یکی از تابلوهای نقاشی طبیعت بی جان رنوآر به فروش می رسد

به گزارش کنفرانس هکا، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست آمده، یکی از تابلوهای نقاشی طبیعت بی جان رنوآر به فروش می رسد.

یکی از تابلوهای نقاشی طبیعت بی جان رنوآر به فروش می رسد

عادی نیست که حین خرید یک شیء در حراجی حتی اگر قرار باشد ده ها میلیون دلار پرداخت گردد، یک اشانتیون نیز به همراه آن ارائه گردد. با این حال حراجی ساتبیز برای مزایده آثار هنر مدرن و معاصر که در ششم مارس برگزار می گردد، پیشنهاد ویژه ای را ارائه نموده است.

در جریان این حراجی در کنار آثار هنری چند میلیون دلاری هنرمندانی همانند پیکاسو، مونه و بیکن یک تابلو نقاشی طبیعت بی جان که به وسیله پیر آگوست رنوآر خلق شده است و یک گلدان پر از گل را به تصویر می کشد نیز به مزایده گذاشته خواهد شد.

نکته قابل توجه درباره این نقاشی رنوآر این است که اگر فردی این تابلو نقاشی را خریداری کند. در حقیقت صاحب گلدان واقعی که در این نقاشی به تصویر کشیده می گردد نیز خواهد شد. این اثر در حالی در حراجی ارائه خواهد شد که کارشناسان ارزش آن را سه میلیون پوند معادل 3.8 میلیون دلار برآورد نموده اند. ارتفاع این نقاشی به 56 سانتیمتر می رسد و از سال 2019 در مجموعه خصوصی مالک کنونی آن نگهداری شده است.

یک گالری هنری در پاریس به نام Galerie Durand-Ruel که نقش پررنگی را در شناخته شدن نقاشان امپرسیونیست در بین خریداران ثروتمند آمریکایی ایفا کرد، این نقاشی را در سال 1890 میلادی از رنوآر خرید. این تابلو نقاشی پیش از این فقط یک بار در حراجی ارائه شده است. تابلو نقاشی گل در گلدان (1878) در نوامبر سال 1997 در یک حراجی واقع در پاریس حدود 800,000 دلار فروخته شد.

رنوآر همان گلدان را در چندین تابلو نقاشی طبیعت بی جان و پنج پرتره نیز به تصویر کشید.

رکورد گران ترین اثر هنری به تابلو نقاشی Au Moulin de la Galette تعلق دارد که در سال 1990 در حراجی ساتبیز نیویورک به قیمت 78.1 میلیون دلار فروخته شد.

پیر آگوست رنوآر در سال 1841 در فرانسه به دنیا آمد. او در سن 21 سالگی وارد مدرسه هنرهای زیبای پاریس شد و به وسیله چارلز گلایر تعلیم دید. در آنجا بود که با کلود مونه، آلفرد سیسلی و فردریک بازیل آشنا و دوست شد. رنوآر در کنار این نقاش ها به عنوان یکی از مهمترین هنرمندان امپریسیونیست شناخته می گردد. حتی با اینکه تابلوهای نقاشی او همانند دوستانش در ابتدا از سوی مردم و آموزشگاه رد شدند، رنوآر با گذشت زمان به یکی از تحسین شده ترین هنرمندان نسل خود تبدیل شد. محبوبیتی که تا به امروز همچنان به جای مانده است.

موضوع نقاشی های رنوآر اغلب مردم و چشم انداز بودند و دوستانش را به عنوان مدل نقاشی هایش انتخاب میکرد. همانطور که گفته شد به رغم مقاومت های اولیه در برابر آثار رنوآر نقاشی های او به رسمیت شناخته شدند و مورد تحسین قرار گرفتند. حتی دولت فرانسه یکی از نقاشی های او را خرید. همه چیز به خوبی پیش می رفت اما متاسفانه در سال 1899 به بیماری روماتیسم مفصلی مبتلا شد. این بیماری سبب درد و تورم زیاد در مفاصل و در مواردی سبب تغییر شکل مفاصل می گردد. دستهای رنوآر دچار تغییر شکل مفصلی شده بودند. در پی این بیماری حرکت رنوآر محدود شد و هر حرکت برای او درد و کوشش زیادی را به همراه داشت.

منبع: همگردی
انتشار: 8 اسفند 1402 بروزرسانی: 8 اسفند 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 15499

به "یکی از تابلوهای نقاشی طبیعت بی جان رنوآر به فروش می رسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یکی از تابلوهای نقاشی طبیعت بی جان رنوآر به فروش می رسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید