8 تمدن مشهور که به طرز مشکوکی از بین رفتند

به گزارش کنفرانس هکا، تمدن های اسرار آمیز

کاملا طبیعی است که هر چه زمان می گذرد و رو به جلو می رود، برخی از چیزها نابود شده و چیزهای جدیدی به وجود بیایند. چشم اندازی که ما از دنیا داریم روز به روز در حال تغییر است، عوامل زیادی در این تغییرات تاثیر دارند از شرایط آب و هوایی گرفته تا کم تر شدن و تحلیل رفتن منابع طبیعی، افزایش جمعیت، دخالت های انسانی و… در بیشتر مواقع بابت تغییرات این چنینی توضیحات خوبی وجود دارد اما در برخی از موارد مثل تمدن های اسرار آمیز که در پایین خبرنگاران برای شما آماده نموده است، واقعا علت خاصی دیده نمی گردد و به همین علت است که این تمدن ها همواره برای ما در هاله ای از ابهام می مانند.

8 تمدن مشهور که به طرز مشکوکی از بین رفتند

تمدن هاراپان (The Harappan civilization)

هاراپا یکی از دو شهر اصلی در تمدن دره Indus بود که گفته می شود یکی از اولین تمدن های شهرنشینی ای بوده است که به وسیله باستان شناسان مدرن کشف شده است. در سال 1800 قبل از میلاد این تمدن کم کم رو به افول رفت تا این که کلا از بین رفت. بسیاری از محققان بر این باورند که تغییرات آب و هوایی و هجوم فرهنگ های دیگر به آن ها باعث از بین رفتن این تمدن شده است اما هیچ توضیحی که این گفته ها را اثبات کند، وجود ندارد.

تمدن آناسازی (The Anasazi)

یکی دیگر از تمدن های اسرار آمیز و کهن تمدن آناسازی است که هزاران سال پیش در بیابان های شمالی آمریکا شکل گرفت. این تمدن رونق خیلی زیادی داشت اما ناگهان به یکباره در قرن سیزدهم بعد از میلاد مسیح از بین رفت. برخی از مردم بر این باورند که آن ها به وسیله بیگانگان ربوده شده اند یا اینکه شاید هم اصلا خودشان از بیگانگان بوده اند!

تمدن مینوآن ها (The Minoans)

طبق گفته دانشمندان و تحقیقاتی که آن ها انجام داده اند، مینوآن ها اولین تمدن شکل گرفته در اروپا هستند که تا سال 1400 قبل از میلاد مسیح رونق بسیار زیادی داشتند اما گفته می شود که رسوبات آتشفشانی باعث از بین رفتن آن ها شد. مینوآن ها از تمدن های اسرار آمیز هستند چرا که این فقط می تواند یکی از دلایل از بین رفتن آن ها باشد و دلایل دیگر هنوز کاملا تعیین نشده اند.

تمدن کلوویس (The Clovis)

یکی از فرهنگ های بومی ما قبل تاریخ در آمریکا که تاریخ آن به 10000 سال قبل از میلاد مسیح برمی شود، تمدن کلوویس است. این تمدن هم مانند دیگر تمدن های اسرار آمیز که در بالا معرفی شدند به یکباره از بین رفتند که یکی از نظریه هایی که درباره آن ها وجود دارد این است که یک دنباله دار غول پیکر به زمین اصابت نموده و باعث نابود شدن این تمدن شده است، اگر چه این فعلا فقط در حد یک باور است و از نظر علمی اثبات نشده است.

تمدن The Mycenaeans

تمدن Mycenaeans هم در قبل از میلاد مسیح به وجود آمده بوده است و از معروف ترین تمدن های اسرار آمیز دنیا است. اولین نشانه های افول این تمدن در سال 1200 قبل از میلاد مسیح بوده است و در سال 1100 هم کاملا از بین رفته است. مورد مهم و اسرار آمیزی که درباره این تمدن وجود دارد این است که آن ها هیچ راه و نشانی از شیوه زندگیشان بر جا نگذاشته اند و به همین علت هم هیچ حقیقت شفافی درباره این که دقیقا چه بر سر آن ها آمده است وجود ندارد اما نشانه هایی از وقوع زمین لرزه در منطقه ای که آن ها بوده اند دیده شده و احتمالا زمین لرزه بی تاثیر نبوده باشد.

تمدن جزیره ایستر (Easter Island)

جزیره ایستر نامی آشنا برای برخی از ماها است، حتی اگر نام آن را نشنیده باشیم ولی به احتمال خیلی زیاد تصاویری از آن را دیده ایم. در هر حال این جزیره به خاطر مجسمه های عجیب غریبی که دارد مشهور شده است. این مجسمه ها موآی نام دارند و به شکل سر انسان ساخته شده و در خاک جزیره فرو رفته اند. هر چقدر که این مجسمه ها را بشناسیم اما چیزی که هنوز ناتعیین است مردم جزیره ایستر هستند. ما تقریبا هیچ چیز درباره مردم جزیره ایستر نمی دانیم و تنها چیزهایی که از آن ها می توان حدس زد این است که آن ها از تمام منابعی که در دست داشته اند استفاده نموده اند و به همین علت از بین رفته اند.

تمدن Catalhöyük

این تمدن که بارها از آن به عنوان قدیمی ترین شهر دنیا یاد شده است، در خیلی از موارد از دیگر تمدن ها کاملا جدا است و با آن ها فرق دارد. آن ها جاده هایی را برای رفت و آمد خودشان ساخته بوده اند، خانه های آن ها به شکل خانه های زنبور ها در یک کندوی عسل است. عجیب است بدانید که زمانی که مردم می خواسته اند تا وارد خانه هایشان شوند، این کار را به وسیله سوراخ هایی که در سقف خانه هایشان ایجاد نموده بودند، انجام می دادند. آن ها 2000 سال تمام در زمان خودشان زندگی کردند و درخشیدند و ناگهان بدون این که کوچک ترین رد پایی از خوشان بر جا بگذارند از بین رفتند.

تمدن نابتا پلایا (Nabta Playa)

بین سال های 7000 تا 6500 قبل از میلاد مسیح، منطقه ای که ما امروزه به نام ساهارای مصر می شناسیم در واقع یک جامعه شلوغ از مزرعه داران، صنعت داران و گاوچرانان بود. تخمین زده شده است که الگوهای بارانی، دستی در ناپدید شدن این تمدن های اسرار آمیز داشته است. علاوه بر این، از آن ها صخره هایی خاصی بر جا مانده است که به نوعی نشان از این موضوع دارد که آن ها با موضوعات مرتبط با فضا هم آشنا بوده اند.

منبع: destinationamerica.com

منبع: الی گشت
انتشار: 29 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 29 اردیبهشت 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 13441

به "8 تمدن مشهور که به طرز مشکوکی از بین رفتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "8 تمدن مشهور که به طرز مشکوکی از بین رفتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید