پیش فروش اینترنتی و حضوری بلیت اتوبوس های نوروزی شروع شد

به گزارش کنفرانس هکا، مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری گفت: پیش فروش بلیت ناوگان عمومی مسافری جاده ای شامل اتوبوس، مینی بوس و سواری کرایه برای ایام نوروز از صبح امروز به وسیله اینترنت و حضوری شروع شد.

پیش فروش اینترنتی و حضوری بلیت اتوبوس های نوروزی شروع شد

به گزارش گروه مالی خبرنگاران داریوش باقرجوان گفت: پیش فروش اینترنتی و حضوری بلیت اتوبوس های نوروزی و همچنین مینی بوس ها و سواری کرایه از امروز 12 اسفندماه برای ایام نوروز شروع شد.

وی بیان نمود: طرح سفر های نوروزی از 25 اسفندماه 98 شروع می شود و تا 16 فروردین 99 ادامه دارد. در این راستا بلیت های نوروزی نیز برای ایام مذکور است.

مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری با این حال مسافران اگر قصد تهیه بلیت برای روز های آینده تا 25 اسفندماه نیز دارند، امکان تهیه بلیت از این دو روش وجود دارد.

باقرجوان شرح داد: در خاتمهه های مسافربری و دفاتر شرکت های تعاونی مسافری در سطح شهر امکان تهیه بلیت های نوروزی اتوبوس و سواری کرایه و همچنین مینی بوس وجود دارد.

مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری اضافه نمود: مسافران همچنین برای تهیه بلیت اتوبوس به وسیله اینترنت می توانند نام شرکت تعاونی مسافری موردنظر خود را در سایت های جستجوی اینترنتی، جستجو نمایند و با ورود به آن سایت و انتخاب جهت موردنظر نسبت به تهیه بلیت اقدام نمایند.

باقرجوان بیان نمود: برای ایام نوروز سال جاری 12 هزار و 900 دستگاه اتوبوس، 41 هزار دستگاه سواری کرایه و 33 هزار دستگاه مینی بوس فعال است.

* افزایش قیمت بلیت ها حداکثر 20 درصد به دلیل احتساب تردد یکسر خالی

وی درباره قیمت بلیت ناوگان و اتوبوس ها شرح داد: نرخ ها مثل روال گذشته برای این ایام درصدی افزایش می یابد و پس از خاتمه سفر های نوروزی به قیمت های قبل برمی شود. این افزایش نرخ طی توافق انجمن های صنفی حمل و نقل است.

باقرجوان بیان نمود: شرکت ها مجاز هستند بابت تردد یکسر خالی تا 20 درصد افزایش قیمت داشته باشند، اما طبق تجربه سال های گذشته تقریبا اغلب شرکت ها از این 20 درصد افزایش استفاده نمی نمایند و افزایش قیمت ها کمتر از این رقم فعلی خواهد بود.

وی همچنین با اشاره به نظارت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای بر ایمنی ناوگان حمل و نقل عمومی مسافری جاده ای گفت: کوشش کردیم مدیران فنی دقت زیادی بر ایمنی ناوگان داشته باشند، از سوی دیگر بر عملکرد راننده ها به وسیله سامانه سپهتن نظارت وجود دارد.

مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری اضافه نمود: همچنین در راستای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا طی هماهنگی با وزارت بهداشت، دستورالعمل های مربوطه اجرا می شود، غربالگری مسافران به دقت مورد توجه است. همچنین اتوبوس ها قبل از هر سفر ضدعفونی می شوند و محلول پاشی و ضدعفونی جایگاه ها و... انجام می شود.

وی بیان نمود: همچنین طی هماهنگی با شرکت های مسافری مقرر شده است تجهیزاتی نظیر ماسک و ژل ضدعفونی به همراه داشته باشند تا اگر مسافری احتیاج داشت، در راستای جلوگیری از شیوع بیماری به آن مسافر بدهند.

pariha.com: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 8948

به "پیش فروش اینترنتی و حضوری بلیت اتوبوس های نوروزی شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش فروش اینترنتی و حضوری بلیت اتوبوس های نوروزی شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید