نگاه به ماه از دید فضاپیمایی که چپ کرد!

به گزارش کنفرانس هکا، یک لندر ماه متعلق به شرکت خصوصی آمریکایی که طی فرود روی سیاره واژگون شده بود، نخستین تصاویر خود از سطح ماه را به زمین ارسال نموده است.

نگاه به ماه از دید فضاپیمایی که چپ کرد!

به گزارش خبرنگاران ، لندر ادیسه که به وسیله شرکت Intuitive Machinesساخته شده، هفته گذشته روی ماه فرود آمد. اما یکی از پایه های آن هنگام فرود روی سطح گیر کرد و در نتیجه لندر واژگون شد.

به نقل از مهر، شرکت آمریکایی روز دوشنبه در آپدیتی در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: ادیسه از روی سطح ماه همچنان با تیم کنترل پرواز در مقر نواکنترل در ارتباط است.

این پست حاوی دو عکس بود که یکی از آنها مربوط به فرود فضاپیمای 6 ضلعی و دیگری 35 دقیقه پس از واژگون شدن ابزار ثبت شده بود و سطح خاکی پست و بلند دهانهمالاپرت را نشان می دهد.

ناسا تصمیم دارد در دهه جاری دوباره فضانوردان را به ماه بفرستد و حدود 120 میلیون دلار به Intuitive Machinesپرداخته که بخشی از برنامه نو برای واگذاری ماموریت های ارسال محموله به بخش خصوصی و تحریک اقتصاد تجاری در ماه است.

ادیسه مجموعه ای از ابزارهای ناسا را همراه خود دارد که برای بهبود درک علمی از قطب جنوب ماه ساخته شده اند. زیرا سازمان فضایی آمریکا میخواهد در برنامه آرتمیس خود فضانوردان را به ماه بفرستد.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 8 اسفند 1402 بروزرسانی: 8 اسفند 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 15483

به "نگاه به ماه از دید فضاپیمایی که چپ کرد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگاه به ماه از دید فضاپیمایی که چپ کرد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید