هزینه سفر داخلی تک نفره 10 تا 20 میلیون تومان؛ سفر به ترکیه مقرون به صرفه تر از سفر به شیراز و جنوب ایران

به گزارش کنفرانس هکا، روزنامه همشهری در گزارشی هزینه سفر داخلی و خارجی را آنالیز نموده است.

هزینه سفر داخلی تک نفره 10 تا 20 میلیون تومان؛ سفر به ترکیه مقرون به صرفه تر از سفر به شیراز و جنوب ایران

بخش های مهم این مطلب را در ادامه می خوانید:

با یک دودوتا چهارتای ساده می توان برآورد کرد که یک سفر به مقصد شهرهایی مانند مشهد، شیراز یا شهرهای استان هرمزگان برای یک خانوار 4نفره برای مدت 3شب و 4روز اقامت ممکن است تا 40میلیون تومان هزینه داشته باشد.

برآورد هزینه های مسافرت به شهرهای داخلی ایران نشانگر آن است که اگر کسی بخواهد به صورت شخصی یا به وسیله تور گردشگری مسافرت کند، باید برای 3شب و 4روز اقامت بین 7 تا 10میلیون تومان بابت هزینه حمل ونقل، اقامت و غذا پرداخت کند. این هزینه ها در خصوص شهرهای جنوبی که این روزها در پیک سفر قرار دارند تا 20میلیون تومان هم افزایش می یابد.

این در حالی است که در حال حاضر هزینه 3شب مسافرت به استانبول با پرواز بعدازظهر و هتل 3ستاره حدود 10میلیون تومان است. محبوب ترین کشور برای سفر خارجی ایرانی ها، ترکیه است. در نوروز1402 بیش از یک میلیون ایرانی به خارج از کشور سفر کردند که بیشترین سفرها به مقصد ترکیه بوده است. این آمار در طول سال به 6میلیون نفر هم می رسد.

منبع: گردشبان
انتشار: 30 بهمن 1402 بروزرسانی: 30 بهمن 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 15218

به "هزینه سفر داخلی تک نفره 10 تا 20 میلیون تومان؛ سفر به ترکیه مقرون به صرفه تر از سفر به شیراز و جنوب ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هزینه سفر داخلی تک نفره 10 تا 20 میلیون تومان؛ سفر به ترکیه مقرون به صرفه تر از سفر به شیراز و جنوب ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید