نیازمند اصلاح الگوی مصرف آب هستیم

به گزارش کنفرانس هکا، به گزارش خبرنگاران، رضا اردکانیان وزیر نیرو ظهر امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت و در جمع خبرنگاران گفت: ما فوق العاده نیازمند الگوی صحیح مصرف انرژی و آب هستیم و بهتر است از فرزندانمان آغاز کنیم.

نیازمند اصلاح الگوی مصرف آب هستیم

وی در خصوص سیل چند روز گذشته در استان های شمالی کشور، اضافه نمود: در سیل اخیر 87 روستا در استان گلستان دچار اختلال در شبکه آب رسانی شدند که با اقدامات اجرا شده فقط 20 روستا همچنان مشکل دارد.

اردکانیان ادامه داد: در استان مازندران نیز تاسیسات آب آشامیدنی 276 روستا خسارت دید و آب شرب بیش از 74 هزار مشترک قطع شد و در حال حاضر آب شرب 251 روستا وصل شده است و به سایر روستاها نیز با تانکر آب رسانی می گردد. مشکل روستاهایی که آب آنها قطع نشده است معابر آن روستاهاست که دسترسی را سخت نموده اند.

وزیر نیرو با بیان اینکه اگر تزریق منابع مالی داشته باشیم پروژه های مربوط به آب های سطحی و سدها می تواند به مهار سیلاب ها یاری کند، گفت: پروژه های مهار آبهای سطحی در قالب سدسازی در کشور در دست اجراست که اگر منابع مالی آن تامین گردد این پروژه ها تکمیل خواهند شد. تغییرات اقلیمی از سویی موجب خشکسالی و از سویی موجب سیل های وسیع می گردد که سدها می توانند کنترل سیل را انجام دهند.

وی در سرانجام عدم ساخت سازه ها در مسیر عبور سیل و مستحکم ساختن پل ها را از عوامل جلوگیری از سیل دانست.

پارمیس: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای پارمیس

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 917

به "نیازمند اصلاح الگوی مصرف آب هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیازمند اصلاح الگوی مصرف آب هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید