پیگیری برای تهیه طرح مطالعاتی پهنه زرد رنگ طاق بستان و بروزرسانی آن پس از نیم قرن

به گزارش کنفرانس هکا، ایسنا/ براساس خبرهای منتشر گشته، پیگیری برای تهیه طرح مطالعاتی پهنه زرد رنگ طاق بستان و بروزرسانی آن پس از نیم قرن صورت پذیرفت.

پیگیری برای تهیه طرح مطالعاتی پهنه زرد رنگ طاق بستان و بروزرسانی آن پس از نیم قرن

کیومرث خانی لعل آبادی از پیگیری برای اجرای تهیه طرح مطالعاتی پهنه زرد نگ طاق بستان اطلاع داد و اظهار کرد: پهنه زرد رنگ طاق بستان که به نوعی حریم منظری آن محسوب می گردد، آخرین بار در سال 1353 مصوب شد اما با توجه به گذشت زمان، نیازمند بروزرسانی است.

وی اضافه نمود: علیرغم اینکه در دهه 50 پهنه زرد رنگ طاق بستان مصوب شد، در سالهای بعد و بویژه در زمان جنگ تحمیلی عرصه و حریم پهنه زرد رنگ طاق بستان نادیده گرفته شد و ساخت و سازهای زیادی همانند رستوران ها، کبابی ها و حتی ساخت منازل مسکونی در محوطه شکارگاه انجام و دست درازی هایی به این حریم انجام شده است.

معاون میراث فرهنگی استان توضیح داد: هرچند در سالهای گذشته اقداماتی برای بروزرسانی عرصه و حریم پهنه زرد رنگ طاق بستان شروع شد، از جمله اینکه مطالعات فاز صفر آن انجام گرفت اما در عمل فاز یک مطالعات و اجرای پروژه اجرایی نشد.

وی اظهار داشت: باتوجه به اینکه در حال حاضر ساکنانی که در محدوده عرصه و حریم طاق بستان قرار دارند، برای ساخت و ساز با مشکلاتی همانند اندازه ارتفاع سازه ها روبرو هستند، بنا داریم تا پهنه زرد رنگ طاق بستان را بروزرسانی کنیم.

خانی لعل آبادی عنوان نمود: در این رابطه پیگیری های را انجام داده و اعتباری هم به این مسئله اختصاص پیدا نموده که با تخصیص آن تا انتها سال اجرای طرح مطالعاتی را شروع خواهیم کرد.

به گفته این مسئول، تهیه طرح مطالعاتی پهنه زرد طاق بستان علاوه براینکه مانع از خدشه دار شدن و دست درازی به حریم منظری این محوطه می گردد، باعث خواهد شد تا اهالی ساکن در اطراف این محدوده باستانی برای ساخت و ساز ساختمان هایشان مشخص تکلیف شوند.

منبع: همگردی
انتشار: 13 اسفند 1402 بروزرسانی: 13 اسفند 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 15621

به "پیگیری برای تهیه طرح مطالعاتی پهنه زرد رنگ طاق بستان و بروزرسانی آن پس از نیم قرن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیگیری برای تهیه طرح مطالعاتی پهنه زرد رنگ طاق بستان و بروزرسانی آن پس از نیم قرن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید