گران ترین موتورسیکلت های بازار را بشناسید

به گزارش کنفرانس هکا، گران ترین موتورسیکلت های بازار کشور قیمت هایی فراتر از تصور دارند. در این گزارش هفت موتورسیکلت گران قیمت ایران به همراه مشخصات فنی معرفی می شوند.

گران ترین موتورسیکلت های بازار را بشناسید

خبرنگاران - مجتبی اسماعیلی: گران ترین موتورسیکلت های بازار کشور قیمت هایی فراتر از حد تصور دارند. هر چند بخشی از قیمت بالای این محصولات به علت فروش انحصاری در کشور است، اما بعضی از آن ها در دنیا هم با ارزش هستند. در حال حاضر چهار مدل موتورسیکلت خیابانی و سه مدل اسکوتر جزو گران ترین موتورسیکلت های بازار هستند.

شماره هفت: یاماها R25

رتبه هفتم فهرست گران ترین موتورسیکلت های بازار، یاماها R25 است. این موتورسیکلت دو سیلندر خیابانی تند و تیز هر چند در نمایندگی ها موجود نیست اما در بازار نمونه صفر کیلومتر دارد. R25 از پیشرانه 250 سی سی دو سیلندر چهار زمانه هشت سوپاپ استفاده می نماید. این پیشرانه قادر به فراوری 35.5 اسب بخار قدرت و 22.5 نیوتون متر گشتاور است.

گیربکس این موتورسیکلت شش سرعته و وزن آن معادل 166 کیلوگرم است. توان این پیشرانه از رقیب مستقیم اش یعنی کاوازاکی کمتر است. این موتورسیکلت زیبا 480 میلیون تومان قیمت دارد.

این موتورسیکلت شتاب بسیار خوبی دارد، اما به علت واردات محدود و کم تر شناخته شدن، به محبوبیت نینجا نرسید و بازار دست دوم ضعیف تری هم دارد.

برترین موتور ایرانی آمد؟ موتور سه سیلندر روی ریرا را در ویدیوی کامل کانال یوتیوب خبرنگاران پلاس بشناسید:
شماره شش: وسپا پریماورا یات کلاب

رتبه ششم فهرست گران ترین موتورسیکلت های بازار متعلق است به اسکوتر لوکس وسپا. هر چند این اسکوتر مدل 2020 است، اما نمونه صفر کیلومتر 1402 آن هم در بازار کشور وجود دارد.

پیشرانه 150 سی سی تک سیلندر پریماورا قادر به فراوری 12.7 اسب بخار قدرت و 12.8 نیوتون متر گشتاور است و یک گیربکس از نوع اتوماتیک CVT دارد. وزن این اسکوتر 117 کیلوگرم است.

اما قیمت پریماورا یات کلاب که گران ترین نسخه این مدل در کشور است حدود 500 میلیون تومان قیمت دارد. یعنی هر اسب بخارش حدود 38 میلیون تومان آب می خورد! خرید چنین متورسیکلتی برای بسیاری توجیه مالی ندارد، اما آنقدر لوکس است که احتمالا جایش را در کلکسیون افراد ثروتمند پیدا می نماید.

شماره پنج: کاوازاکی نینجا Ninja 249 SE ABS 2022

رتبه پنجم فهرست گران ترین موتورسیکلت های بازار محصول پرچم دار کاواساکی است که از سال 2008 فراوری می گردد و به کی لس هم مجهز شده.

بهینه سازی پیشرانه در این نسخه و تغییرات در شاسی نینجا 2022 باعث شده تا وزن موتورسیکلت کاهش یافته و راندمان پیشرانه نیز افزایش یابد.

پیشرانه 250 سی سی دو سیلندر و هشت سوپاپ آن توان فراوری 39 اسب بخار قدرت و 24 نیوتون متر گشتاور را دارد که با وزن 163 کیلوگرمی اش شما را به سرعت 180 کیلومتر بر ساعت (قبل از کات آف دنده 6) می رساند.

هندلینگ و فرمان پذیری عالی و راندمان بالای پیشرانه نسبت به حجم، شتاب صفر تا صد 6 ثانیه ای را برای اش فرهم نموده است.

می توان گفت این مدل برترین و سریع ترین موتورسیکلت 250 سی سی دو سیلندر در کشور است. این موتورسیکلت اسپرت 600 میلیون تومان قیمت دارد.

جزئیات قوی ترین خودرو ایرانی اعلام شد گزارش معرفی این محصول را در کانال یوتیوب خبرنگاران پلاس دیدن کنید:
شماره چهار: یاماها XMAX 250

رتبه چهارم فهرست گران ترین موتورسیکلت های بازار یاماها XMAX 250 است.

یاماها سال هاست که علاوه بر فراوری موتورسیکلت های شهری و مسابقه ای به فراوری اسکوتر هم مشغول است. XMAX 250 مجهز به یک پیشرانه 250 سی سی تک سیلندر چهار سوپاپ است.

این پیشرانه قادر است 23 اسب بخار قدرت و 24 نیوتون متر گشتاور فراوریی خود را به وسیله یک گیربکس CVT (تسمه ای) به چرخ عقب منتقل کند. این اسکوتر می تواند به راحتی و بدون هیچ فشاری به سرعت 140 کیلومتر بر ساعت برسد.

وزن این وسیله 179 کیلوگرم و ارتفاع کف آن تا زمین برابر 13.5 سانتی متر است. این اسکوتر به استارت الکترونیکی (بدون وجود قطعات مکانیکی) با سایلنسر و کی لس مجهز است.

از مزایای این اسکوتر می توان به شتاب و سرعت عالی، ترمزهای دیسکی و ABS، پایداری خوب در سرعت های بالا، وجود محفظه بار بزرگ زیر زین، زین بزرگ و پهن و راحت حتی در سفرهای طولانی و سواری بسیار راحت و لذت بخش اشاره نمود.

از معایب این اسکوتر می توان هم وزن زیاد (برای رانندگان مبتدی)، ابعاد بزرگ و قیمت بالا نسبت به قیمت دنیای هستند. قیمت این اسکوتر حدود 650 میلیون تومان است.

شماره سه: وسپا GTS-hpe 300

رتبه سوم فهرست گران ترین موتورسیکلت های بازار قوی ترین و سریع ترین اسکوتر وسپا در کشور هم هست. وسپا GTS-hpe 300 از پیشرانه 278 سی سی وسپا بهره می برد. این پیشرانه توان فراوری 24 اسب بخار قدرت و 26 نیوتون متر گشتاور را دارد. این اعداد در مقابل وزن 148 کیلوگرمی، این وسپا را علاوه بر لوکس بودن سریع هم می نمایند. گیربکس نیز از نوع اتوماتیک CVT است.

اما این اسکوتر سریع و لوکس قیمتی معادل 900 میلیون تومان دارد که شاید بعضی از ثروتمندان را هم برای خریدش دچار تردید کند!

برترین خودرو مونتاژی در ایران را بشناسید. ویدیوی معرفی در کانال یوتیوب خبرنگاران پلاس:
شماره دو: کاوازاکی نینجا چهار سیلندر ZX-25R

مقام دوم گران ترین موتورسیکلت های بازار تعلق می گیرد به کاوازاکی Ninja ZX-25R SE .

مهم ترین ویژگی این موتورسیکلت پیشرانه تازه آن است که 250 سی سی چهار سیلندر شانزده سوپاپ و قادر به فراوری 50 اسب بخار قدرت و 23 نیوتون متر گشتاور است.

البته باید بدانید این سبک از موتورسیکلت ها به علت طراحی اسپرت و اهداف مسابقه ای (احتیاج به سرعت بالا در پیست های هم سطح مسابقه) احتیاج به گشتاور بالایی ندارند و تمرکز طراحی، روی سرعت است.

مدل های پیشین این موتورسیکلت هم به یک پیشرانه 250 سی سی، اما دو سیلندر مجهز بودند که 39 اسب بخار قدرت فراوری می کردند.

این پیشرانه به فن آوری DOHC هم مجهز است. شاسی این موتورسیکلت از نوع مشبک و ساخته شده از فولاد با استحکام کششی بالا است.

ترمز جلو و عقب از نوع تک دیسکی نیمه شناور و مجهز به ABS است که کوییک شیفتر اختصاصی کاوزاکی (KQS) هم در آن قابل سفارش است.

تعلیق جلو از نوع یاری فنر هیدرولیکی دوبل و تلسکوپی وارونه است که دو شاخ ها عملکرد جداگانه دارند. در تعلیق عقب هم از سیستم مونو شوک گازی با قابلیت تنظیم فشردگی فنر و مونو شوک افقی با اتصال پشتی بهره گرفته شده است. تعبیه سیستم ترکشن کنترل (کنترل کشش) ویژه کاوازاکی و کنترل دریچه گاز برقی از برجسته ترین و مجذوب کننده ترین تجهیزات این وسیله هستند.

این موتورسیکلت می تواند شما را به سرعت 200 کیلومتر بر ساعت (پیش از کات آف) برساند. نسخه فول این موتورسیکلت تنظیم ارتفاع هم دارد. قیمت نینجا چهار سیلندر فول تیپ دو حدود یک میلیارد و 200 میلیون تومان است که واقعا قیمت بالایی دارد.

شماره یک: وسپا 946 RED

کاپ قهرمانی فهرست گران ترین موتورسیکلت های بازار تعلق می گیرد به؛ به وسپا RED 946. نام این اسکوتر برگرفته از سال پیدایش شرکت وسپا یعنی سال 1946 است. این اسکوتر را می توان زیباترین محصول وسپا در تمام ادوار نامید. طراحی منحصر به فردش که تلفیقی از سنت و مدرنیته است، شما را در تونل زمان گم می نماید.

زین تک نفره رو به آسمان، دم زنبوری و چراغ عقب تمام دایره ای که در بدنه محو شده است، آن را آن قدر زیبا و ظریف نموده که باید برای لاستیک هایش کفش خرید تا کثیف نشوند.

این موتورسیکلت کلکسیونی است و جزو گرانترین موتورسیکلت ها در دنیا محسوب می گردد. از مدل 2018 آن تنها 100 دستگاه فراوری شده که خوشبختانه تعدادی از آن ها به کشور ما هم وارد شده است.

پیشرانه 150 سی سی تک سیلندر آن تنها قادر به فراوری 11 اسب بخار قدرت و 10 نیوتون متر گشتاور است.

به این محصول بی نظیر باید به عنوان یک اثر هنری نگاه کرد و کسی هم قصد شتاب گیری با یک مجسمه را ندارد!

قیمت این محصول در بازار دنیای که معمولا نمونه صفر کیلومتر هم ندارد از 10 هزار یورو شروع و نمونه 2020 تزئین شده به وسیله کریستین دیور آن هم 70 هزار یورو قیمت دارد. قیمت نسخه پایه و صفر این اسکوتر یک میلیارد و 400 میلیون تومان است و گران ترین موتورسیکلت پلاک ملی کشور است.

برای اطلاع از قیمت روز انواع موتورسیکلت در بازار و کارخانه کلیک کنید.

ممنوعیت تردد موتورسیکلت تا 550 سی سی برداشته شد / چه مدل هایی پلاک می شوند؟

برترین تایر ایرانی کدام است؟ / آنالیز تخصصی ویژگی های تایرهای ایرانی جهت خرید

کشنده مان 2019 آنالیز شد + قیمت اولین مان وارداتی به کشور پس از 18 سال

دنا پلاس اتومات آپشنال چه امکاناتی دارد؟ آنالیز افت شدید کیفیت خودرو

رنو سامسونگ XM3 سروش دیزل رونمایی شد / همه چیز درباره رنو آرکانا کره ای

کولیوس تازه با سروش دیزل مبنا می آید / آنالیز رنو سامسونگ QM6 وارداتی

جتور تراولر بهمن موتور را بشناسید / لندروور دیفندر منطقه ها محروم

تاکسی برقی لونا ایران خودرو معرفی گردید / محصول مشترک رنو و JMC چین!

بستیون نات معرفی گردید / خودرو برقی ایران خودرو چه ویژگی هایی دارد؟

جایگزین پژو پارس معرفی گردید / توقف فراوری پس از 23 سال!

پژو 207 شش سرعته دستی و اتومات مقایسه شدند / کدامیک برنده شد؟

سراتو 2014 و بهمن رسپکت تست و مقایسه شدند/ خودرو کره ای کارنموده یا چینی صفر؟

آزمایش فنی ریرا برای اولین بار در ایران / عملکرد ریرا در گرمای اهواز

تارا V3 تحت فشار آنالیز شد / تفاوت فنی اش با تارا معمولی چیست؟

منبع: بیت ران
انتشار: 29 بهمن 1402 بروزرسانی: 29 بهمن 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 15196

به "گران ترین موتورسیکلت های بازار را بشناسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گران ترین موتورسیکلت های بازار را بشناسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید