ورود نفتکش ایرانی به آب های ترکیه، بار نفتکش در مرسین تخلیه می گردد

به گزارش کنفرانس هکا، خبرنگاران نوشت: خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از یک منبع دریانوردی در بندر مرسین ترکیه نوشت: نفتکش آدریان دریا که پیشتر در بندر جبل الطارق توقیف شده بود، وارد آب های ترکیه شد.

ورود نفتکش ایرانی به آب های ترکیه، بار نفتکش در مرسین تخلیه می گردد

خبرگزاری اسپوتنیک از ورود نفتکش توقیف شده ایران به آب های ترکیه اطلاع داد. این منبع همچنین به خبرگزاری اسپوتنیک گفت: این نفتکش به زودی بار خود را در بندر مرسین ترکیه تخلیه خواهد نمود.

نفتکش آدریان دریا در حالی قرار است بار خود را در بندر مرسین ترکیه تخلیه کند که جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید پیشتر در توئیتی مداخله جویانه گفته بود نفت این نفتکش نباید در بندر و یا دریا تخلیه گردد.

پیشتر رسانه ها اعلام نموده بودند نفتکش آدریان دریا با تغییر راستا خود، در حال حرکت به سمت بندر مرسین در ترکیه است.

13 تیرماه مقامات منطقه جبل الطارق که تحت حاکمیت انگلیس قرار گرفته است، در اقدامی که از سوی مقامات کشورمان راهزنی دریایی خوانده شد، نفتکش گریس 1 (که بعدا به آدریان دریا تغییر نام داد) را که حامل محموله نفتی ایران بود، به بهانه نقض تحریم های اتحادیه اروپا علیه سوریه، در نزدیکی آب های این منطقه توقیف کردند. به گفته جوزف بورل، وزیر خارجه اسپانیا، نیروی دریایی انگلیس به درخواست آمریکا این نفتکش حامل نفت ایران را توقیف نموده است.

نفتکش آدریان دریا که حامل بیش از دو میلیون بشکه نفت خام ایران است، بیش از شش هفته در توقیف جبل الطارق بود. دولت محلی جبل الطارق پایان علی رغم کارشکنی های آمریکا اجازه داد این نفتکش منطقه را ترک کند.

این نفتکش غول پیکر در حالی آزاد شد که دولت آمریکا رسما از جبل الطارق خواسته بود به توقیف آن ادامه دهد. همچنین وزارت خارجه آمریکا با انتشار بیانیه ای به یونان و دیگر بنادر مدیترانه هشدار داد که در صورت میزبانی از این نفتکش، ممکن است با تحریم روبه رو شوند.

2323

euroro.ir: اروپا: سفر به مهد فناوری و میراث دار تمدن باستانی روم و یونان

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 5345

به "ورود نفتکش ایرانی به آب های ترکیه، بار نفتکش در مرسین تخلیه می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود نفتکش ایرانی به آب های ترکیه، بار نفتکش در مرسین تخلیه می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید