چگونه با استفاده از هوش مصنوعی Gemini گوگل تصویر بسازیم؟

به گزارش کنفرانس هکا، اگر Midjourney یا DALL-E یا Stable Diffusion برای نیازهای شما بسیار پیشرفته یا گران هستند، می توانید از Google Gemini برای تولید تصویر به کمک هوش مصنوعی استفاده کنید. در زیر، روش تولید تصاویر هوش مصنوعی با گوگل جمنای را به همراه چند نکته برای گرفتن بهترین نتایج توضیح می دهیم. البته در حال حاضر این قابلیت به دلیل حاشیه هایی که بر سر دقیق نبودن افراد موجود در تصاویر ایجاد شده، غیرفعال شده است ولی گوگل اعلام کرده که به زودی بار دیگر ایجاد تصاویر امکان پذیر خواهد شد.

چگونه با استفاده از هوش مصنوعی Gemini گوگل تصویر بسازیم؟

تولید تصاویر هوش مصنوعی با جمنای (Gemini) یا همان بارد (Bard) پیشین بسیار ساده و کاملا رایگان است. می توانید از Gemini بخواهید درباره هر چیزی که می خواهید، تصویری ایجاد کند، اما باید معین کنید که می خواهید یک تصویر تولید کند، چون در غیر این صورت، ممکن است فقط به ارائه یک توضیح درباره دستور شما همراه با تصاویر موجود در اینترنت بسنده کند.

از کلماتی مانند تولید (Generate) یا ایجاد (Create) در ابتدای درخواست خود استفاده کنید تا Gemini دو تصویر مجزای تولید شده با هوش مصنوعی را برای شما نمایش دهد. اگر نتایج را دوست نداشته باشید می توانید روی Generate more در زیر تصاویر کلیک کنید تا دو تصویر تازه را به شما نشان بدهد. همچنین می توانید درخواست دیگری را وارد کنید و دستورالعمل های اضافی درباره نوع تصویری که می خواهید مطرح کنید.

هنگامی که Gemini تصویر عالی مورد نظرتان را ایجاد کرد، می توانید ماوس خود را روی آن نگه دارید و برای دانلود تصویر روی نماد فلش رو به پایین کلیک کنید. همچنین می توانید با کلیک روی نماد اشتراک گذاری و انتخاب دانلود همه تصاویر، هر دو تصویر را با هم دانلود کنید.

به گفته گوگل، Gemini برای تولید تصویر از مدل انتشار متن به تصویر هوش مصنوعی گوگل به نام Imagen 2 استفاده می کند و اگر علاقه مند هستید، می توانید از طریق یک حساب رایگان گوگل کلود به Imagen 2 دسترسی داشته باشید.

برای کمک به شناسایی تصاویر هوش مصنوعی، Gemini یک واترمارک SynthID به تصاویر تولید شده اضافه می کند که برای چشم انسان قابل رؤیت نیستند و تحت تأثیر فشرده سازی یا فیلترها قرار هم نمی گیرد اما می توان آن را از طریق SynthID شناسایی کرد.

نکاتی برای تولید عکس با استفاده از Google Gemini

در حالی که استفاده از Gemini بسیار ساده است، اما ایجاد تصاویر خوب می تواند چالش برانگیز باشد. بنابراین اگر با این قسمت مشکل دارید، چند نکته را برای گرفتن نتایج بهتر مطرح می کنیم:

1. توصیفی و واضح باشد

هرچه دستورهای نوشتاری شما توصیفی تر باشد، احتمال اینکه نتایج بهتری بگیرید، بیشتر است. سعی کنید جزئیاتی مانند رنگ ها، عناصر، نور یا نمای دوربین را مطرح کنید.

2. سبک های مختلف هنری را امتحان کنید

هنگام ایجاد یک تصویر هوش مصنوعی، ارجاع به سبک های هنری خاص می تواند مفید باشد. می توانید هنرمندان یا آثار هنری مشهور و سبک های مختلف مانند انتزاعی، کوبیسم، طبیعت بی جان یا پرتره را نام ببرید.

3. از Image Prompts استفاده کنید

به جای تلاش برای توصیف ایده خود، می توانید یک تصویر آپلود کنید و از Gemini بخواهید که مشابه آن را با تغییرات دلخواه ایجاد کند.

برای نمونه در اینجا عکس یک سگ با چوب در دهان را آپلود کردیم و از بارد خواستیم آن را به سبک ونسان ون گوگ بازسازی کند. می توانید نتایج را در بالا مشاهده کنید.

4. به تکمیل کردن درخواست ادامه دهید

بعید به نظر می رسد که در اولین تلاش به تصویری دلخواه برسید. بنابراین، نکته کلیدی این است که به جمنای در مورد تغییرات خاص، مانند واقعی سازی تصویر، استفاده از رنگ های زنده تر و غیره آموزش دهید.

در نهایت توجه داشته باشید که Gemini یک راه ساده و رایگان برای تولید تصاویر هوش مصنوعی ارائه می دهد، بنابراین ارزش امتحان کردن را دارد تا ببینید چه نتایجی می توانید به دست بیاورید. حتی می توانید از خود Gemini در زمینه ایجاد دستورهای مورد نظر برای تولید تصاویر هوش مصنوعی استفاده کنید، یا از این راهکارهای تولید تصویر با هوش مصنوعی کمک بگیرید.

منبع: Make Use Of

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 4 اسفند 1402 بروزرسانی: 4 اسفند 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 15353

به "چگونه با استفاده از هوش مصنوعی Gemini گوگل تصویر بسازیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه با استفاده از هوش مصنوعی Gemini گوگل تصویر بسازیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید