آمادگی صد درصدی مترو برای پذیرش مسافران، تمام قطارها از لحاظ فنی آماده اند

به گزارش کنفرانس هکا، نوبخت گفت: سرفاصله 3.5 دقیقه رسیدن قطار ها به ایستگاه مترو حجم بالایی از مسافران را می توانند جا به جا کند.

آمادگی صد درصدی مترو برای پذیرش مسافران، تمام قطارها از لحاظ فنی آماده اند

فرنوش نوبخت مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران در گفت وگو با خبرنگار ، در تشریح آخرین برنامه ریزی های اجرا شده برای پذیرش مسافران از روز شنبه با توجه به افزایش نرخ بهای بنزین با تاکید بر آمادگی خوب شرکت بهره برداری مترو گفت: در حال حاضر سر فاصله رسیدن قطارها در خطوط مترو نزدیک به 3.5 دقیقه است که این عدد حجم بالای مسافر را به وسیله مترو می تواند در روز جا به جا کند.

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران اضافه کرد: خطوط مترو ظرفیت بالایی برای پذیرش مسافرانی را دارد که از روز شنبه با توجه به افزایش ترخ بهای بنزین به استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی به ویژه مترو رو می آورند.

نوبخت گفت: با توجه به ظرفیت بالای موجود، اما در صورت استقبال فراتر از انتظار شهروندان از مترو برای سفر های درون شهری این آمادگی وجود دارد که از سایر خطوط، قطار به راستا های پر ازدحام اعزام گردد.

او در پاسخ به این سوال که با توجه به خرابی های و نقص فنی قطار ها در هفته گذشته شرایط فنی امروز قطار ها در چه سطحی است گفت: تمام قطار های مترو سرویس های فنی را گذراندند و تمام آن ها آماده هستند و امیدواریم شاهد نقص فنی مجدد قطار ها در خطوط مترو نباشیم.

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران در پاسخ به این سوال که آیا نیم بها بودن نرخ بلیت مترو ادامه می یابد؟ گفت: تصمیم بر نیم بها بودن نرخ بلیت دستوری برای زمان آلودگی بود و تا انتهای این هفته اجرا شد.

نوبخت در پاسخ به این سوال که افزایش حجم احتمالی مسافران مترو از روز شنبه به چه شکلی مدیریت و کنترل می گردد، گفت: به وسیله مانتورینگ اطلاعات کلیه ایستگاه ها مخابره می گردد و در صورت لزوم قطار به ایستگاه های پرتردد اعزام می گردد.

pariha.com: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 7336

به "آمادگی صد درصدی مترو برای پذیرش مسافران، تمام قطارها از لحاظ فنی آماده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی صد درصدی مترو برای پذیرش مسافران، تمام قطارها از لحاظ فنی آماده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید