وزارت نیرو با دید سیاسی نسبت به کردستان از رسالت خود خارج گردیده است

به گزارش کنفرانس هکا، به گزارش خبرنگاران، سید احسن علوی عصر چهارشنبه در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان کردستان که با حضور نمایندگان عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در سنندج برگزار گردید، با بیان اینکه بعضی از وزارتخانه ها و دستگاه های اجرایی به دید سیاسی به استان ها نگاه می نمایند، اظهارداشت: متاسفانه وزارت نیرو نیز دچار این شرایط گردیده است.

وزارت نیرو با دید سیاسی نسبت به کردستان از رسالت خود خارج گردیده است

وی اضافه کرد: خوشبختانه سایه یکی از کسانی که در وزارت نیرو با دید سیاسی به استان کردستان نگاه می کرد، بر روی این وزارتخانه حذف گردیده اما کماکان مسائلی در این حوزه وجود دارد.

نماینده مردم شهرستان های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سیاستمداران وقتی با هم هستند مال مردم را می گیرند و وقتی با هم درگیر می شوند جان مردم را می گیرند، ادامه داد: این جمله مصداق استان کردستان است که اختلافات باعث گردیده مسئله آب در کردستان چند سال است که حل نگردیده و حق مردم کردستان در این حوزه داده نگردیده است.

علوی یادآور شد: سال گذشته حدود 520 میلی لیتر بارندگی داشته ایم و روان آب های بسیاری نیز در سطح استان هستند ولی در جایی که می توانیم از آن استفاده کنیم، نمای توانیم و متاسفانه به جاهای دیگر منتقل می گردد.

وی اعلام کرد: ما مخالف انتقال و دادن آب به استان هایی که با مشکل آب روبرو هستند، نیستیم ولی وقتی می بینیم استان کردستان خود با مشکل آب روبرو است این منصفانه نیست که این حق از مردم گرفته گردد.

نماینده مردم شهرستان های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از مسائل کشور ما این است که خیلی کم از تجارب دیگر کشورها استفاده می کنیم و سازمان هایی مانند سازمان FAO به گرمایش زمین، فرونشست زمین، کم آبی، کم شدن نزولات جوی، تغییرات اکوسیستم، گرم شدن آب اقیانوس ها و بالا آمدن آب دریاها اشاره نموده اند و گفته اند اگر می خواهید محصولات جدید را فراوری کنید، باید با تغییرات آب و هوایی این کار صورت گیرد.

علوی اظهارداشت: باید قبول کنیم در کشور ما هنوز هم بر اساس همان روش های سنتی عمل می کنیم هر چند که در بخش کشاورزی تغییراتی ایجاد گردیده است ولی بیشتر روش های سنتی را مد نظر خود قرار داریم.

وی اضافه کرد: البته باید قبول کرد که در مواقعی نیز قوانینی از سوی نمایندگان مجلس وضع می گردد که به ایجاد مسائل دامن می زند و همین باعث ایجاد مهاجرت عمده روستاییان و تخلیه روستاها گردیده است.

نماینده مردم شهرستان های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: چند سال است به دنبال اضافه کردن قیمت خرید تضمینی گندم در کشور هستیم اما دولت حمایت نمی نماید و از آن طرف وقتی پای تعریف و تمجید می رسد آنقدر از کشاورز تعریف می کنیم که فکر می نماید مجلس مقصر تمام کوتاهی ها نسبت به آنها است.

علوی یادآور شد: با توجه به شرایط اقتصادی امروز تقریبا می توان گفت امروز کشارزی، باغداری و دامداری سودی برای روستاییان ندارد و همین باعث گردیده بیشتر دچار مسائل اجتماعی و سیاسی شویم.

وی اعلام کرد: امیدوارم کمیسیون کشاورزی بتواند با همکاری سایر کمیسیون های مجلس سامانی به بخش کشاورزی بدهد تا کشاورزان احساس امنیت نمایند و مهاجرت معکوس از شهرها به روستاها را ببینیم.

pariha.com: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 853

به "وزارت نیرو با دید سیاسی نسبت به کردستان از رسالت خود خارج گردیده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت نیرو با دید سیاسی نسبت به کردستان از رسالت خود خارج گردیده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید