آمادگی بحرین برای میزبانی نشست ائتلاف ضد ایرانی آمریکا

به گزارش کنفرانس هکا، وزارت خارجه بحرین در بیانیه ای از آمادگی این کشور برای میزبانی نشست ائتلاف ضد ایرانی آمریکا اطلاع داد.

آمادگی بحرین برای میزبانی نشست ائتلاف ضد ایرانی آمریکا

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، وزارت خارجه بحرین روز پنجشنبه در بیانیه ای اظهار داشت که این کشور آماده میزبانی نشست مربوط به امنیت کشتیرانی و هوانوردی با همکاری آمریکا و لهستان و مشارکت بیش از 60 کشور است.

در این بیانیه آمده است که هدف از این اقدام بحرین، ایفای نقش برای یاری به برقراری امنیت و ثبات منطقه به دلیل خطراتی است که در سایه اقدامات ایران، منطقه را تهدید می نماید و خطری بزرگ برای دریانوردی و هوانوردی در منطقه است.

طبق گزارش خبرگزاری بحرین بنا در این بیانیه همچنین تأکید شده است که این نشست فرصتی برای رایزنی و تبادل دیدگاه کشورها درباره دستیابی به راهکارهایی جهت مقابله با خطر ایران و تضمین آزادی کشتیرانی در این منطقه راهبردی است.

برایان هوک فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران گفته است که 65 کشور در نشستی در بحرین، امنیت دریایی خلیج (فارس) را آنالیز خواهند کرد.

هفته پیش جوزف دانفورد رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا گفته بود که آمریکا طرحی را برای تشکیل ائتلاف نظامی بین المللی جهت آنچه حمایت از آب های استراتژیک در مجاورت ایران و یمن خوانده بود، تهیه نموده است.

از زمان حمله به دو نفتکش در دریای عمان، آمریکا با ادعای دست داشتن ایران در این حملات از کشورهای هم پیمان خود خواسته است که ائتلافی نظامی برای حفاظت از کشتیهای تجاری در خلیج فارس تشکیل دهند.

خ

pariha.com: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 4262

به "آمادگی بحرین برای میزبانی نشست ائتلاف ضد ایرانی آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی بحرین برای میزبانی نشست ائتلاف ضد ایرانی آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید