ویزای کشورهای نوروزی برداشته گردد

به گزارش کنفرانس هکا، رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی راهنمایان گردشگری ایران پیشنهاد آنالیز برداشت ویزا میان کشورهای حوزه نوروز را ارائه کرد.

ویزای کشورهای نوروزی برداشته گردد

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرنگاران، آرش نورآقایی - رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی راهنمایان گردشگری ایران در نشست هم اندیشی ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر با موضوع نوروز 96 پیشنهاد برداشتن ویزا از بین کشورهایی که در نوروز پرونده مشترک دارند، ارائه کرد و گفت: البته برداشتن ویزا بین ایران و افغانستان شاید بسیار سخت باشد ولی با موضوع ایران می توان ویزا را با مولفه های فرهنگی برای یک برنامه بلند مدت به صورت یک پروتکل نوشته گردد و اتاق فکر تشکیل گردد و مراسم نوروز را به عنوان فرهنگ ایرانی صادر کرد.

استراحتگاه بین جاده ای برای جلوگیری از خواب آلودگی

همچنین سرهنگ عین الله جهانی - معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا نیز با تشریح مباحث مختلف ترافیکی در سفر بر فرهنگ سازی در زمینه رانندگی تاکید نمود و گفت: پیشنهاد استراحتگاه بین جاده ای را داده ایم تا رانندگان در مسیرهای خود دقایقی توقف و استراحت نمایند که بسیار برای جلوگیری از خواب آلودگی موثر است.

نوروز ایام مطلوب سفر برای خارجی ها نیست

در این رابطه رحمانی موحد - معاون گردشگری میراث فرهنگی نیز در توضیحات خود در این نشست عنوان نمود: عموماً خارجی ها برای دیدن ایران نوروز کمتر به کشورمان می آیند زیرا می دانند ایران در این ایام با جاده های شلوغ و خدمات کمتری روبرو است و بیشتر ایرانی های مقیم خارج به ایران بر می گردند.

نوروز سفر توریستی نیست سفر آیینی است

همچنین سید احمد محیط طباطبایی - رییس ایکوم ایران نیز در این نشست گفت: سفر نوروزی، سفر توریستی نیست بلکه سفر سنتی، آیینی و فرهنگی است و این جشن خانوادگی است و این فرصت را نباید برای زدودن فرهنگ آن استفاده کرد،

مشاور رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی ادامه داد: تسهیلات نوروز بسیار مهم است زیرا ایرانیان خارج از کشور به میهن بر می گردند.

محیط طباطبایی عنوان نمود: این نوروزی که ما می گیریم در حال نزدیک شدن به هزاره نوروز است که می توان برنامه ای جامع برای آن گرفت.

رییس ایکوم ایران اظهار داشت: همچنین نوروز در شهر بخارا جمعی گرفته می گردد مانند ما که به مشهد می رویم.

رپورتاژ رایگان: 10az10: آگهی رایگان، رپورتاژ رایگان، آگهی بنری ارزان، خرید بک لینک

روسیه: روسیه: سفر به کشور پهناور تزارها، مسکو، سن پطرزبورگ، سوچی و کازان

منبع: تسنیم
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 8721

به "ویزای کشورهای نوروزی برداشته گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویزای کشورهای نوروزی برداشته گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید