7 جاذبه ای که در رستم آباد گیلان و نزدیکی آن می توان دید

به گزارش کنفرانس هکا، راه رفتن در جنگل، دیدن دشت های سرسبز، گاوهایی که از کنارمان به آرامی رد می شوند، صدای مرغ و خروس هایی که صدایشان از دوردست به گوش می رسد، راه رفتن در روستا و چشیدن طعم نان، میوه و سرشیر تازه؛ اینها بخشی از چیزهایی ست که در رستم آباد گیلان می توانیم به آنها برسیم.

7 جاذبه ای که در رستم آباد گیلان و نزدیکی آن می توان دید

رستم آباد گیلان در 15 کیلومتری رودبار قرار گرفته؛ هم خودش دیدنی ست و هم جاهایی در نزدیکی اش وجود دارد که می توان به دیدن شان رفت.

جنگل نقله بر

در کنار روستای نقله بر رودبار، به جنگلی همنام با آن می رسیم. می توانیم از داخل روستا به دل این جنگل بزنیم، پیاده روی کنیم و چشم اندازی از قله درفک و جلگه سپیدرود را ببینیم.

از دشت های این ناحیه دید خوبی به رستم آباد داریم. هوا خنک تر از آن پایین است و گاهی بادی می آید و صورت مان را نوازش می نماید. به محض رسیدن به جنگل، پرنده ها با چهچه شان به استقبال مان می آیند و سایه درخت ها، جای امنی برای فرار از آفتاب است. می توانیم غذایمان را در دل جنگل و زیر درخت ها بخوریم یا برای صرف غذا دوباره به روستا برگردیم. این جنگل گراز و شغال هم دارد، پس باید مراقب باشیم.

جهت دسترسی: باید از رستم آباد به سمت روستای کرارود برویم و بقیه جهت را تا جنگل پیاده طی کنیم.

درفک

در ورودی رستم آباد به یک دوراهی می رسیم. جهت سمت راست به می رود و جهت سمت چپ ما را به روستاهای بالا دست می رساند. بخش ییلاقی درفک خیلی سرسبز و باصفاست.

گاهی مه غلیظی دور درختان می پیچد و همه جا را حسابی رویایی می نماید. اگر اهل طبیعت گردی و چادر زدن در طبیعت باشیم، در این ییلاق حسابی بهمان خوش می گذرد. ضمن اینکه می توانیم از محلی ها اتاق کرایه کنیم و با خیال راحت دو سه روزی در اینجا بمانیم. یکی از روستاهای زیبای این قسمت روستای راجعون است که هم دشت دارد و هم جنگل.

جهت دسترسی: جاده فرعی سمت راست در رستم آباد گیلان را باید دنبال کنیم. از جاده توتکابن و پل سفیدرود که بگذریم، تابلوی روستای شیرکوه ما را به مقصد می رساند.

استخرگاه

رستم آباد، چند روستای زیبا دارد که استخرگاه در منطقه توتکابن یکی از آنهاست. استخرگاه، روستای کوچکی ست که در ارتفاع قرار گرفته. جایی که مثل بهشت است و دشت و جنگل دارد. وقت هایی مه، روستا را دربرمی گیرد و همه چیز را خیال انگیز می نماید.

هرچه در اینجا هست هوای تمیز است و دشت های وسیع. در این روستا می گردد از محلی ها خانه اجاره کرد و یکی دو روزی را با صدای گاو و مرغ و خروس ها از خواب بیدار شد.

جهت دسترسی: جهت سمت چپ در ورودی رستم آباد، راه ما به سوی توتکابن است.

سی دشت

در همان نزدیکی توتکابن به ییلاق سی دشت می رسیم. سی دشت، جایی ست که تا چشم کار می نماید دشت سرسبز دارد، هوای تازه و سکوتی که فقط صدای گاو و زنگوله های گوسفند برهم اش می زند.

در همین منطقه، جنگل نورچشمه و غار دیورش از دیگر جاهای خیلی دیدنی ست. غار دربندرشی، قدیمی ترین سکونتگاه کشف شده انسان در ایران هم در همین منطقه قرار گرفته است.

جهت دسترسی: می توانیم وارد توتکابن شویم و بعد از آن به سمت منطقه حفاظت شده سیاهرود حرکت کنیم. پرسیدن از محلی ها بهترین راه برای پیدا کردن آدرس است.

ییلاق سلانسر

روبه روی ییلاق سی دشت، ییلاق سلانسر را می بینیم. سلانسر، در ارتفاع قرار گرفته و برای همین در بهار و تابستان خنک تر از جاهای دیگر است.

دشت های سرسبز و پرگل و طبیعت مه گرفته ای که در دیگر ییلاق های این منطقه می بینیم در این ییلاق هم به چشم می خورد.

جهت دسترسی: برای رسیدن به این ییلاق باید از جاده قزوین-رشت به سمت رودبار و بعد رستم آباد برویم و بعد از خیابان امیرالمؤمنین در سمت غربی بلوار اصلی شهر، به سمت این ییلاق حرکت کنیم.

دریاچه بره سر

بره سر در فاصله 55 کیلومتری رودبار و 40 کیلومتری رستم آباد، علاوه بر جنگل های راش و بلوط و سوسن چلچراغ، در قسمت جنوبی اش دریاچه ویستان را در خود جای داده. این دریاچه که پرندگان زیادی در آن زندگی می نمایند، در سرسبزی زیاد جنگل های راش فرو رفته.

جهت دسترسی: برای رفتن به بره سر و دریاچه ویستان باید راه امامزاده لیشاگل را در پیش گرفت.

دریاچه عروس

جای دیگری که در نزدیکی رستم آباد گیلان می توانیم به دیدنش برویم، روستای حلیمه جان است. این روستا، هم خودش دیدنی ست و هم دریاچه ای به اسم عروس دارد.

دریاچه تا پیش از این همنام روستا بوده، ولی با گذشت زمان اسمش به عروس تغییر نموده است. بعضی علتش را تغییر رنگ آب آن می دانند. همچین می گویند عروس و دامادهای زیادی در قدیم به این منطقه می آمدند و برای همین اسمش عروس شده.

جلبک ها موقع صبح سطح دریاچه را می پوشانند و دریاچه را به رنگ سبز در می آورند. موقع وزش باد جلبک ها از سطح دریاچه کنار می روند و باعث آبی شدن رنگ آب می شوند. روبه روی دریاچه، دکه هایی که چای و جوجه کباب می فروشند، پیدا می کنیم.

علاوه بر دیدن دریاچه عروس، با کمی پیاده روی می توانیم به دل جنگل های هیرکانی برویم و درخت های انجیلی را در ارتفاعات ببینیم.

جهتدسترسی: بعد از رستم آباد، تابلوی روستای حلیمه جان در سمت راست معین است. وارد روستا که بشویم دریاچه خودش را بهمان نشان می دهد.

عکس: خبرگزاری ایرنا و سایت میرزا کوچک خان

euroro.ir: اروپا: سفر به مهد فناوری و میراث دار تمدن باستانی روم و یونان

منبع: اسنپ تریپ
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 4062

به "7 جاذبه ای که در رستم آباد گیلان و نزدیکی آن می توان دید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 جاذبه ای که در رستم آباد گیلان و نزدیکی آن می توان دید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید