یخ زدگی محصولات کشاورزی را با بیمه جبران می کنیم

به گزارش کنفرانس هکا، تهران (پانا) - وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه بیمه، خسارت محصولات یخ زده کشاورزان را پرداخت خواهد کرد درباره برنامه آبیاری نوین در کشاورزی کشور گفت توسعه آبیاری نوین که در برنامه ششم توسعه وجود داشت در برنامه هفتم توسعه نیز ادامه خواهد یافت.

یخ زدگی محصولات کشاورزی را با بیمه جبران می کنیم

این روزها با تغییرات اقلیمی که در کشور رخ داده است و البته همه دنیا درگیر این موضوع هستند در آستانه فصل سرما موضوع یخ زدگی محصولات کشاورزی از مهم ترین دغدغه های باغداران و کشاورزان است. چند روز قبل با شروع فصل سرما سازمان هواشناسی نسبت به تداوم فعالیت سامانه بارشی در کشور هشدار داد و بیان نمود که ممکن است خسارت سنگینی به محصولات کشاورزی وارد شود.

در کنار این موضوع مسئله کمبود آب در کشور از خطرهای جدی آینده اقتصاد کشاورزی در ایران است.

سیدجواد ساداتی نژاد، وزیر جهاد کشاورزی در گفت وگو با پانا درباره هشدار هواشناسی برای سرمازدگی محصولات 11 استان کشور گفت: ما مانند همیشه در معاونت برنامه ریزی در حوادث غیرمترقبه از جمله مسائل هواشناسی رصد روزانه داریم و هشدارهای لازم در این زمینه را همیشه داده ایم.

نگاه ما این است که آبکمک نوین را به سمت آبکمک های تازه زیرسطحی در حوزه های مختلف توسعه دهیم و فقط به آبکمک هایی که با عنوان قطره ای هستند، اکتفا نکنیم و این موضوع را توسعه دهیم

وزیر جهاد کشاورزی در ادامه با اشاره به اهمیت بیمه محصولات کشاورزی اظهار کرد: در موضوعات این چنینی که اتفاق می افتد قاعدتاً موضوع بیمه هم کمک کننده است و حتماً معاونت مربوطه این موضوع را بررسی و رسیدگی خواهد کرد و در صورت خسارت و وجود بیمه آن را جبران می کند.

ساداتی نژاد در ادامه درباره آبکمک نوین در وزارت جهاد کشاورزی گفت: یکی از برنامه های مهم ما در وزارت جهاد کشاورزی آبکمک نوین است و در دولت سیزدهم پیگیر هستیم تا در قانون برنامه هفتم بتوانیم بحث کمک بلاعوض که از طریق دولت در برنامه ششم وجود داشت، در برنامه هفتم هم استمرار دهیم تا سطح آبکمک نوین را توسعه دهیم.

وی گفت: نگاه ما این است که آبکمک نوین را به سمت آبکمک های تازه زیرسطحی در حوزه های مختلف توسعه دهیم و فقط به آبکمک هایی که با عنوان قطره ای هستند، اکتفا نکنیم و این موضوع را توسعه دهیم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 26 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 26 اردیبهشت 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 13207

به "یخ زدگی محصولات کشاورزی را با بیمه جبران می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یخ زدگی محصولات کشاورزی را با بیمه جبران می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید