6 ترفند طلایی و کاربردی آرایش برای عینکی ها

به گزارش کنفرانس هکا، بسیاری از افراد، فکر می کنند آرایش برای عینکی ها، همیشه یک نوع دردسر خواهد بود؛ زیرا مشکلاتی مانند کثیف شدن شیشه عینک، فرورفتگی و ماسیدگی کرم دور چشم را تجربه کرده اند. اما اصلا جای نگرانی نیست؛ با رعایت نکات و ترفندهای موجود در این مقاله، یک بار برای همیشه، این دغدغه ها را برطرف کنید. همچنین در سرانجام، یک نوع آرایش مناسب برای افراد عینکی را مرحله به مرحله توضیح می دهیم تا در زمان کم، یک آرایش چشم عالی داشته باشید. از شما خوانندگان عزیز دعوت می کنیم تا سرانجامی این مطلب همراه ما باشید.

6 ترفند طلایی و کاربردی آرایش برای عینکی ها

1. بیش از مقدار کرم پودر نزنید

فرورفتگی ها و لکه های قرمز که پدهای بینی عینک و دیگر اجزای آن، روی صورت ایجاد می کنند، از رایج ترین مشکلاتی هستند که افراد عینکی با آن روبرو می شوند. در واقع، هرچقدر بیشتر کرم پودر بزنید، این فرورفتگی ها عمیق تر خواهند بود و رد عینک روی صورت بیشتر باقی می ماند. علاوه بر آن، استفاده بیش ازحد از کرم پودر، باعث می شود حتی بهترین عینک ها هم، کمی روی صورت لیز بخورند.

بهتر است نواحی زیر و اطراف عینک، به خصوص روی بینی، تا حد امکان کم آرایش شود. در مناطقی که به پوشش و کاور بیشتری نیاز دارید، از کمی کانسیلر استفاده کنید. همچنین ضروری است، از کرم پودرهای مات برای بینی، استفاده کنید و همیشه آن قسمت را خشک نگه دارید تا عینک لیز نخورد و آرایش شما سریع پاک نشود.

2. حالت ابروها را با فریم عینک خود هماهنگ کنید

ابروها، قاب های صورت شما هستند، اما مراقب باشید با فرم چهره و محدوده فریم عینک تداخل نداشته باشند. در آرایش برای عینکی ها، برای جلوگیری از این موضوعات، ابروهایتان را بیش ازحد پررنگ و ضخیم نکنید، فقط کافی است، آن ها مرتب و آراسته نگه دارید. استفاده از یک ژل ابرو برای حالت دادن ابروها، باعث جلوگیری از کثیف شدن عینک با مداد ابرو می شود. در نظر بگیرید که فریم عینکتان چقدر ابروها را برجسته می کند و سپس ابروهای خود را متناسب با آن، حالت دهید.

اگر فریم ها نازک و گرد هستند، ابروها بیشتر دیده می شوند، بنابراین باید مرتب تر باشند. از یک مداد ابرو یا سایه ابرو استفاده کنید که یک یا دو درجه تیره تر از رنگ طبیعی ابروهایتان باشد. این کار باعث می شود که ابروهای شما، بدون اینکه بیش از حد پررنگ شوند، جلوه بیشتری داشته باشند. اگر فریم ها ضخیم و مستطیلی هستند، ابروها کمتر دیده می شوند، بنابراین نیازی نیست خیلی مرتب و قاب دار باشند. می توانید از یک برس ابرو برای محو کردن رنگ مداد، استفاده کنید تا طبیعی تر به نظر برسد.

3. خط چشم را هماهنگ با رنگ عینک خود بکشید

خط چشم، راه خوبی برای برجسته کردن چشم های شما است، اما در آرایش برای عینکی ها، باید نکاتی را در نظر بگیرید تا ظاهری هماهنگ و مجذوب کننده ایجاد کنید. اگر عینک شما فریم های نازک دارد، خط چشم خود را ظریف و باریک بکشید. در مقابل، اگر عینکتان فریم های بزرگ و ضخیم دارد، می توانید خط چشم خود را مدل گربه ای یا کمی حجیم تر بکشید. اگر نگران هستید که خط چشم روی شیشه عینک لک ایجاد کند، از خط چشم ضد آب یا ضد لک استفاده کنید. بهتر است رنگ خط چشم را با رنگ سایه چشم خود نیز، هماهنگ کنید.

دقت کنید که با خط چشم تیره، سایه چشم روشن بزنید تا ظاهری متعادل ایجاد کنید. اگر از خط چشم های رنگی و روشن استفاده می کنید، می توانید سایه چشم تیره بزنید تا ظاهری جسورانه داشته باشید. سعی کنید از یک خط چشم مایع استفاده کنید. این نوع خط چشم ها، ماندگاری بیشتری دارند و احتمال کمی دارد که روی عینکتان لک ایجاد کنند. تلاش کنید خط چشم خود را با سایه چشم محو کنید ؛ این کار، به ایجاد یک ظاهر طبیعی تر، کمک زیادی می کند.

4. مژه های خود را به خوبی حالت داده و فر کنید

کثیف شدن شیشه عینک با ریمل، برای هر فرد عینکی اتفاق می افتاد. برای جلوگیری از بروز این مشکل، به جای بلند بودن، روی فر بودن مژه ها، تمرکز کنید؛ پس اگر مژه های بسیار بلندی دارید آن ها را بیشتر حالت داده و فر کنید؛ با انجام این تکنیک، مژه هایتان را از جلوی شیشه عینک دور می کنید و دیگر به آن ها برخورد نمی کنند. یک امتیاز مثبت دیگر مژه های فر شده، این است که چشم های شما را درخشان تر و درشت تر نشان می دهند.

به یاد داشته باشید که قبل از گذاشتن عینک، به ریمل خود زمان دهید تا خشک شود. این کار، به جلوگیری از کثیف شدن شیشه عینک از طریق ریمل، کمک می کند. همچنین استفاده از یک برس ریمل کوچک، باعث می شود تا ریمل را به طور مساوی، روی تمام مژه های خود بمالید. به جای اینکه یک لایه ضخیم از ریمل را به یک باره روی مژه بمالید، آن را به صورت لایه ای استفاده کنید. این کار نیز، به جلوگیری از لک شدن عینک شما کمک زیادی می کند.

5. آرایش چشم روشن با سایه های شاین را از قلم نیاندازید

گاهی تمایل دارید چشم های خود را برجسته نشان دهید، اما نمی خواهید که آرایش شما با رنگ فریم های عینکتان، تداخل داشته باشد. یک راه چاره ساده این است که از سایه های روشن و درخشان استفاده کنید. به خصوص اگر فریم عینک شما رنگ تیره ای دارد این نوع سایه ها، نور را بیشتر منعکس می کنند با این کار باعث می شوند که چشمان شما روشن تر و بازتر، به نظر برسند.

سایه های رنگ خنثی نیز، انتخاب خوبی هستند. این سایه ها، با رنگ های مختلف عینک هماهنگ می شوند و اجازه نمی دهند که آرایش شما بیش ازحد جلب توجه کند. برای تکمیل آرایش چشم خود، کمی هایلایتر زیر ابروها و گوشه داخلی چشمان خود بزنید. این کار به شما کمک می کند که چشمان خود را درخشان تر و درشت تر نشان دهید.

6. استفاده از کانسیلر در آرایش چشم با عینک ضروری است

وقتی عینک می زنید، سایه های تاریک و اضافی در اطراف ناحیه چشم شما ایجاد می شود. این سایه ها می توانند باعث شوند که چشم های شما خسته و تاریک به نظر برسند. برای مقابله با این مشکل، از کانسیلر استفاده کنید. کانسیلر اطراف هاله چشم را روشن می کند و چشم های شما را درخشان و بازتر نشان دهد.

از کانسیلری استفاده کنید که ماندگاری بالایی داشته باشد. این نوع کانسیلر در طول روز به خوبی دوام می آورد و از نشان دادن هاله های تیره اطراف چشم جلوگیری می کند. می توانید از یک براش یا انگشت برای محو کردن کامل کانسیلر استفاده کنید. از قلم نیاندازید که حتما آرایش خود را با اسپری تثبیت کننده فیکس کنید تا دوام بیشتری داشته باشد.

نکات مهم انجام آرایش برای عینکی ها

نکته مهم و ضروری در آرایش برای عینکی ها توجه به جزییات و استفاده از ابزار مناسب است تا یک آرایش تمیز و مرتب داشته باشید. در ادامه چند نکته مهم، برای انجام آرایش راحت و زیبا مخصوص افراد عینکی را بیان می کنیم:

 • اگر در طول روز دائما عینکتان را بالا می زنید، زیرا روی صورتتان لیز می خورد و پایین می آید، شاید ضروری است درباره مواد زیرساز آرایش خود، تجدیدنظر کنید. از پرایمر و کرم های مرطوب کننده فاقد چربی استفاده کنید تا مشکل پوست چرب و براق را رفع کنید.
 • در آرایش برای عینکی ها بهتر است از محصولات سبک استفاده کنید. همچنین از قلم نیاندازید، قبل از زدن مواد آرایشی به صورت، اجازه دهید مرطوب کننده کاملا روی پوستتان، جذب شود.
 • اگر نزدیک بین هستید، هنگام آرایش کردن از یک آینه بزرگ نمایی استفاده کنید. این ابزار به شما کمک می کند همه قسمت های صورت را به خوبی ببینید و آرایش خود را با دقت انجام دهید؛ این وسیله، در نهایت باعث می شود تا از نتیجه آرایش خود راضی باشید.
 • هنگام استفاده از لوازم آرایشی، در پی ابزارهایی با دسته های کوتاه تر باشید. این دسته های کوتاه ، مانع دید شما نمی شوند. مثلا برای کشیدن خط چشم، می توانید از یک قلم موی خط چشم با دسته کوتاه استفاده کنید. این قلم موها صاف و کوچک هستند و طی انجام فرآیند آرایش چشم برای عینکی ها، مانع دید شما نمی شوند.

آموزش گام به گام یک نوع آرایش برای عینکی ها

انواع مختلف آرایش مخصوص افراد عینکی در سبک های متنوع، وجود دارد اما در این قسمت از مطلب، به توضیح مراحل انجام یک نوع آرایش ساده چشم، می پردازیم تا با استفاده از آن در کمترین زمان، یک ظاهر عالی برای چشم های خود زیر عینک ایجاد کنید:

 • قبل از شروع آرایش، مهم است که پوست خود را به خوبی آماده کنید. صورت خود را بشویید و از مرطوب کننده مناسب استفاده کنید. سپس، کانسیلر را زیر چشمان خود بزنید تا هرگونه تیرگی یا گودی را بپوشانید و چربی های اضافه روی پوست را از بین ببرید.
 • اولین سایه چشمی که استفاده می کنید، باید سایه ای روشن و درخشان باشد. این سایه باعث کنترل تیرگی ناشی از فریم های عینک می شود. سایه چشم روشن را روی پلک خود بمالید و سپس آن را به سمت استخوان ابرو محو کنید.
 • حالا در این مرحله، زمان آن است که سایه چشم تیره تری اضافه کنید. این سایه، چشم های شما را عمیق و درخشان نشان می دهد. یک براش، سایه چشم بردارید و از آن استفاده کنید. سایه چشم تیره را به گوشه بیرونی پلک خود به شکل V بزنید. از براش خود برای محو کردن سایه چشم به داخل چین پلک، کمک بگیرید.
 • در مرحله بعد بدون برداشتن سایه چشم بیشتر، از همان براش استفاده کنید تا به جای مانده سایه را روی لبه مژه پایین خود، از گوشه بیرونی چشم، به سمت داخل محو کنید.
 • با یک سایه چشم تیره تر، یک خط نرم و محو در امتداد خط مژه بالایی خود ایجاد کنید. وقتی به گوشه بیرونی چشم رسیدید، براش را کمی به سمت بیرون و بالا بچرخانید تا یک حالت کشیده زیبا ایجاد کنید.
 • حالا نوبت استفاده از هایلایتر است. کمی هایلایتر را زیر استخوان ابرویتان و گوشه داخلی چشم ها بزنید تا درخشش ایجاد شود و چشم های شما را برجسته کند.
 • در آخر مژه های خود را فر کرده و با مقدار زیادی ریمل، کار را تمام کنید. ریمل را از ریشه تا نوک، به صورت لایه لایه، روی مژه های بالایی بکشید. سپس، از انتهای ریمل برای زدن مواد به مژه های پایینی استفاده کنید. می توانید برای پرتر شدن، چند لایه ریمل اضافه کنید. قبل از اینکه عینک را دوباره بگذارید و از شاهکار خودتان لذت ببرید، به ریمل چند دقیقه فرصت دهید تا خشک شود.

ترفند آرایش برای افراد عینکی

آرایش مناسب برای افراد عینکی، باعث برجسته کردن ویژگی های چهره و ایجاد ظاهری زیبا و مجذوب کننده می شود؛ اما برای ایجاد یک آرایش که با عینک شما هماهنگ باشد، ممکن است، نیاز به کمی آزمایش و امتحان کردن داشته باشید. باید به فکر ایجاد استایل و آرایشی باشید که با فریم و رنگ عینک شما هارمونی داشته باشد. استفاده از سایه مناسب و فرمژه برای حالت دادن مژه ها و همچنین زدن کرم پودر به مقدار کافی، از ترفندهای ساده آرایشی برای عینکی ها هستند. پس از این به بعد با رعایت نکات گفته شده در مقاله، عینک را مانند یک اکسسوری زیبا در استایل خود نشان دهید و از ظاهر خود لذت ببرید.

منابع: warbyparker, glamourmagazine

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 19 بهمن 1402 بروزرسانی: 19 بهمن 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 14931

به "6 ترفند طلایی و کاربردی آرایش برای عینکی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "6 ترفند طلایی و کاربردی آرایش برای عینکی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید