پلنگ ایرانی باغ وحش مشهد بیماری عفونی ندارد

به گزارش کنفرانس هکا، به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی محیط زیست خراسان رضوی، هومن فربد اظهار کرد: این پلنگ ایرانی باغ وحش مشهد تحت نظارت کامل و دقیق پزشکی قرار گرفته است و هر روز با دوربین ها چک می گردد، هر روز دو نوبت شست وشو گردیده و عفونت پنجه هایش رفع گردیده است.

پلنگ ایرانی باغ وحش مشهد بیماری عفونی ندارد

وی اضافه نمود: داروی ضد تشنج به حیوان داده گردیده که به طور طبیعی باعث بی حالی حیوان خواهد شد و برای آنالیز های بیش تر احتیاج به ام.آر.آی داریم که بخش خصوصی با وجود نامه نگاری ها حاضر به هم کاری با ما نیست، زیرا فضای فرهنگی مشهد نمی پذیرد که از دستگاهی مربوط به انسان است برای حیوان استفاده کنیم و اگر طی یک یا دو هفته آینده این اتفاق نیفتد با توجه به اعلام آمادگی حیوان را به تهران انتقال خواهیم داد.

نماینده تام الاختیار مدیرکل محیط زیست خراسان رضوی در امور تخصصی حیات وحش اعلام کرد: با آزمایش های انجام گردیده احتمال بیماری های عفونی برای ارس رد شد.

وی درخصوص خطرات موجود برای ارس، توضیح داد: به هرحال خطر همیشه وجود دارد و همچنان علت اصلی بیماری معین نگردیده است؛ ممکن است علت بیماری لخته خون یا مورد دیگری باشد که ام.آر.آی به تشخیص ما یاری می نماید، اما ارس تحت مراقبت دقیق است و هر روز چک می گردد.

parmisfun.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای پارمیس

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 517

به "پلنگ ایرانی باغ وحش مشهد بیماری عفونی ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلنگ ایرانی باغ وحش مشهد بیماری عفونی ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید