آموزش ساخت تصویر با گوگل جمینی (بارد سابق)

به گزارش کنفرانس هکا، اگر استفاده از ابزارهایی مانند Midjourney ،DALL-E یا Stable Diffusion برای فراوری تصاویری مناسب با نیازهای شما بسیار پیشرفته یا گران هستند، می توانید از گوگل Gemini (گوگل بارد سابق) برای فراوری تصویر هوش مصنوعی بهره ببرید. در زیر، نحوه فراوری تصاویر هوش مصنوعی با استفاده از ابزار گوگل جمینی را به همراه چند نکته برای گرفتن برترین نتایج شرح می دهیم.

آموزش ساخت تصویر با گوگل جمینی (بارد سابق)

در این مطلب می خوانید:

Toggle
  • نحوه فراوری تصاویر هوش مصنوعی با استفاده از گوگل جمینی
  • نکات سریع برای فراوری تصاویر با گوگل جمینی
    • 1. درخواست شما باید توصیفی و واضح باشد
    • 2. سبک های مختلف هنری را امتحان کنید
    • 3. از Image Prompts بهره ببرید
    • 4. به درخواست کردن از گوگل Gemini ادامه دهید

نحوه فراوری تصاویر هوش مصنوعی با استفاده از گوگل جمینی

فراوری تصاویر هوش مصنوعی با گوگل جمینی (Gemini) بسیار ساده و البته کاملا رایگان است.

می توانید از ابزار هیجان انگیز جمینی بخواهید از هر موضوعی که می خواهید تصویری ایجاد کند، اما ابتدا باید درخواست خود را به صورت واضح به آن بفهمانید و به صورت دقیق بنویسید که احتیاج به فراوری یک تصویر دارید. در غیر این صورت، ممکن است در نهایت توضیحی درباره درخواست خود همراه با یک تصویر دریافت کنید.

برای استفاده بهینه از کلماتی مانند generate یا create در ابتدای درخواست خود بهره ببرید. پیشنهاد می گردد که درخواست خود را به زبان انگلیسی مطرح کنید. در این شرایط گوگل جمینی با دو تصویر منحصر به فرد فراوری شده به وسیله هوش مصنوعی به احتیاج شما پاسخ خواهد داد.

اگر نتایج مطابق با سلیقه شما نبود، روی Generate more در زیر تصاویر کلیک کنید. این بار گوگل جمینی دو تصویر دیگر را نمایش خواهد داد. بعلاوه، می توانید درخواست دیگری را وارد کنید و دستورالعمل های اضافی درباره نوع تصویری که می خواهید به جمینی بدهید.

هنگامی که گوگل جمینی تصویری مطابق خواسته شما را ایجاد کرد؛ می توانید ماوس خود را روی آن نگه دارید و روی نماد فلش رو به پایین کلیک کنید تا آن را دانلود کنید. بعلاوه می توانید با کلیک بر روی نماد اشتراک گذاری و انتخاب دانلود همه تصاویر، هر دو تصویر را با هم دانلود کنید.

جالب است بدانید که جمینی از مدل انتشار متن به تصویر هوش مصنوعی گوگل به نام Imagen 2 برای فراوری تصویر استفاده می نماید. اگر علاقه مند هستید، می توانید به وسیله یک حساب رایگان Google Cloud به ابزار Imagen 2 دسترسی داشته باشید.

برای یاری به شناسایی تصاویر هوش مصنوعی، جمینی یک واترمارک SynthID اضافه می نماید که برای چشم انسان قابل توجه نیست. واترمارک را می توان به وسیله SynthID شناسایی کرد. نتیجه واتر مارک تحت تأثیر فشرده سازی یا فیلترها قرار نمی گیرد. در زمان نگارش، بارد فقط می تواند تصاویر را با استفاده از دستورات انگلیسی فراوری کند.

نکات سریع برای فراوری تصاویر با گوگل جمینی

در حالی که استفاده از Bard بسیار ساده است، اما ایجاد تصاویر خوب می تواند چالش برانگیز باشد. اگر با آن قسمت مشکل دارید، در اینجا چند نکته سریع وجود دارد که به شما یاری می نماید تا سریع و راحت به تصاویر بهینه دسترسی داشته باشید:

1. درخواست شما باید توصیفی و واضح باشد

هرچه اعلان های شما توصیفی تر باشد، احتمال اینکه نتایج بهتری بگیرید بیشتر است. سعی کنید جزئیاتی مانند رنگ ها، عناصر، نور یا نمای دوربین را اضافه کنید.

2. سبک های مختلف هنری را امتحان کنید

ارجاع به سبک های هنری خاص می تواند هنگام ایجاد یک تصویر هوش مصنوعی مفید باشد. می توانید هنرمندان مشهور (یا آثار هنری) و سبک های مختلف مانند انتزاعی، کوبیسم، طبیعت بی جان یا پرتره را نام ببرید.

3. از Image Prompts بهره ببرید

به جای کوشش برای توصیف ایده خود، می توانید یک تصویر آپلود کنید و از Geminiبخواهید که مشابه آن را با تغییرات دلخواه ایجاد کند.

به عنوان مثال، ما یک عکس از یک سگ با چوب در دهان خود آپلود کردیم و از گوگل Gemini خواستیم آن را به سبک ونسان ون گوگ بازسازی کند. می توانید نتایج را در بالا مشاهده کنید.

هنگام استفاده از درخواست های تصویر برای فراوری تصاویر هوش مصنوعی، از محدودیت های حق چاپ پیروی کنید.

4. به درخواست کردن از گوگل Gemini ادامه دهید

بعید به نظر می رسد که در اولین کوشش به تصویری که تصور می کردید برسید. بنابراین، نکته کلیدی این است که گوگل Gemini را در خصوص تغییرات خاص، مانند واقعی سازی تصویر، استفاده از رنگ های زنده تر و … ، ترغیب کنید و به او آموزش دهید.

گوگل جمینی یک راه ساده و رایگان برای فراوری تصاویر هوش مصنوعی ارائه می دهد، بنابراین ارزش آن را دارد که آن را امتحان کنید تا ببینید چه نتایجی می توانید بدست آورید. حتی می توانید از خود جمینی برای ایجاد پیغام هایی برای تصاویر هوش مصنوعی بهره ببرید، یا از این ایده های هنری هوش مصنوعی الهام بگیرید.

منبع: شبکه چی
انتشار: 26 بهمن 1402 بروزرسانی: 26 بهمن 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 15109

به "آموزش ساخت تصویر با گوگل جمینی (بارد سابق)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش ساخت تصویر با گوگل جمینی (بارد سابق)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید