7 قدم برای آرایش به سبک کره ای مخصوص خانم های جوان

به گزارش کنفرانس هکا، در سال های اخیر، محصولات زیبایی کره ای محبوبیت زیادی به دست آورده و دنیای مد و زیبایی را تحت تأثیر قرار داده اند به طوری که آرایش به سبک کره ای به ترند این روزها تبدیل شده است.

7 قدم برای آرایش به سبک کره ای مخصوص خانم های جوان

برای دستیابی به ظاهری طبیعی و درخشان، K-beauty را انتخاب کنید زیرا هم ساده و هم بدون دردسر است. آرایش کره ای فقط یک روش آرایشی و زیبایی موقت نیست، بلکه یک سبک زندگی است که بر روی مراقبت از پوست شما تمرکز دارد و زیبایی های چهره شما را به روشی ظریف تقویت می نماید.

چه از علاقه مندان به آرایش باشید و چه مبتدی، اگر تازه با این سبک آرایش آشنا شده اید و می خواهید آن را امتحان کنید، این مقاله که یک راهنما برای افراد مبتدی است، برای شما مناسب خواهد بود. در این مقاله با اصول اولیه آرایش کره ای ساده از مراقبت از پوست گرفته تا استفاده از لوازم آرایش کره ای آشنا می شوید تا بتوانید به یک سبک آرایش کره ای عالی دست پیدا کنید.

آرایش به سبک کره ای چیست؟

K-beauty سبکی است که بر دستیابی به ظاهری طبیعی، درخشان و نرم تمرکز دارد. آرایش به سبک کره ای به علت تاکیدش بر روی مراقبت از پوست معروف است زیرا روتین های زیبایی کره ای، مراقبت از پوست را به عنوان گامی مهم در دستیابی به آرایشی بدون عیب ونقص در اولویت قرار می دهند.

K-beauty، یک سبک مینیمال و ظریف است که با استفاده از بافت های سبک، شفاف و رنگ های ملایم و پاستلی برای تقویت ویژگی های طبیعی صورت شناخته می شود.

علاوه بر این، محصولات آرایش کره ای کیوت هستند و اغلب دارای بسته بندی زیبا، مجذوب نماینده و متفاوت هستند که همین سبک عرضه متفاوت به آن ها یاری نموده تا در سایر نقاط آسیا و حتی دنیا هم محبوب شوند. بعضی از برندهای محصولات آرایشی و بهداشتی کره ای عبارتند از Laneige، Mamonde،Etude House، Sulwhasoo و Innisfree.

تاریخچه آرایش به سبک کره ای

شاید فکر کنید که آرایش کره ای یک سبک تازه است اما بهتر است بدانید که تاریخچه ای طولانی و غنی دارد که به سه پادشاهی پیشین کره برمی شود. در آن موقع زنان از مواد طبیعی مانند میوه های عناب و لوبیا قرمز برای زیبایی و آرایش خود استفاده می کردند. زنان کره ای در گذشته پودر برنج را به صورت خود می زدند تا سفیدتر به نظر برسند.

در طول سال ها، آرایش کره ای تکامل یافته و پیچیده تر شده است. امروزه خانم های کره ای از محصولات مختلفی مانند لوازم آرایشی کره ای BB و لوازم آرایش کره ای CC و پودرهای کانتورینگ برای رسیدن به چهره ای زیبا استفاده می نمایند. بعلاوه از انواع خط چشم، ریمل، رژ لب و محصولات مراقبت از پوست کره ای برای تقویت زیبایی طبیعی خود استفاده می نمایند.

سبک آرایش کره ای چه تفاوتی با سبک آرایش غربی دارد؟

آرایش به K-beauty با آرایش غربی فرق دارد زیرا بر روی دستیابی به پوستی روشن و بدون عیب ونقص، لب هایی مات گرادینت (gradient lips)، ابروهایی با ظاهر طبیعی، چشم هایی درخشان، رژگونه محوتر برای نشان دادن جوانی و ظرافت تاکید دارد. تمرکز سبک آرایش کره ای بر رویکردی طبیعی برای تقویت زیبایی پوست و صورت است.

در آرایش کره ای معمولاً از کرم پودر و زیرسازی کمتری نسبت به آرایش غربی استفاده می شود. آرایش کره ای اغلب بر سایه چشم و خط چشم بیش از سایر ویژگی ها تاکید دارد. در آرایش به سبک کره ای، مژه ها اغلب فر هستند و از ریمل برای ایجاد ظاهری چشمگیرتر استفاده می شود. رنگ لب کره ای معمولا ظریف و شفاف تر از رنگ لب غربی است. آرایش کره ای معمولاً نرم و طبیعی تر از آرایش غربی است. به طور کلی، آرایش کره ای به جای پوشاندن صورت با محصولات آرایشی سنگین، بر افزایش زیبایی طبیعی تمرکز دارد.

لوازم آرایش ضروری K-beauty

احتمالا می خواهید بدانید که چه لوازم و محصولاتی روش مراقبت از پوست به سبک کره ای را موثر می نمایند؟

در درجه اول، در این سبک تاکید زیادی بر مواد طبیعی وجود دارد، موادی مانند عصاره چای سبز، آب برنج، زردچوبه و اسید هیالورونیک که از گیاهان و مواد طبیعی به دست می آیند. به طوری که در صنایع زیبایی و بهداشتی کره برای بهبود مستمر محصولات آرایشی کره ای به طورگسترده مواد طبیعی و گیاهان را مورد تحقیق، آزمایش و آنالیز قرار می دهند.

در درجه دوم، روش مراقبت از پوست کره ای به شدت فردی و برای هر شخص منحصر به فرد است زیرا طیف گسترده ای از فرمول های تخصصی برای انواع مختلف پوست چه خشک، چه چرب و یا ترکیبی از هر دو طراحی شده اند. این محصولات در اشکال و فرم های مختلفی عرضه می شوند که هر کدام دستورالعمل های کاربردی خاص خود را دارند مانند پودینگ ها، کرم های ژله ای و ماسک های ورقه ای که مراقبت از پوست به روش سنتی را بازتعریف نموده اند.

در نهایت K-beauty رویکردی متمایز برای دستیابی به پوستی درخشان دارد. به جای محو یا پنهان کردن مشکل، بر روی مراقبت های پیشگیرانه و سلامت طولانی مدت پوست تمرکز دارد. این امر به وسیله روتین های روزانه چند مرحله ای به دست می آید که بعضی از این روتین های پوستی شامل 12 مرحله می شوند. این روتین ها استفاده از لایه های نازک و خاص از مواد فعال برای پاکسازی، لایه برداری و رطوب رسانی را در اولویت قرار می دهند. هدف این است که به طور طبیعی پوستی درخشان و شاداب به دست آورید تا در نهایت آرایش غلیظ را امری غیرضروری کند.

محصولات آرایشی کره ای متنوع هستند بنابراین ما تعدادی از آن ها را در ادامه معرفی می کنیم.

کوشن آرایشی کره ای

کوشن فاندیشن که یکی از لوازم آرایش کره ای است که برای یک زیرسازی سبک و آبرسان کاربرد دارد. پوششی طبیعی و تروتازه بر روی پوستتان ایجاد می نماید و برای استفاده روزمره بسیار مناسب است.

رژ لب در آرایش به سبک کره ای

رنگ لب در آرایش به سبک کره ای بسیار خاص و دلرباست. در آرایش کره ای، رنگ لب ها یک دست نیست و شامل طیفی از یک رنگ است که همین امر، جلوه ای زیبا به لب ها می بخشد. بعلاوه رنگ لب کره ای مات تا براق است. شما می توانید از انواع رژ لب، تینت و بالم لب برای رنگ لب های خود بهره ببرید.

بی بی کرم

بی بی کرم یک محصول چند منظوره است که هم به عنوان یک پرایمر عمل می نماید و هم برای زیرسازی و مراقبت از پوست کاربرد دارد. کرم BB پوششی سبک بر روی پوست شما ایجاد می نماید و در عین حال پوستتان را در برابر اشعه های مضر خورشید، محافظت و آبرسانی می نماید.

رژ گونه کره ای

رژگونه های کره ای، سایه هایی ملایم و پاستلی ایجاد می نمایند و ظاهری ظریف و طبیعی به گونه های شما می دهند. آن ها اغلب با مواد مغذی مانند کره شی و اسید هیالورونیک برای آبرسانی به پوست فرموله می شوند.

محصولات ابرو و مژه کره ای

محصولات آرایش چشم و ابرو کره ای شامل انواع خط چشم و مداد ابرو و ریمل ابرو می شوند.

محصولات آرایش ابرو کره ای به علت نتیجه طبیعی و دلخواهی که به ابروها می دهند، معروفیت دارند. آن ها در فرمول های مختلفی از جمله مداد، ژل و پودر وجود دارند و اغلب با موادی مانند ویتامین E و پانتنول برای تغذیه و تقویت موهای ابرو فرموله می شوند.

هایلایتر

هایلایترهای کره ای فرمول های مختلفی به صورت مایع و پودر دارند. استفاده از هایلایتر کره ای به پوست درخشندگی و لطافت می دهند. آن ها اغلب با رنگدانه های صدف فرموله می شوند تا جلوه ای درخشان ایجاد نمایند.

7 مرحله مهم آرایش به سبک کره ای برای مبتدیان

اکنون که کمی در خصوص تاریخچه Korean beauty می دانید، بیایید در خصوص اصول اولیه هم صحبت کنیم. در اینجا مراحل ضروری برای دستیابی به یک آرایش کره ای عالی و منحصر به فرد را به شما آموزش می دهیم:

1. پوست خود را آماده کنید: پاکسازی، مرطوب کردن و مراقبت از پوست، پایه ای صاف و یکنواخت برای آرایش به شما هدیه می نماید.

2. کرم پودر: کرم پودری را انتخاب کنید که کاملاً با رنگ پوست شما مطابقت داشته باشد. از یک اسفنج مرطوب استفاده و آن را به طور یکنواخت بر روی صورت خود بمالید.

3. پوشاندن و روشن کردن: از یک کانسیلر برای پوشاندن هرگونه لک یا سیاهی دور چشم بهره ببرید. بعلاوه می توانید از کانسیلر روشن نماینده برای روشن کردن پل بینی، چانه و گونه های خود بهره ببرید.

4. کانتور و هایلایت: با پودر کانتورینگ، صورت خود را شفاف کنید. سپس، از یک هایلایتر براق بر روی نقاط برجسته صورت خود مانند استخوان گونه، استخوان ابرو و پل بینی بهره ببرید.

5. اضافه کردن رنگ: می توانید از رژگونه برای اضافه کردن رنگ طبیعی به گونه های خود بهره ببرید. برای چشم ها می توانید خط چشم و ریمل بزنید و برای لب ها، از بالم لب یا رژ لب رنگی بهره ببرید.

6. تثبیت آرایش: آرایش خود را با یک پودر فیکس سبک، تثبیت کنید.

7. محافظت در برابر آفتاب: محافظت در برابر آفتاب فقط یک مرحله مراقبت از پوست نیست، بلکه یک جزء حیاتی برای دستیابی به پوستی شفاف و سالم است. برندهای زیبایی کره ای طیف گسترده ای از ضد آفتاب های سبک وزن و بدون چربی را ارائه می دهند. کرم ضد آفتاب را به عنوان آخرین مرحله روتین مراقبت از پوست خود بر روی صورت، گردن و هر ناحیه از بدنتان که در معرض آفتاب است، بمالید.

نکات مهم برای داشتن یک آرایش کره ای بی نقص

همواره پوست خود را قبل از استفاده از هر گونه لوازم آرایشی پاکسازی کنید زیرا پوست شما مانند یک لوح تمیز برای اجرای آرایش موردنظرتان است.

همانطور که بارها گفتیم، ین سبک آرایش در دستیابی به ظاهری طبیعی و لطیف به شما یاری می نماید. بنابراین از فونداسیون و زیرسازی های سنگین خودداری کنید و به جای آن از سایه های روشن تر بهره ببرید.

از بسته بندی لوازم آرایشی کره ای لذت ببرید زیرا بسیاری از برندهای آرایشی کره ای دارای بسته بندی سرگرم نماینده و مجذوب نماینده و حتی عجیب وغریب هستند که می تواند آرایش کردن را برای شما لذت بخش تر کند.

در اجرای آرایش به سبک کره ای عجله نکنید و برای آن وقت بگذارید تا هر کدام از لوازم آرایشی را به درستی اجرا کنید و بتوانید به ظاهر دلخواه خود در سبک آرایش کره ای برسید.

این تنها چند نکته از نکات بسیاری است که به شما برای آغاز یک آرایش کره ای خاص یاری می نماید. با تمرین، به زودی می توانید ظاهری زیبای و خیره نماینده برای خود ایجاد کنید.

راهنمای عملی برای اجرای آرایش به سبک کره ای

در این بخش یک راهنمای کامل آرایش به سبک K-beauty برای لب ها، ابرو، چشم و مژه ها برای شما آماده نموده ایم:

لب های گردینت

تکنیک لب گردینت، یک ترند محبوب در سبک آرایش کره ای است که به علت مجذوب نمایندهیت، حس جوانی و شیطنتی که در آن است، شناخته شده است.

برای رسیدن به گردینت لب دلخواهتان، ابتدا رژ لب مناسب را انتخاب کنید.

میزان بیشتری از رژ لب را بر روی بخش مرکزی و داخلی لب خود بهره ببرید. لب های خود را به آرامی روی هم فشار دهید تا رنگ به طور طبیعی پخش شود.

با استفاده از انگشت یا برس لب، رنگ را به سمت بیرون و لبه های لب بالا و پایین خود محو کنید. هدف این است که طیف رنگی از پررنگ تا کمرنگ را ایجاد کنید.

دقت کنید که مرز تعیینی بین طیف پررنگ و کم رنگ وجود نداشته باشد. برای محو کردن مرز بین طیف های رنگی، وقت کافی را بگذارید. این تکنیک باعث ایجاد توهم لب های حجیم تر و برافروختگی طبیعی رنگ می شود.

سایه ها و شدت های مختلف رنگ دلخواهتان را امتحان کنید تا ظاهر گردینت لب بی نقص و مجذوب نمایندهی را بدست آورید.

ابرو

از یک برس اسپولی برای شانه کردن موهای ابرو به سمت بالا بهره ببرید. موهای بیش از حد بلند که فراتر از شکل طبیعی ابروهای شما هستند را کوتاه کنید. پیرایش ابروها به ایجاد ظاهری مرتب و یکدست یاری می نماید.

با استفاده از مداد ابرو یا پودری که با رنگ موی شما مطابقت دارد، قسمت های کم پشت ابروها را پر کنید. با تمرکز بر ایجاد ظاهری نرم و طبیعی، مداد ابرو را در جهت رویش موهای ابرو بکشید. از مصرف بیش ازحد و پررنگ کردن ابروها برای حفظ ظاهر طبیعی آن ها خودداری کنید.

بر خلاف ابروهای کمانی، ابروهای کره ای معمولا صاف تر هستند. برای رسیدن به این ظاهر، منحنی طبیعی ابروهای خود را دنبال کنید و از ایجاد قوس برجسته در قسمت بالای آن خودداری کنید. از حرکات سبک برای تعیین کردن لبه های پایین و بالایی ابروهای خود بهره ببرید تا ظاهر ابروها نرم و صاف شود.

مجددا از یک برس اسپولی یا یک ریمل تمیز برای شانه زدن ابروهای خود بهره ببرید. این به ترکیب به نرم شدن خطوط خشن یاری می نماید و یک پوشش طبیعی به ابروهای شما می دهد. برای پر شدن بیشتر موهای ابرو، آن ها را به آرامی به سمت بالا برس بزنید.

برای حفظ حالت ابروهای خود در طول روز، یک ژل ابروی شفاف یا رنگی به آن ها بمالید. این کار به حفظ شکل دلخواه یاری می نماید و موها را در موقعیت دلخواهتان تثبیت می نماید.

چشمانی درشت مانند پاپی

از ترندهای زیبایی کره ای مانند خط چشم پاپی آی الهام بگیرید. در این استایل، خط چشم دنباله دار به سمت پایین خمیده است، در حالی که در خط چشم گربه ای، دنباله به سمت بالا است.

عمق و ابعاد با مژه

برای افزایش مجذوب نمایندهیت بیشتر آرایش چشم کره ای، بعضی از افراد ترجیح می دهند از مژه مصنوعی برای عمق و ابعاد بیشتر استفاده نمایند. مژه های مصنوعی می توانند فوراً چشمان شما را بازتر و درشت تر نشان دهند. هنگام انتخاب مژه های مصنوعی برای آرایش کره ای، بهتر است مدل هایی را انتخاب کنید که سبک وزن، پرپشت و طبیعی هستند.

سخن پایانی

این مقاله یک راهنمای کامل برای همه کسانی است که می خواهند درباره راز زیبایی کره ای بیشتر بدانند و به یک آرایش صورت عالی و درخشان دست یابند. ما در این مقاله در خصوص اصول اولیه آرایش کره ای، مراحل، نکات و ترفندهایی برای استفاده صحیح از آن صحبت کردیم. امیدواریم این راهنما به شما برای رسیدن به آرایش مجذوب نماینده کره ای یاری کند.

منبع: coverclap

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 25 دی 1402 بروزرسانی: 25 دی 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 14242

به "7 قدم برای آرایش به سبک کره ای مخصوص خانم های جوان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 قدم برای آرایش به سبک کره ای مخصوص خانم های جوان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید