واکنش سخنگوی دولت به استفاده رئیس جمهور از واژه پادگان برای مدارس ، ادعای آمریکا درباره ایران 20 سپتامبر عملی می شود؟

به گزارش کنفرانس هکا، سخنگوی دولت در توصیف عملکرد دولت در حوزه مبارزه با کرونا برگزاری و ایجاد تعادل بین دوگانه هایی مثل نان و جان، دین و جان و حالا آموزش و جان را رمز موفقیت دولت در امر مبارزه کرونا خواند.

واکنش سخنگوی دولت به استفاده رئیس جمهور از واژه پادگان برای مدارس ، ادعای آمریکا درباره ایران 20 سپتامبر عملی می شود؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، علی ربیعی در نشست خبری هفتگی خود با کنندگان رسانه های داخلی و خارجی در ابتدا با بیان اینکه موضوع مدرسه، آموزش و شیوع کرونا از مهمترین مسائل هفته اخیر بود، اظهار کرد: مبارزه ما با دو ویروس تحریم و کرونا مبارزه ای برای بقای ملی است. ما باید حمایت از دانش آموزان و سلامت شان را در کنار انجام امر آموزش به خوبی پیش ببریم و این یک آزمون ملی برای ماست.

به دغدغه اولیاء دانش آموزان توجه شد

وی افزود: امروز معلمان متعهد ما در خط مقدم این پیکار قرار دارند و مناسبات آنان با دانش آموزان و اولیاءشان کاملا متفاوت با همیشه است. ضرورت تحرک دانش آموزان و تاکید بر تمرین اجتماعی شدن، شیوه استفاده از فضای مجازی و انجام امور مربوط به تعلیم و آموزش از جمله مواردی است که در ستاد ملی کرونا و دولت درباره آن بحث شد و به دغدغه اولیا هم در این زمینه توجه کافی داده شد.

آخرین تصمیمات برای پیش برد طرح مسکن ملی

سخنگوی دولت تاکید کرد: همچنین در طرح ملی مسکن قرار شد که انگیزه ایجاد شود و تصمیم گرفته شد که پنجاه درصد از اراضی مازاد دستگاه ها که به وزارت مسکن برای خانه سازی واگذار می شود، به مسکن دارشدن کارکنان خود آن دستگاه ها بینجامد و تصور می کنیم که این کار در پیش برد طرح مسکن ملی اثر مثبتی دارد.

کشورهای اروپایی دچار موج سوم کرونا شدند

سخنگوی دولت همچنین در پاسخ به اینکه رییس جمهوری در سخنانشان بارها از دوگانه هایی همچون نان و جان، دین و جان و در روزهای اخیر آموزش و جان سخن گفته اند اما پرسش اینجاست که آیا آمار ابتلای ایرانیان به کرونا نشان دهنده موفقیت در زمینه برقراری تعادلی میان این دوگانگی ها بوده یا خیر؟ گفت: اتقافا برگزاری و ایجاد تعادل بین این دوگانه ها رمز موفقیت ما بوده است.

وی ادامه داد: برگزاری این دوگانه ها باعث جلوگیری از افراط و تفریط است. اتفاقا اینجا جای مقایسه با سایر کشورهای دیگر هم هست. کشورهای اروپایی دچار موج سوم شدند و برخی کشورها در فستیوال ها و اجتماعات نتوانستند مراعات کنند.

وی گفت: اجازه بدهید آخرین موضوع برگزاری دین و جان را بگویم که شاهد بودیم که مردم در عزاداریها تمام پروتکل ها را رعایت کردند. همکاران ما در وزارت بهداشت در گزارشی که ارائه کردند پروتکل های بهداشتی به اندازه مطلوبی مراعات شده است.

از مرحله دوگانه جان و نان عبور کردیم

سخنگی دولت ادامه داد: در مورد دو گانه نان و جان ما از این مرحله عبور کردیم. از 17 درصد رعایت پروتکل ها امروز گزارش ناظران وزارت بهداشت نشان می دهد در صنوف 77.5 درصد و در ادارات و بانکها 90 درصد پروتکل ها رعایت شد و تعطیلات کمی داشتیم. الان هم به رشد رسیدم، ما رشد منفی کمی را تجربه کردیم و امسال خوشبختانه نشان می دهد از رکود خارج می شویم.

وی تاکید کرد که هر گونه تحلیل شرایط بدون دیدن محدودیت های طاقت فرسا و نفس گیر تبیینی صادقانه نیست.

کارشناسان پرورشی و آموزشی تاکید داشتند مدارس باز شود

ربیعی در پاسخ به این پرسش که علت تاکید بر حضور دانش آموزان در مدارس چیست، شرح داد: آقای رییس جمهوری در همان جلسه به طور صریح اعلام کردند که هیچ اجباری در مدرسه رفتن وجود ندارد اما تمام کارشناسان پرورشی و آموزشی حساسیت داشتند که مدرسه باز شود و در این زمینه به آسیب های جسمانی و روانی که در پی مدرسه نرفتن بچه ها پیش می آمد اشاره می کردند و به همین دلایل هم مدرسه ها باز شد.

وی یادآور شد: البته از امکانات آموزشی شبکه شاد هم می توان استفاده کرد ولی بازهم تاکید می کنیم که حضور در مدرسه اجباری نیست اما مدارس باز است و نیز لازم است که ارتباط دانش آموزان با مدارس حفظ شود، حال یا به صورت حضور فیزیکی یا به صورت مجازی.

جامعه را پادگانی اداره نمی کنیم چه برسد به مدرسه

سخنگوی دولت با اشاره به استفاده از واژه پادگان در سخنان رییس جمهوری درباره مدارس و مفهوم آن اظهار کرد: پادگان دو مفهوم دارد، یکی اداره جامعه به صورت پادگانی که تعیین است ما با آن مخالف هستیم و دیدگاه ما این نیست و نظام جمهوری اسلامی هم بر این مبنا قرار نگرفته است پس جامعه را اینطور اداره نمی کنیم چه برسد به مدرسه. اما مفهوم دوم در این زمینه وجود آن نظمی است که در پادگان ها دیده می شود و تاکید رییس جمهوری هم بر همان بخش بود.

ربیعی ادامه داد: این به معنای شرایطی است که در آن پروتکل ها در مدارس با نظمی دقیق رعایت شود. پس در این زمینه هم ما شاهد یک بازنمایی جهت دار هستیم که اخیراً هم باب شده و در سخنان مقامات دولتی و به ویژه رییس جمهوری یک بخش برجسته می شود و مدام بر آن تأکید صورت می گیرد، درحالی که می دانیم گاهی این برجسته سازی ها مغرضانه است.

20سپتامبر اتفاقی نمی افتد

ربیعی در پاسخ به پرسشی درباره اینکه آمریکا اصرار دارد که 20 سپتامبر تمامی تحریم های بین المللی سازمان ملل علیه ایران برشود و واکنش جمهوری اسلامی در قبال آن، اظهار کرد: همانطور که قبلاً بارها تکرار کرده ایم، آنچه ایالات متحده آمریکا به آن استناد می کند از اساس مبنای حقوقی ندارد؛ این کشور عضو برجام نیست که بخواهد از یکی از بندهای برجام استفاده کند. ضمن آنکه در همان بند قطعنامه و بندهای مرتبط در برجام (بندهای 36 و 37)، اشاره شده که تمامی راه های حل و فصل اختلافات باید طی شده باشد، در صورتی که هیچ کدام از آنها طی نشده است.

سخنگوی دولت گفت: از نظر ما و دیگر اعضای شورای امنیت و جامعه بین المللی، در بیستم سپتامبر هیچ اتفاقی نخواهد افتاد جز تداوم زورگویی های نامشروع و شکست خورده و البته انزوای بیشتر آمریکا.

ربیعی تاکید کرد: اعضای شورای امنیت با صدایی بلند به آمریکا گوشزد کردند، این کشور هیچ حقی در بازگرداندن تحریم های پیشین ندارد و از این پس نیز تلاش آمریکا هیچ معنایی غیر از سرکشی در برابر خواست و اراده جامعه بین المللی نخواهد داشت. تحریم های مرتبط با قطعنامه های ملغی شده پیشین شورای امنیت، در ذات خود تحریم های چندجانبه و بین المللی بودند و تلاش برای اعمال یکجانبه آن کاملاً بی معنا و مضحک بوده و فاقد هرگونه اثرگذاری است.

بانک مرکزی در حال کنترل نقدینگی و تورم است

وی در پاسخ به پرسشی درباره اینکه در زمینه مهار تورم چه اقداماتی از سوی دولت تا به امروز اجرا شده، شرح داد: در واقع منظور رییس کل بانک مرکزی در این زمینه، استفاده از تجربیات مختلف حتی در بانک های مرکزی کشورهای پیشرفته در اجرای سیاست های نوین پولی است که عملیات بازار باز محور اساسی این سیاست برای کنترل تورمی است. این سیاست با هدف گذاری تورم تلاش می کند از طریق عملیات بازار باز با خرید و فروش اوراق اسلامی خزانه در سود بین بانکی تاثیر گذاشته و از آن طریق بر نرخ تورم تاثیر داشته باشد.

سخنگوی دولت ادامه داد: روش 60 سال گذشته در کشورمان این سیاست نبوده است. طی چند ماه گذشته این سیاست در بانک مرکزی اجرایی شده است و بانک مرکزی با اجرای بخش هایی از آن در حال کنترل نقدینگی و تورم است.

رپورتاژ رایگان: 10az10: آگهی رایگان، رپورتاژ رایگان، آگهی بنری ارزان، خرید بک لینک

روسیه: روسیه: سفر به کشور پهناور تزارها، مسکو، سن پطرزبورگ، سوچی و کازان

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 12 مرداد 1400 بروزرسانی: 12 مرداد 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 11843

به "واکنش سخنگوی دولت به استفاده رئیس جمهور از واژه پادگان برای مدارس ، ادعای آمریکا درباره ایران 20 سپتامبر عملی می شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش سخنگوی دولت به استفاده رئیس جمهور از واژه پادگان برای مدارس ، ادعای آمریکا درباره ایران 20 سپتامبر عملی می شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید