دونالد ترامپ در گذشته در یک شوی تلویزیونی به نام The Apprentice مجری گری می کرد. کت و شلوار هایی که ترامپ در این برنامه به تن می کرد را همین برند به طور رایگان در اختیار او می گذاشت. اما در زمان برگزاری کمپین انتخاباتی اش او دیگر هزینه کت و شلوار های بریونی اش را پرداخت می کرد.

ملانیا ترامپ، بانوی اول آمریکا هم علاقه زیادی به لباس های گران قیمت دارد. او بار ها با لباس های گران قیمتی دیده شده، از پیراهن 2،095 دلاری برند ژیوانشی گرفته تا لباس شب 7،995 دلاری برند مونیک لولیه. البته تمامی این ها در برابر کت 52 هزار دلاری برند دولچه و گابانا او بسیار ارزان قیمت به نظر می رسند.

ملانیا از برند های ارزان قیمت تری که لباس هایی به سبک غیر رسمی تر دارند هم در موقعیت های مختلفی استفاده نموده، مثل برند کانورس که کمتر از 50 دلار قیمت دارد.

بانوی اول آمریکا میکاپ آرتیست شخصی خودش را دارد. نیکول بریل، میکاپ آرتیست شخصی ملانیا، یک بار در مصاحبه ای از تصمیم همسر رئیس جمهور آمریکا برای برپایی یک اتاق آرایش مخصوص در کاخ سفید خبر داده بود. ملانیا یک آرایشگر موی اختصاصی هم دارد که کار آرایش مو های بانوی اول آمریکا را در کاخ سفید انجام می دهد و در سفر های ملانیا ترامپ هم همراه او است.

ملانیا خود را یک مادر تمام وقت می داند و دوست ندارد برای پرستار بچه پول خرج کند. در سال 2013، او در مصاحبه ای اظهار کرد که خودش به تن پسرش، بارون، کت و شلوار می نماید و از کرم مرطوب نماینده برند خودش به نام Caviar Complex C6 برای مرطوب کردن پوست او استفاده می نماید. در زمان انجام این مصاحبه، بارون 7 سال داشت.

در آن موقع، بارون در نیویورک به مدرسه دستور زبان و پیش دبستانی کلمبیا می رفت که شهریه سالیانه آن 40 هزار دلار است. بعد از آن، طبق گزارش وبسایت TheWashingtonPost، بارون به مدرسه اسقفی سنت اندروز در مری لند رفت که شهریه سالیانه آن هم 40 هزار دلار است.

ترامپ، ملانیا و بارون، پیش از نقل مکان به کاخ سفید، در پنت هاوس 57 میلیون دلاری برج ترامپ زندگی می کردند. طبق شنیده ها، دونالد ترامپ مدعی شده این پنت هاوس 3،065 متر مربع مساحت دارد، در حالی که اسناد شهری مساحت این ملک را 1،021 متر مربع نشان می دهد.

ترامپ ها املاک دیگری هم دارند، مثل ملک خصوصی لو شاتو دی پالمی در یکی از جزایر دریای کارائیب به نام سنت مارتین که 15 میلیون دلار قیمت دارد و یا عمارت 13 میلیون دلاری آن ها در شهر بورلی هیلز ایالت کالیفرنیا.

خانواده ترامپ یک عمارت 3،623 متر مربعی هم در منطقه بدفورد نیویورک به نام سون اسپرینگز دارند که طبق شنیده ها آن را به قیمت 7/5 میلیون دلار خریداری کردند و از آن به عنوان استراحتگاه خانوادگی خود استفاده می نمایند. طبق گفته ها، این ملک حالا 24 میلیون دلار ارزش دارد.

ترامپ ها دو خانه هم در منطقه استرلینگ ایالت ویرجینیا دارند که در مجموع 1/5 میلیون دلار قیمت دارند. سه خانه دیگر خانواده ترامپ در منطقه پالم بیچِ ایالت فلوریدا واقع شده که در مجموع 36 میلیون دلار ارزش دارند.

اما عمده ثروت دونالد ترامپ در فهرست بلندبالای املاک شخصی او نفهته. نزدیک به 1/47 میلیارد دلار از ثروت ترامپ را املاک او در نیویورک تشکیل می دهد، شهری که ترامپ در آنجا 9 خانه دارد. دونالد ترامپ 6 ملک هم در بیرون نیویورک دارد که مجموعاً 630 میلیون دلار ارزش دارند.

زمین ها و باشگاه های گلف ترامپ در نقاط مختلفی، از آمریکا گرفته تا اسکاتلند و ایرلند، مجموعاً 550 میلیون دلار ارزش دارند.

ترامپ در شهر پالم بیچ ایالت فلوریدا یک عمارت 68،796 متر مربعی به نام مارالاگو دارد که طبق شنیده ها، آن را به قیمت 10 میلیون دلار خریداری نموده. این عمارت 58 اتاق خواب، 33 حمام و دستشویی، 12 شومینه و 3 پناهگاه ضد بمب دارد.

علاقه به املاک در خانواده ترامپ موروثی است. گزارشات منتشر شده در سال 2016 نشان داد اریک ترامپ، پسر دونالد ترامپ و همسرش لارا، طبق شنیده ها، 2 خانه دارند؛ یک آپارتمان 2،0350،500 دلاری در یکی از ساختمان های متعلق به دونالد ترامپ به نام Trump Parc East و همینطور خانه ای در منطقه وستچستر نیویورک.

دونالد ترامپ جونیور هم مانند برادرش، در منطقه منهتن نیویورک ملک دارد. او 2 آپارتمان به قیمت های 1/5 میلیون و 1/125 میلیون دلار در ساختمانی به نام Sovereign دارد. طبق شنیده ها، دونالد ترامپ جونیور این دو آپارتمان را در هم ادغام نموده است.

هر دو برادر ید طولایی در شکار دارند، تفریحی که می تواند بسیار گران قیمت باشد. یک دوره 14 روزه شکار کرگدن می تواند 66،790 دلار هزینه داشته باشد.

ایوانکا ترامپ هم کسب و کار خودش را دارد. طبق اسناد منتشره توسط کاخ سفید، از 1 ژوئن 2016 تا 31 مه 2017، ایوانکا دست کم 13/5 میلیون دلار کسب درآمد نموده بود. بیش از 5 میلیون این درآمد از برند ایوانکا ترامپ، بیش از 2/5 میلیون دلار آن از سازمان ترامپ و حدود 800 هزار دلار آن از انتشار کتاب و فعالیت های تلویزیونی ایوانکا به دست آمده بود.

ایوانکا ترامپ و همسرش، جرد کوشنر، در مجموع، دست کم 207 میلیون دلار ثروت دارند، اما طبق بعضی اسناد و مدارک، مبلغ دارایی های آن ها احتمالاً بیشتر از 762 میلیون دلار است.

در میان اموال و دارایی های ایوانکا و جرد، یک کلکسیون هنری 25 میلیون دلاری هم وجود دارد.

طبق حدس بعضی رسانه ها، مراسم عروسی این زوج دست کم 1 میلیون دلار هزینه داشته. این مراسم در سال 2009 در باشگاه گلف ملی ترامپ برگزار گردید.

بعد از نقل مکان دونالد ترامپ به کاخ سفید، ایوانکا ترامپ و جرد کوشنر هم به واشنگتن دی سی آمدند و طبق شنیده ها، یک خانه 5/5 میلیون دلاری را اجاره کردند. ایوانکا و همسرش در یکی از برج های دونالد ترامپ به نام Trump Park Avenue هم یک پنت هاوس 4 اتاق خوابه دارند.

ایوانکا هم مانند مادرخوانده اش، ملانیا ترامپ، در استایل خود، هم از لباس های گران قیمت استفاده می نماید و هم لباس هایی از برند های ارزان قیمت تر؛ از پیراهن و کت 6،280 دلاری برند اسکار دلا رنتا گرفته تا پیراهن 870 دلاری برند رکساندا و پیراهن 35 دلاری برند تارگت از خط فراوری ویکتوریا بکهام.

هزینه تحصیل تیفانی ترامپ را همواره پدرش، دونالد ترامپ پرداخت نموده. تیفانی دوره کارشناسی خود را در دانشگاه پنسیلوانیا گذارند و حالا در دانشگاه حقوق جورج تاون درس می خواند که تحصیل در آن بیشتر از 58 هزار دلار هزینه دارد. او در سال 2020 از دانشگاه فارغ التحصیل خواهد شد.

تیفانی زمانی که مشغول درس و دانشگاه نباشد، اوقات فراغت خود را در سفر سپری می نماید، از سفر با کشتی تفریحی به ایتالیا و گشت و گذار در بوداپست، پایتخت مجارستان گرفته تا گذران تابستان در شهر ساوت همپتون انگلستان و سفر به کشور باهاما.

تیفانی هم بار ها در مراسم های رسمی، با لباس های گران قیمت دیده شده که دوخت سفارشی دارند؛ از کفش های 725 دلاری برند آکوازارا گرفته تا لباس هایی با دوخت سفارشی از دیزاینری به نام دنیل باشو که لباس های شب او می تواند هزاران دلار قیمت داشته باشد.

اینکه دونالد ترامپ تا به حال چه میزان فعالیت بشر محبت آمیز داشته مسأله ای مورد بحث است، اما در سال 2009، او و ملانیا بین 5 هزار تا 9،999 دلار به لیگ ورزشی پلیس شهر نیویورک اهدا کردند. در سال 2017 هم ترامپ 1 میلیون دلار از ثروت شخصی خود را به یاری رسانی به خاطر خسارات ناشی از توفان هاروی اختصاص داد.

منبع: روزیاتو

pariha.ir: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

kalarena.com: کالارنا: مقایسه و نقد کالاهای دیجیتالی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 3 اسفند 1401 بروزرسانی: 3 اسفند 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 5237

به "دار و ندار ترامپ چقدر است و خرج چه چیز هایی می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دار و ندار ترامپ چقدر است و خرج چه چیز هایی می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید