کاراته قهرمانی دنیا، راهیابی درفشی پور به دیدار رده بندی، چالاکی سومین حذف شده کاراته بانوان

به گزارش کنفرانس هکا، هامون درفشی پور با شکست در دیدار نیمه نهایی مسابقات جهانی کاراته، برای کسب نشان برنز کوشش خواهد نمود.

کاراته قهرمانی دنیا، راهیابی درفشی پور به دیدار رده بندی، چالاکی سومین حذف شده کاراته بانوان

به گزارش خبرنگاران، روز دوم از بیست و چهارمین دوره مسابقات کاراته قهرمانی دنیا که امروز(چهارشنبه) در سالن 15 هزار نفری ویزینک مادرید اسپانیا پیگیری شد و هامون درفشی پور با شکست در دیدار نیمه نهایی روز شنبه 19 آبان ماه برای کسب نشان برنز کوشش خواهد نمود و فاطمه چالاکی نیز با شکست در گام نخست به سومین حذف شده تیم ملی کاراته بانوان تبدیل شد.

در وزن 67- کیلوگرم، هامون درفشی پور در دور نخست به مصاف ریان اونیل از کانادا رفت و با نتیجه یک بر صفر به برتری دست یافت. او در دور دوم پس از تساوی صفر-صفر با هانتی مقابل آلبرتو گالوز از پاناما به برتری رسید. درفشی پور در دیدار سوم خود نیز مقابل دیوی کوهن از آلمان مانند مسابقه مقابل کاراته کا پانامایی پس از تساوی صفر-صفر با هانتی پیروز شد.

نماینده کاراته کشورمان در وزن 67- کیلوگرم در گام چهارم به مصاف رفیض حسن اف دارنده 3 مدال برنز مسابقات کاراته وان از آذربایجان رفت و با برتری 3 بر یک به نیمه نهایی صعود کرد. درفشی پور در این مرحله نیز با استیون داکاستا دارنده برنز دنیا، 3 طلای کاراته وان، طلای اروپا و طلای امیدهای دنیا و اروپا از فرانسه دیدار کرد و در دیداری نزدیک با نتیجه 2 بر صفر مغلوب حریف خود شد تا از راهیابی به دیدار نهایی بازبماند.

همچنین در وزن 61- کیلوگرم بانوان، رزیتا علیپور ابتدا با نتیجه 6 بر صفر از سد فریدا ابیوا از آذربایجان گذشت. علیپور در مرحله بعد به مصاف نلی دی وس از بلژیک رفت که در این دیدار نیز 3 بر یک به برتری رسید. وی در مرحله سوم نیز در دیدار جذاب و دیدنی با نتیجه 2 بر یک مقابل بارنو میرزایف دارنده نشان برنز آسیا از ازبکستان به برتری دست یافت.

نماینده وزن 61- کیلوگرم تیم ملی کاراته بانوان در دیدار چهارم خود نیز با آنجلا زاگومی از دانمارک پیکار کرد و در در دیدار نزدیک با نتیجه یک بر صفر مقابل کاراته کا دانمارکی پیروز شد تا به دور پنجم صعود کند.

علیپور در گام پنجم به مصاف ژائویان ین دارنده 3 مدال طلا آسیا رفت و با نتیجه 3 بر صفر شکست خورد تا از راهیابی به مرحله نیمه نهایی بازبماند اما با توجه به صعود کاراته کا چینی به دیدار پایانی، علیپور به جدول شانس مجدد راه یافت.

فاطمه چالاکی دیگر نماینده کاراته کشورمان در مسابقات دنیای در گام نخست وزن 55- کیلوگرم به مصاف ایرنا شاریخینا رفت و با نتیجه 5 بر 3 مغلوب کاراته کا بلاروس شد. با توجه به شکست این کاراته کا در مراحل بعد چالاکی نیز از دور مسابقات کنار رفت.

اما در وزن 75- کیلوگرم، بهمن عسگری ابتدا در گام نخست با نتیجه 3 بر یک از سد ویلیام انگمن از سوئد گذشت. او در دور دوم نیز با نتیجه 8 بر صفر مقابل فالی لیاز چین پیروز شد. نماینده کاراته ایران در دور سوم به مصاف یرمک آینازورف دارنده نشان طلای مسابقات قهرمانی آسیا در سال 2015 رفت که در این دیدار نیز 2 بر صفر به برتری دست یافت.

عسگری در گام چهارم نیز با نتیجه 3 بر یک از سد عبدالرحمان سنه از سنگال گذشت تا حریف کن نیشیمورا ژاپنی در مرحله نیمه نهایی گردد. عسگری در دیدار مقابل حریف قدرتمند ژاپنی که نقره امیدهای دنیا را در کارنامه خود دارد، بعد از تساوی صفر-صفر در مسابقه در هانتی(رای داوران) به برتری دست یافت.

کاراته کا شایسته کشورمان در دیدار نیمه نهایی نیز با نتیجه 2 بر صفر از سد بسلان مروف از روسیه گذشت تا به دیدار نهایی صعود کند. عسکری روز شنبه 19 آبان ماه در دیدار نهایی به مصاف لوئیجی بوسا از ایتالیا که در دیگر دیدار نیمه نهایی با نتیجه 2 بر یک از سد رافائل آقایف دارنده 5 نشان طلای مسابقات دنیای از آذربایجان گذشته بود، خواهد رفت.

همچنین روز گذشته(سه شنبه) نیز سجاد گنج زاده در وزن 84+ کیلوگرم به دیدار نهایی و ذبیح الله پورشیب در وزن 84- کیلوگرم به دیدار رده بندی راه یافته بودند و پگاه زنگنه در وزن 68- کیلوگرم و حمیده عباسعلی در وزن 68+ کیلوگرم با شکست در دور نخست از دور رقابت ها کنار رفته بودند.

تمامی دیدارهای نهایی و رده بندی بیست و چهارمین دوره مسابقات دنیای کاراته روز شنبه 19 آبان ماه در سالن ویزینک شهر مادرید اسپانیا برگزار خواهد شد.

پارمیس: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای پارمیس

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 1181

به "کاراته قهرمانی دنیا، راهیابی درفشی پور به دیدار رده بندی، چالاکی سومین حذف شده کاراته بانوان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاراته قهرمانی دنیا، راهیابی درفشی پور به دیدار رده بندی، چالاکی سومین حذف شده کاراته بانوان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید