کنگره آمریکا به دنبال حمایت از دیپلمات های خود در کشورهای غرب آسیا

به گزارش کنفرانس هکا، کنگره آمریکا درصدد تشدید اقدامات علیه کشورهای عربستان سعودی، ترکیه و مصر در صورت بازداشت شهروندان و دیپلمات های آمریکایی است.

کنگره آمریکا به دنبال حمایت از دیپلمات های خود در کشورهای غرب آسیا

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کنگره آمریکا به دنبال تشدید اقدامات علیه کشورهای غرب آسیایی است که اقدام به بازداشت شهروندان و دیپلمات های آمریکا می نمایند.

به گزارش المانیتور، سنای آمریکا به دنبال آن است که مقامات سعودی، مصری و ترکیه ای را در صورتی که در بازداشت اشتباه شهروندان آمریکایی یا کارمندان هیئت دیپلماتیک آمریکا نقش داشته باشند، از ورود به آمریکا منع کند.

کریس ون هولن سناتور دموکرات می گوید: دولت ما باید پیغام شفافی را ارسال کند، ما بازداشت اشتباه آمریکایی ها یا ملیت های خارجی که در خدمت هیئت های دیپلماتیک آمریکا در سراسر دنیا هستند را تحمل نخواهیم کرد.

کنگره آمریکا امیدوار است که این تهدیدات، مقامات سه کشور غرب آسیا را مجبور کند تا پیش از بازداشت شهروندان آمریکایی و کارمندان سفارت دوباره فکر نمایند.

بر اساس گفته ون هولن، مصر در حال حاضر 20 شهروند آمریکایی را در بازداشت نگه داشته است. عربستان سعودی نیز دست کم 3 شهروند دو تابعیتی آمریکایی- سعودی را در بازداشت دارد و ترکیه نیز سال گذشته آندریو برونسون کشیش آمریکایی را پس از مداخله دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا آزاد کرد اما آنکارا همچنان دو کارمند هیئت های دیپلماتیک آمریکا در ترکیه را در بازداشت دارد.

البته ترامپ رفتار متفاوتی را در دیدارهایش با عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر و محمد بن سلمان ولیعهد عربستان دارد و از هرگونه گفت وگو درباره موضوعات حقوق بشری با آنها خودداری می نماید.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 16 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 6117

به "کنگره آمریکا به دنبال حمایت از دیپلمات های خود در کشورهای غرب آسیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنگره آمریکا به دنبال حمایت از دیپلمات های خود در کشورهای غرب آسیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید