کمبود تجهیزات، مهم ترین چالش پیش روی هنرستان های زنجان

به گزارش کنفرانس هکا، رئیس اداره آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش آموزش و پرورش زنجان گفت: کمبود تجهیزات و فضای فیزیکی، مهم ترین چالش پیش روی هنرستان های استان است .

کمبود تجهیزات، مهم ترین چالش پیش روی هنرستان های زنجان

به گزارش خبرنگاران، حمید اخوان در جلسه کیفیت بخشی هنرستان های مناطق ابهر، خرم دره و سلطانیه با تاکید بر ضرورت تغییر در نگرش ها و بینش ها در مدیران هنرستان ها، گفت: در بحث مدیریت، نگرش مهم تر از دانش است و مدیران پیروز مدیرانی هستند که با مثبت نگری سعی در ارتقای شاخص های کیفی در هنرستان ها دارند .

وی هدف از تشکیل این گونه نشست های تخصصی را کاهش فاصله بین نیروهای صف و ستاد، نزدیک کردن نگاه ها به موضوعات، افزایش مشارکت جویی و مشارکت پذیری در هنرستان ها با اولویت دادن به موضوع روابط انسانی مطرح کرد .

این مسئول با اشاره به چالش های پیش روی هنرستان ها، ادامه داد: مهم ترین چالش هنرستان ها، کمبود نیرو و مشکل فضاهای فیزیکی و کمبود تجهیزات است .

وی با تاکید بر لزوم توسعه کیفی و کمی آموزش های مهارتی، ادامه داد: مدیران باید چهره شفافی از هنرستان ها را به دانش آموزان و اولیا ارائه دهند .

در ادامه این جلسه، مدیر آموزش و پرورش شهرستان ابهر نیز با تاکید بر لزوم برگزاری کارگاه های توانمندسازی و برگزاری نشست های تخصصی جهت تبادل تجربیات، اظهار کرد: استفاده از خرد جمعی می تواند در برطرف بسیاری از موانع موثر باشد .

عباس عزیزخانی با اشاره به نقش مدیران هنرستان ها در جذب دانش آموزان به رشته های مهارتی، گفت: پیروزیت دانش آموزان هنرستان ها از نظر شغلی، مسئولیت متولیان تعلیم و تربیت و خانواده ها را در راهنمایی تحصیلی درست آن ها دوچندان نموده است .

وی در ادامه به نقش مدیران در راهنمایی تحصیلی دانش آموزان، آگاهی بخشی در مورد رشته های تحصیلی و ارائه خدمات مشاوره ای اشاره نمود و اضافه نمود: معرفی دانش آموزان پیروز هنرستان ها به عنوان الگوی افرادی که در هنرستان ها تحصیل می نمایند علاوه بر ایجاد انگیزه، در جذب دانش آموزان متوسطه اول به رشته های مهارتی بسیار موثر است .

پارمیس: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای پارمیس

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 2339

به "کمبود تجهیزات، مهم ترین چالش پیش روی هنرستان های زنجان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمبود تجهیزات، مهم ترین چالش پیش روی هنرستان های زنجان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید