252 مورد ساخت و ساز غیرمجاز شمیرانات تخریب شد

به گزارش کنفرانس هکا، مدیر اداره جهاد کشاورزی شمیرانات گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 252 مورد ساخت و ساز غیرمجاز در دو بخش لواسانات و رودبار قصران تخریب و افزون بر 18 هکتار از زمین های کشاورزی شهرستان آزادسازی شد.

252 مورد ساخت و ساز غیرمجاز شمیرانات تخریب شد

به گزارش خبرنگاران آنلاین، مسعود ایلکا پنج شنبه 21 آذر در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اضافه نمود: علاوه بر تخریب های مذکور با حضور به موقع گشت امور اراضی جهاد کشاورزی شهرستان بالغ بر 250 مورد از تغییر کاربری ها پیشگیری شده است.

ایلکا با اشاره به آخرین اجرای حکم تخریب در شمیرانات شرح داد: طی ده روز اخیر با اخذ دستورات تبصره دو ماده ده قانون حفظ کاربری اراضی کشاورزی از رؤسای حوزه قضایی لواسانات و رودبار قصران، استان تهران بالغ بر 22 مورد ساخت و ساز غیر مجاز در بخش لواسانات و 10 مورد در بخش رودبار قصران تخریب و 16 هزر متر مربع از اراضی کشاورزی اعاده شد.

او شرح داد: ارزش ریالی مساحت مذکور حدود چهل میلیارد تومان برآورد می شود.

ایلکا اذعان داشت: شهرستان شمیرانات به عنوان ریه تنفسی کلان شهر تهران بوده و از آنجایی که بخش اعظمی از آب شرب تهران از حوضه های آبریز لواسانات و رودبار قصران تأمین می شود بایستی توجه بیشتری به حفظ کاربری اراضی کشاورزی این منطقه داشته باشیم و با پیشگیری به موقع از تغییر کاربری ها غیر مجاز جلوگیری کنیم.

شهرستان شمیرانات با آب و هوایی کوهستانی متشکل از شهر شمیران (منطقه یک، شمال و شرق منطقه 2 تهران) و 2 بخش لواسانات و رودبار قصران دارای هفت هزار و 200 هکتار زمین کشاورزی و تولید سالانه 129 هزار تن محصول دامی و کشاورزی در شمال و شمال شرقی تهران واقع شده است.

مجله آیرخ: مجله گردشگری و مسافرتی

کشتی کروز: کشتی کروز: سفری لوکس و در عین حال مقرون به صرفه به اقیانوس ها

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 7716

به "252 مورد ساخت و ساز غیرمجاز شمیرانات تخریب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "252 مورد ساخت و ساز غیرمجاز شمیرانات تخریب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید