کاربران با یاری کروم فعالیت های غیرقانونی را شناسایی می نمایند

به گزارش کنفرانس هکا، مروگر محبوب گوگل با قابلیت های خاص به کاربران یاری می نماید فعالیت های غیرقانونی را شناسایی نمایند.

کاربران با یاری کروم فعالیت های غیرقانونی را شناسایی می نمایند

به گزارش خبرنگار ، کاربران مرورگر محبوب و پرطرفدار گوگل یا همان کروم معتقداند در پار ه ای از موارد بعضی از افزودنی ها-extensions در این مروگر عملکردی مطلوبی از خود نشان نمی دهند.

حال گوگل درصدد برآمده است تا با همکاری کاربران و کروم به ایرادات را رفع سازد و فعالیت های مخربی را که به ضعف عملکردی extensions در کروم متنهی می گردد، حل نماید. گوگل به همین دلیل کد های امنیتی جدیدی را تعریف نموده و به کاربران کروم اجازه داده است با استفاده از این کد ها کاربران غیرمجاز و فعالیت های غیرقانونی را شناسایی و گزارش نمایند تا گوگل پس از آنالیز و اطمینان از صحت گزارش اقدام به مسدودسازی آن ها کند.

یکی از روش های جذاب برای کاربران غیرمجاز نفوذ در extensions کروم است تا با استفاده از آن ها به سیستم های شخصی کاربران راه پیدا نمایند و از اطلاعات کاربر مورد نظر خود سوء استفاده نمایند. کاربران از این پس می توانند هنگام مشاهده هر مورد مشکوکی در حین استفاده از extensions فورا آن را به گوگل گزارش نمایند تا از هرگونه سرقت اطلاعاتی جلوگیری گردد.

کاربران کروم در حال حاضر می توانند با بروزرسانی مرورگر خود از ویژگی های جدید کروم بهره ببرند و خود را کمتر در معرض خطر قرار دهند. گوگل در خصوص کروم جدید گفت: کاربران به نسخه جدید کروم با خیال راحت اعتماد نمایند. ما با یاری کدهای امنیتی جدید به سارقان اینترنتی اجازه انجام اهداف خود را نمی دهیم و کروم جدید را تبدیل به مخمصه ای برای آن ها نموده ایم.

حال باید صبر کرد و واکنش کاربران کروم را پس از مدتی مشاهده کرد تا بتوان ارزیابی تقریبا دقیقی از عملکرد آن ارائه کرد. گوگل به عنوان یکی از ارزشمندترین برندهای تجاری دنیا رقابت بسیار سختی را با سایر شرکت های فناوری مانند اپل دارد و هرگونه نقص فنی در سیستم های تولیدی گوگل می تواند ضربه ای بزرگ برای این شرکت باشد و آن را از رقیبان خود عقب بیاندازد.

گوگل از دسترسی کاربران غیرمجاز به سایت ها جلوگیری می نماید

ayrokh.ir: مجله گردشگری و مسافرتی

cruisero.ir: کشتی کروز: سفری لوکس و در عین حال مقرون به صرفه به اقیانوس ها

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 2067

به "کاربران با یاری کروم فعالیت های غیرقانونی را شناسایی می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاربران با یاری کروم فعالیت های غیرقانونی را شناسایی می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید