گام بلند تویوتا در مسیر فراوری باتری برای خودرو های برقی، هدف، رکوردشکنی برد خودرو های الکتریکی

به گزارش کنفرانس هکا، این یاری مالی در حالی ارائه می گردد که شرکت های ژاپنی کمتر از 10 درصد در استفاده از باتری خودرو سهم دارند، در حالی که تامین نمایندگان چینی - عمدتا CATL و BYD بیش از نیمی از بازار باتری خودرو را کنترل می نمایند.

گام بلند تویوتا در مسیر فراوری باتری برای خودرو های برقی، هدف، رکوردشکنی برد خودرو های الکتریکی

به گفته اس ان ای ریسرچ و به نقل از سایت نیکی، تویوتا اعلام نموده که از این یارانه دریافتی برای توسعه نسل بعدی باتری های لیتیوم یونی خودرو های برقی استفاده خواهد نمود که از فناوری دوقطبی لیتیوم آهن فسفات استفاده می نمایند و پتانسیل ارائه 20 درصد برد بیشتر در خودرو های الکتریکی را دارند و قیمتی در حدود 40 درصد کمتر از نسل فعلی باتری های لیتیوم - یونی مورد استفاده در کراس اور Toyota bZ 4 X دارند.

این خودروساز ژاپنی احتمالا باتری نسل بعدی را در حدود سال های 2026 یا 2027 وارد بازار خواهد نمود، زمانی که خودرو های برقی مبتنی بر پلتفرم هدفمند با برد تبلیغاتی 965 کیلومتر با یک بار شارژ وارد بازار شوند. علاوه بر این، تویوتا بخشی از یارانه را برای تحقیق و توسعه باتری های کاملا جامد خود استفاده خواهد نمود. این باتری های کاملا جامد ظاهرا برد رانندگی خودرو های برقی تویوتا را در مقایسه با بسته های LFP دوقطبی، حدود 20 درصد افزایش می دهد که این به معنای برد 1.158 کیلومتر برای خودرو های برقی آینده تویوتا خواهد بود.

اوایل این هفته، گروه خودروی نیپون که در حال حاضر تنها دو خودروی تمام برقی -کراس اوور تویوتا bZ 4 X و لکسوس RZ را در آمریکا به فروش می رساند، از یک طرح بلندپروازانه پرده برداری کرد که منجر به یک پلتفرم کاملا نو وتوسعه یافته فراوری باتری برای خودرو های برقی در سال 2026 خواهد شد. طبق گزارش ها، بر اساس این پلتفرم، باتری هایی توالید خواهند شد که می توانند بیش از 1.448 کیلومتر برد را پس از سال 2028 ارائه دهند.

علاوه بر این، شرکت مستقر در Aichi می خواهد هزینه های فراوری را با استفاده از روش های قالب گیری گیگا مشابه روش هایی که تسلا استفاده می نماید کاهش دهد و بعلاوه تا حد امکان ویژگی های آیرودینامیکی خودرو های دارای باتری برقی که قرار است در آینده فراوری کند را بهبود بخشد.

تویوتا میخواهد تا سال 2026، 10 خودروی نو را که با باتری برقی کار می نمایند، روانه بازار کند و از سال 2025 یک شاسی بلند برقی کاملا نو در کنتاکی فراوری خواهد نمود و بعلاوه 2.1 میلیارد دلار در کارخانه باتری سازی در کارولینای شمالی سرمایه گذاری خواهد نمود. علاوه بر افزایش سرمایه گذاری در توسعه خودرو های برقی نو، تویوتا بعلاوه به سرمایه گذاری در خودرو های برقی - هیبریدی و خودرو های هیدروژنی ادامه خواهد داد.

منبع: همشهری

منبع: فرارو
انتشار: 31 خرداد 1402 بروزرسانی: 31 خرداد 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 14090

به "گام بلند تویوتا در مسیر فراوری باتری برای خودرو های برقی، هدف، رکوردشکنی برد خودرو های الکتریکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گام بلند تویوتا در مسیر فراوری باتری برای خودرو های برقی، هدف، رکوردشکنی برد خودرو های الکتریکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید