5 دلیل روشن نشدن پکیج

به گزارش کنفرانس هکا، در این مطلب قصد داریم دلیل روشن نشدن پکیج را برسی کنیم و نکاتی را در رابطه با آن بیان کنیم.

5 دلیل روشن نشدن پکیج

امروزه پکیج ها یکی از وسایل پر استفاده در بسیاری از منازل هستند که به عنوان سیستم گرمایشی و بعلاوه برای تهیه آب گرم از آن ها استفاده می گردد. اما گاهی اوقات این دستگاه ها با مسائلی رو به رو می شوند. یکی از این مسائل، روشن نشدن پکیج می باشد.

در این مطلب می خوانید:

Toggle
  • بعضی از دلایل روشن نشدن پکیج
  • 1- کمبود فشار گاز
    • 2- خراب شدن پمپ آب
    • 3- مشکل در دودکش دستگاه
    • 4- وجود هوا در لوله های پکیج
    • 5- خراب شدن الکترود تشخیص شعله

بعضی از دلایل روشن نشدن پکیج

خوب است بدانید مشکل روشن نشدن پکیج منحصر به یک نوع یا برند خاص از پکیج ها نمی باشد، بلکه در همه مدل ها ممکن است چنین مسئله ای رخ دهد. کارشناسان ، دلایل زیر را بعضی علل روشن نشدن پکیج می دانند.

1- کمبود فشار گاز

از رایج ترین دلایل روشن نشدن پکیج ها، کمبود گاز و یا عدم وجود گاز می باشد.می توان گفت مهم ترین عاملی که باعث روشن نشدن پکیج می گردد ، نبود گاز است.

در صورتی که گاز کافی به پکیج نرسد و یا در مسیر آن مسئله ای ایجاد گردد، پکیج به هیچ طریقی نمی تواند روشن گردد. به عنوان مثال اگر شیر گاز بسته باشد و جریان گاز به طور کامل قطع گردد، هیچ گازی به پکیج نمی رسد و از روشن شدن آن نیز جلوگیری گردد.

هنگامی که پکیج با کمبود گاز روبرو گردد، این مشکل را با یک چراغ هشدار به شما اطلاع می دهد. شکل این چراغ در پکیج هی مختلف، متفاوت می باشد.

2- خراب شدن پمپ آب

در پکیج ها بخشی که آب را وارد مدار گرمایشی می نماید، پمپ آب است.هنگامی که پمپ دچار خرابی گردد و یا به طور کامل از کار بیفتد و بسوزد، جریان آب به درستی در پکیج ایجاد نمی گردد. در چنین شرایطی برد دستگاه متوجه کمبود آبی که در دستگاه وجود دارد می گردد و فرمان روشن شدن پکیج را صادر نمی نماید.

در صورتی که عملکرد پمپ آب ضعیف گردد، دستگاه آغاز به خاموش و روشن شدن می نماید. از این طریق می توانید متوجه وجود مشکل در پمپ شوید.

در صورتی که این شرایط ادامه پیدا کند پس از مدتی پمپ می سوزد و از روشن شدن دستگاه جلوگیری می نماید.

3- مشکل در دودکش دستگاه

طریقه نصب کردن دودکش و درست نصب کردن آن در پکیج بسیار مهم است. دودکش باعث می گردد دود حاصل از احتراق و فعالیت های پکیج به خارج از محیط راهنمایی گردد.

در هنگام نصب باید دقت گردد که این بخش به درستی و با رعایت استاندارد ها و فاصله آن نسبت به پکیج، نصب گردد.

در صورتی که این موارد رعایت نشوند دودی حاصل از فعالیت های پکیج به درستی از دستگاه خارج نمی گردد و باعث تجمع دوده ها و آلاینده ها در مسیر آن می گردد. در پکیج بخشی وجود دارد که وجود دود را تشخیص می دهد. این بخش سنسور دود می باشد.

هنگامی که دوده ها و آلاینده ها انباشته شوند، سنسور دود نمی تواند به درستی وجود دود را تشخیص دهد و دستگاه را به صورت اتوماتیک خاموش می نماید و دیگر اجازه روشن شدن آن را نمی دهد. در چنین موقعیتی باید مسیر دودکش را باز کنید و آلاینده ها و کثیفی هایی که باعث مسدود شدن آن شده اند را تمیز کنید.

توصیه این است که نصب پکیج را حتما به نمایندگی های مجاز بسپارید .

4- وجود هوا در لوله های پکیج

از دیگر مسائل رایج در پکیج ها که منجر به روشن نشدن آن ها می گردد وجود هوا در لوله ها می باشد. این مشکل هر چند وقت یک بار در بیشتر پکیج ها رخ می دهد.اما گاهی اوقات هوایی که وارد لوله ها می گردد بیش از حد می باشد. این امر باعث می گردد آب گرمی که از پکیج ایجاد می گردد به شوفاژ ها انتقال پیدا نکند.

در این مواقع پکیج به صورت اتوماتیک خاموش می گردد و دیگر روشن نمی گردد. برای حل این مشکل باید پکیج را هوا گیری کنید.

هواگیری پکیج را خودتان نیز می توانید انجام دهید و یا در صورت تمایل می توانید از یک تعمیرکار یاری بگیرید.

5- خراب شدن الکترود تشخیص شعله

الکترود به پکیج در تشخیص این که گاز به درستی می گردد و سوخت کافی برای روشن شعله وجود دارد یا خیر یاری می نماید.

در صورتی که این الکترود با مسئله ای روبرو گردد و یا در اثر دما و حرارت بالا فاصله آن با شعله آتش بیشتر گردد، دستگاه به طور اتوماتیک خاموش می گردد.

اگر متوجه شدید که فاصله میان الکترود و شعله دچار تغییر شده است، می توانید با استفاده از یک انبر دست آن را به حالت اولیه بازگرانید.

در صورتی که مشکل با انجام این کار نگردد می توان نتیجه گرفت که یا الکترود به طور کامل خراب شده است یا مشکل دستگاه از این بخش نیست.

همانطور که در ابتدای مطلب اشاره کردیم مشکل روشن نشدن پکیج در تمامی پکیج ها رخ می دهد و بستگی به نوع و برند آن ها ندارد. این امر به دلایل مختلف و متفاوتی ممکن است رخ دهد.

در صورتی که دانش کافی نداشته باشید نمی توانید به صورت دقیق تعیین کنید که عامل اصلی مشکل از کدام بخش پکیج می باشد. از تعمیرکار مجازی که در این زمینه تجربه و مهارت کافی را دارند یاری بگیرد.

، خدمات فروش - نصب و گارانتی پکیج های گرم ایران را در محدوده کرج ارائه می دهد .

منبع: شبکه چی
انتشار: 25 بهمن 1402 بروزرسانی: 25 بهمن 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 15078

به "5 دلیل روشن نشدن پکیج" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 دلیل روشن نشدن پکیج"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید