نشانه جدید دانشگاه تربیت مدرس معرفی گردید

به گزارش کنفرانس هکا، همزمان با شروع سال تحصیلی 1397 نشانه جدید دانشگاه تربیت مدرس بـر گرفتـه از سـه شـاخصه اصلـی نشـان سـرو، فرم سـردر ورودی و نام نوشته دانشگاه تربیت مدرس و تلفیقی از رنگ های سبز و طلایی معرفی گردید.

نشانه جدید دانشگاه تربیت مدرس معرفی گردید

به گزارش خبرنگاران، برندها عموما بیانگر هویت مستقل و ویژگی خاصی هستند که یکی از حوزه های شاخص و بارز هویت، هویت بصری است که شامل فرم و رنگ می باشد. ماندگاری از ویژگی های مهم آرم ها به شمار می رود. در کنار آن با توجه به تغییرات و به روز رسانی هر مجموعه و سازمان، باید در آرم مجموعه نیز جوان سازی صورت گیرد.

در نشانه جدید دانشگاه تربیت مدرس نیز سرو سه بار تکرار گردیده که یـادآور سـه عنصر اصلـی خـرد، دانـش و راسـتی در شعار دانشـگاه تربیـت مـدرس (خرد باید و دانش و راستی) اسـت. سـرو در فرهنـگ ایرانی- اسـلامی سمبلی قدرتمنـد از رویـش، راستی، آزادگـی و جاودانگـی اسـت.

همچنین در نشانه جدید دانشگاه تلفیقی از دو رنگ سبز و طلایی استفاده گردیده است. رنـگ سـبز نشان دهنده زندگـی، رویـش، زایـش، نـوآوری و خالقیـت اسـت که در فرهنـگ ایرانـی و اسـامی نیز از قداسـت و حرمـت خاصـی برخـوردار می باشد.

رنگ طلایی که بـه عنـوان رنـگ دوم در نشانه دانشگاه بـه کار رفتـه در فرهنگ ایرانی نور، خورشـید،گرما و حقیقـت را یادآوری می نماید. ایـن رنـگ در نـگاره هـای ایرانـی بـه فراوانـی اسـتفاده گردیده و از آن جا که جلـوه فلـزی رنـگ طلایـی ارزش آن را افزایـش داده اسـت جلـوه ای گرانبهـا دارد.

دانشگاه تربیت مدرس با انتشار تصویر این طرح از دانشگاهیان درخواست کرد نقطه نظرات خود را در این زمینه به آدرس ایمیل [email protected] (روابط عمومی دانشگاه) ارسال کنند.

لازم به ذکر است نشانه جدید در نشست دوازدهم شهریورماه شورای دانشگاه به تصویب رسید.

pariha.com: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 863

به "نشانه جدید دانشگاه تربیت مدرس معرفی گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشانه جدید دانشگاه تربیت مدرس معرفی گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید