نگاه بومی به حضور دختران در دنیای فناوری داشته باشیم

به گزارش کنفرانس هکا، تهران- خبرنگاران- رئیس سازمان فناوری اطلاعات معتقد است باید نگاه بومی خود را به رویدادهای جهانی داشته باشیم و از این فرصت برای رساندن صدای خود به جهان استفاده کنیم، در این میان می توان از حضور دختران با نگاه بومی در جهانی فناوری بهره برد.

نگاه بومی به حضور دختران در دنیای فناوری داشته باشیم

به گزارش خبرنگار علمی خبرنگاران، امیر ناظمی روز پنجشنبه در همایش روز دختران و آی سی تی مبتنی بر سند الگوی پایه اسلامی-ایرانی پیشرفت گفت: امروز روز دختران است؛ دخترانی که بیش از هر آموزشی احتیاج به این دارند که چشم اندازشان گسترش پیدا کند تا فردای خود را بسازند.

وی گفت: یک بهانه باعث شد دور هم جمع شویم، روزهایی که در جهان نام گذاری می شوند برای تمام جهان اهمیت دارد.

ناظمی گفت: فقر یک موضوع جهانی است و البته در تمام کشورهای جهان یکسان نیست و چالش های مختلف ایجاد می نماید. چالش هایی که یکسان نیست و راه چاره یکسان نیز ندارد، اگر بتوانیم از نگاه ویژه و عینک بومی خود به این مسئله نگاه کنیم می توانیم راه چاره های درست ارائه کنیم.

وی اضافه نمود: در این برنامه پنل هایی برگزار می گردد که به این مفهوم می پردازد. باید یاد بگیریم چگونه از این فرصت ها استفاده کنیم، اطمینان دارم این نوع گفت و گو و هم فکری می تواند به ما یاری کند.

وی ادامه داد: معمولا یک نگاه منفی به حضور دختران در اینترنت وجود دارد و تنها روی بعضی جنبه های فناوری اطلاعات تاکید می گردد؛ در حالی که می توان از فرصتی که فناوری در اختیار ما قرار می دهد بهترین استفاده را برد.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات گفت: ما فرصت هایی را نمی بینیم که باعث ایجاد هزینه گردد. حوزه فناوری اطلاعات می تواند به آموزش بهتر تمام افراد جامعه یاری کند به همین دلیل است که آموزش و پرورش از روزهای اول آغاز این کار همراه ما بود.

وی اضافه نمود: در کنار آموزش و پرورش، شهرداری نیز کنار ما بود. مهمتر از نهادهای دولتی که وظیفه شان است در این حوزه فعالیت نمایند، مشارکت عمومی نیز از سوی جامعه انجام گرفت و از روز اول همراه ما بودند.

ناظمی گفت: ما چند رویکرد و نگاه مختلف به مسئله رویدادهای جهانی داریم. اولین نگاه این است که با جهان قهر باشیم و صدا و دیدگاه خودمان را حذف کنیم. نگاه دیگر این است که مسئله را صرفا جهانی ببنیم و منتظر نسخه های جهانی بمانیم. این دو نگاه محکوم به شکست است، اما یک نگاه دیگر هم وجود دارد که ما سعی داریم همگام با آن پیش رویم، این که در موضوعات جهانی مفاهیم، دیدگاه و چالش های خود را بیان کنیم و اولویت های خود را در نظر بگیریم.

معاون وزیر ارتباطات گفت: دانش آموزان پس از برگزاری این دوره ها یاد گرفتند که قرار نیست فقط دکتر و مهندس شوند، می توانند خارج از کلیشه های شغلی به موفقیت های خوبی برسند.

سال جاری برای چندمین مرتبه است که ایران روز جهانی دختران در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را هم زمان با کشورهای دیگر برگزار می نماید.

علمی *9207*1584

pariha.com: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: ایرنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 2902

به "نگاه بومی به حضور دختران در دنیای فناوری داشته باشیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگاه بومی به حضور دختران در دنیای فناوری داشته باشیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید