11 سریال تازه مارول که در سال 2024 منتشر خواهند شد

به گزارش کنفرانس هکا، آینده دنیای سینمایی مارول در تلویزیون شامل 11 پروژه در دست انتشار است که هر کدام در جایگاه خاص خود قرار می گیرند و به شیوه خودشان طرفداران را به وجد می آورند. لیست فیلم های آینده دنیای سینمایی مارول قطعاً از 7 فیلم اعلام شده طولانی تر خواهد شد، اما پروژه های تلویزیونی و سریال های تازه استودیو مارول طبیعتاً گسترده تر از پروژه های سینمایی خواهند بود. پروژه های مختلفی که در فاز چهارم انتشار یافتند و ادغام مجدد شخصیت های مدافعان (Defenders)، شخصیت هایی مانند دردویل، در دنیای سینمایی مارول، باعث شده آینده تلویزیونی این فرنچایز از بخش سینمایی آن گسترده تر باشد.

11 سریال تازه مارول که در سال 2024 منتشر خواهند شد

با توجه به سابقه ای که دنیای سینمایی مارول با سریال های تلویزیونی شبکه دیزنی+ دارد، این موضوع هم می تواند مثبت و هم منفی باشد. بعضی از سریال های دنیای سینمایی مارول واقعاً قوی ظاهر شدند و با استقبال مخاطبان و منتقدان به ورودی های پیروز و فوق العاده ای برای این فرنچایز تبدیل شدند، اما بعضی دیگر از این سریال ها به قدری طرفداران را ناامید کردند که به سهم خود باعث شدند استودیو مارول به طور کامل فراوریات تلویزیونی خود را اصلاح کند و تغییر مسیر بدهد. با وجود انتظار و هیجان طرفداران، باید دید سرنوشت سریال های تازه مارول چه خواهد بود.

1. سریال بدون عنوان نوا (Nova)

سریال تلویزیونی نوا هنوز به طور رسمی تأیید نشده و علت آنکه در این لیست کمترین هیجان را برای انتشارش داریم، همین است. در غیر این صورت یک سریال که به شخصیتی همانند نوا اختصاص داده شده باشد، بی مقدار هیجان انگیز است و قطعاً تمام طرفداران مارول را به وجد می آورد. در اوایل سال 2022 رسانه ددلاین گزارش داد که دنیای سینمایی مارول یک پروژه درباره نوا به نویسندگی صابر پیرزاد، نویسنده سریال شوالیه ماه (Moon Knight)، در دست فراوری دارد. از آن موقع به بعد، به روز رسانی های کمی در رابطه با این پروژه ارائه شده است، اگرچه به احتمال زیاد اخبار بیشتر در ادامه سال 2024 همراه با اخبار باقی سریال های تازه کمپانی مارول منتشر خواهد شد.

2. زامبی های مارول (Marvel Zombies)

وقتی از تازهترین سریال های مارول صحبت می کنیم دیر یا زود یکی از طرفین بحث به سریال زامبی های مارول اشاره می نماید. این سریال اولین بار در سال 2021 به عنوان اسپین آف سریال چه می شد اگر…؟ (What If…?) معرفی گردید. فصل 1 چه می شد اگر…؟، قسمت 5 با نام چه می شد اگر زامبی ها…؟ (What If… Zombies?!) دنیایی را به ما نشان داد که در آن شیوع بیماری زامبی ها به ابرقهرمانان مشهور مارول نیز رسیده و آن ها را به هیولاهای بی مغز و مردگان متحرک تبدیل نموده. ایده اصلی سریال زامبی های مارول بی نظیر است. حتی ترکیب شخصیت هایی که از زمان اعلام فراوری سریال فاش شد نیز به طرز قابل توجهی هیجان انگیز است و افرادی مانند شانگ چی، خانم مارول، کیت بیشاپ و جیمی وو نقش های اصلی این سریال را ایفا می نمایند. با همه این ها زامبی های مارول با باقی سریال های تازه مارول یک تفاوت مهم دارد: این سریال هیچ تأثیر گسترده یا مستقیمی روی دنیای سینمایی مارول نخواهد گذاشت.

3. سریال بدون عنوان درباره واکاندا (Wakanda)

قبل از انتشار فیلم سینمایی پلنگ سیاه: واکاندا تا ابد (Black Panther: Wakanda Forever) اعلام شد مجموعه پلنگ سیاه صاحب یک اسپین آف در قالب سریال تلویزیونی و با موضوع واکاندا خواهد شد. نویسنده و کارگردان فیلم های پلنگ سیاه، رایان کوگلر، قرار است در فراوری این سریال مشارکت داشته باشد. این اعلامیه کنجکاوی بسیاری از طرفداران مارول را برانگیخت. با وجود اینکه هنوز هیچ بازیگر، داستان تعیین یا تاریخ انتشار و حتی هیچ عنوانی برای این پروژه اعلام نشده است، مشارکت کوگلر و وعده کاوش بیشتر در یکی از برترین مکان های دنیای سینمایی مارول، باعث شده طرفداران درباره این سریال هیجان زده باشند. بدون شک سریالی با موضوع واکاندا می تواند در میان سریال های آینده مارول بدرخشد.

4. سفر ویژن (Vision Quest)

یکی از سریال های تازه مارول سفر ویژن است که اسپین آف سریال پیروز و تحسین شده وانداویژن (WandaVision) به شمار میرود. در این سریال خواهیم دید ویژن سفید پس از آنکه خاطرات ویژن اصلی را دریافت کرد، چه می نماید و به چه سمتی سوق داده می شود. چنین داستانی به خودی خود برای طرفداران مارول جالب است، به خصوص که یکی از نویسندگان سریال وانداویژن، جک شفر، در این سریال مشارکت خواهد داشت. با این وجود سخت می توان تصور کرد سریال سفر ویژن چگونه با باقی پروژه های دنیای سینمایی مارول مرتبط خواهد شد و اگر سفر ویژن آن قدر از وانداویژن فاصله نمی گرفت همه چیز امیدوارنماینده تر می بود. به هر حال پاول بتانی در نقش ویژن فوق العاده است و می توان در رابطه با کیفیت این سریال خوش بین بود.

5. دوست خوب محله شما مرد عنکبوتی (Your Friendly Neighborhood Spider-Man)

این سریال تازه مارول ابتدا تحت عنوان مرد عنکبوتی: سال اول (Spider-Man: Freshman Year) معرفی گردید و سپس نامش به دوست خوب محله شما مرد عنکبوتی تغییر کرد. این سریال انیمیشنی روی جوانی های پیتر پارکر (سال اول دبیرستان) تمرکز می نماید. با توجه به اینکه مرد عنکبوتی یکی از محبوب ترین شخصیت های تاریخ فرهنگ پاپ به شمار می آید، مجذوب کنندهیت این سریال مشهود است. از پیتر پارکر نوجوان گرفته تا حضور شخصیت های دیگر مارول از جمله دردویل، دکتر اختاپوس و عقرب و باقی شخصیت های کلاسیک دنیای عنکبوتی، این سریال بدون شک هیجان انگیز است. علاوه بر این هر داستان تازهی از قهرمان بذله گو نیویورک مورد استقبال قرار خواهد گرفت.

با وجود همه این حرف ها، در ابتدا طرفداران توقع داشتند این سریال حول محور همان پیتر پارکری باشد که تام هالند در دنیای سینمایی مارول نقشش را بازی می نماید. تصور عموم مخاطبان این بود که این سریال به شش ماه نخست فعالیت پیتر در قامت مرد عنکبوتی می پردازد، یعنی قبل از اینکه او در وقایع فیلم کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی (Captain America: Civil War) مشارکت کند. در ادامه افشا شد که انتظارات مخاطبان درباره این سریال انیمیشنی درست نیست. بنابراین با وجود اینکه طرفداران ناامید شده اند، اما همچنان کنجکاوند ببینند این سریال تازه چه چیز منحصر به فردی ارائه خواهد نمود.

6. چشمان واکاندا (Eyes of Wakanda)

مدت هاست گزارش شده رایان کوگلر در حال توسعه پروژه های متعددی برای استودیو مارول است. کاشف به عمل آمد که یکی از این پروژه ها یک سریال انیمیشنی دیگر به نام چشمان واکاندا است. از آنجایی که این سریال در سال 2024 منتشر خواهد شد، خلاصه کوتاهی از آن در اختیار عموم قرار گرفته است: در طول تاریخ واکاندا، جنگجویان شجاع وظیفه پیدا نموده اند تا به سراسر دنیا سفر نمایند و سازه های خطرناک ویبرانیوم را به واکاندا برگردانند. این سریال داستان آن ها را روایت می نماید.

همین خلاصه کوتاه و ساده کافی است تا طرفداران مارول را به هیجان وادارد. این سریال نه تنها به آنالیز هیجان انگیزترین مکان دنیای سینمایی مارول می پردازد، بلکه به نظر می رسد با آنالیز رابطه واکاندا با سایر کشورهای دنیا، برترین جنبه های تفسیر اجتماعی مجموعه پلنگ سیاه را حفظ خواهد نمود. این حقیقت که فراوری سریال چشمان واکاندا به مقدار ای پیش رفته که ناگهان اعلام می نمایند در سال 2024 منتشر خواهد شد، غافلگیری رضایت بخشی بود. این موضوع که سریال قبل از حدس های بی انتها طرفداران و ایجاد توقع های بی جا منتشر می شود یک نکته بسیار مثبت به شمار میرود.

7. واندرمن (Wonder Man)

در دسامبر سال 2021 اندکی پس از پیروزیت فیلم شانگ چی و افسانه ده حلقه (Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings)، کارگردان دستین دانیل کرتون قراردادی چند ساله با استودیو مارول امضا کرد تا پروژه های متعددی را توسعه دهد. یکی از این پروژه ها سریال تلویزیونی واندرمن بود که میان سریال های تازه مارول بیشترین کنجکاوی را در بین طرفداران برمی انگیزد. این سریال که حول محور قهرمانی با همین نام می چرخد و به تأیید رسمی مدیران استودیو مارول رسیده، 10 قسمت خواهد داشت و یحیی عبدالمتینِ دوم نقش شخصیت اصلی آن را بازی خواهد نمود.

حضور عبدالمتین و دستین دانیل کرتون به تنهایی باعث می شود واندرمن به یکی از هیجان انگیزترین پروژه های تلویزیونی آینده دنیای سینمایی مارول تبدیل شود. کرتون بدون شک یکی از برترین کارگردان هایی است که استودیو مارول از زمان فیلم انتقام جویان: انتها بازی با آن همکاری نموده. استعدادهای عبدالمتین هم که نیازی به توضیح و تعریف ندارند. این بازیگر در ترکیب با هنرپیشه هایی مانند اد هریس و بن کینگزلی که در نقش ترور اسلاتری به مارول بازمی شود، سریال واندرمن را بلافاصله به یکی از پروژه های موردانتظار مارول تبدیل کرد.

8. آیرون هارت (Ironheart)

ریری ویلیامز یا آیرون هارت به عنوان یک شخصیت حاضر در دنیای سینمایی مارول تازه راه خود را شروع نموده. دومینیک تورن بازیگر خارق العاده ای است که با اولین حضور خود در فیلم پلنگ سیاه: واکاندا تا ابد حس و حال تازه و رضایت بخشی به داستان واکاندا داد. حضور امیدوارنماینده ریری ویلیامز در سریال تلویزیونی آیرون هارت ادامه خواهد یافت. این سریال یکی دیگر از پروژه های تلویزیونی مارول است که رایان کوگلر در فراوری آن نقش دارد. با حضور کوگلر، بازیگران عالی و ایده ای به مجذوب کنندهی تقابل تکنولوژی و جادو، سریال آیرون هارت از آن سریال های دنیای سینمایی مارول است که طرفداران کوچک ترین تردیدی در تماشای آن نخواهند داشت.

9. آگاتا: خاطرات دارک هولد (Agatha: Darkhold Diaries)

وقتی فراوری سریال آگاتا: خاطرات دارک هولد اعلام شد به نظر می رسید ساخت یک اسپین آف از سریال وانداویژن غیرضروری است، اما هرچه مدت زمان بیشتری گذشت، مجذوب کنندهیت این سریال بیشتر شد. جک شفر، نویسنده سریال وانداویژن، مشارکت مستقیمی در آگاتا: خاطرات دارک هولد خواهد داشت، امری که با توجه به کیفیت وانداویژن بسیار اهمیت دارد. علاوه بر این کاوش بیشتر درباره جادوگران دنیای سینمایی مارول بی مقدار مهم و مجذوب کننده است. به خصوص که بازیگران فوق العاده ای برای ایفای نقش این شخصیت ها انتخاب شده اند. کاترین هان در نقش آگاتا حضور دارد و اوبری پلازا و جو لاک دیگر بازیگران اصلی این سریال به حساب می آیند.

10. مردان ایکس 97 (X-Men 97)

سریال مردان ایکس 97 یک سریال انیمیشنی است که دنباله ای برای سریال قدیمی مردان ایکس: سریال انیمیشنی (X-Men: The Animated Series) محسوب می شود. همین موضوع به تنهایی کافی است تا طرفداران قدیمی و تازه مارول هیجان زده شوند. اما این مهم است که سریال مردان ایکس 97 اساساً اولین حضور مردان ایکس در دنیای سینمایی مارول است. با وجود اینکه این سریال در دنیای متفاوتی به وقوع می پیوندد، اما خاتمه دنیای سینمایی مارول به شیوه ای که هرگز انجام نشده، به آنالیز مردان ایکس می پردازد. این سریال مجذوب کننده و مهیج هم اکنون در حال پخش است.

11. دردویل: تولد دوباره (Daredevil: Born Again)

از آنجایی که بازگشت مت مورداک / دردویل در فیلم مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست (Spider-Man: No Way Home) همه را غافلگیر کرد و به وجد آورد، پیش بینی می شد که این شخصیت دوباره با سریال اختصاصی خود بازمی شود. زمانی که تأیید شد سریال دردویل: تولد دوباره در دست توسعه قرار گرفته، این انتظار با هیجانی بی سابقه به انتها رسید. خبرهای بعدی که درباره این سریال منتشر شد بعضی از طرفداران را ناامید کرد، اما بازنگری های خلاقانه که به تازگی اعلام شده اند، شور و شوق را برای تماشای سریال دوچندان نموده است.

از زمانی که سریال دردویل: تولد دوباره تغییر مسیر داد، کاملاً تأیید شد که این سریال حکم فصل چهارم سریال قبلی را خواهد داشت و در امتداد سریال دردویل شبکه نتفلیکس عمل خواهد نمود. بازگشت دبورا آن وول، الدن هنسون، ویلسون بتل و جان برنتال از سریال نتفلیکس نیز مهر تأییدی بر این موضوع است. داریو اسکارداپن که پیش تر روی سریال پانیشر (The Punisher) نتفلیکس کار می کرد، اکنون تهیه نماینده اجرایی دردویل: تولد دوباره شده. علاوه بر این آرون مورهد و جاستین بنسون، کارگردانان فصل دوم سریال لوکی (Loki) نیز به این پروژه پیوسته اند. سریال دردویل: تولد دوباره از بازنگری خلاقانه استودیو مارول سود بزرگی برده و بدون شک مورد انتظارترین سریال آینده دنیای سینمایی مارول است.

منبع: screenrant

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 8 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 8 اردیبهشت 1403 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 16973

به "11 سریال تازه مارول که در سال 2024 منتشر خواهند شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "11 سریال تازه مارول که در سال 2024 منتشر خواهند شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید