این جسدها از فضا به زمین آمده اند؟ ، معمای مومیایی های عجیب در پرو

به گزارش کنفرانس هکا، فلات پرو به خاطر وجود زمین نگاره هایی موسوم به خطوط نازکا / Nazca lines با نقش و نگارهایی از پرندگان و دیگر حیوانات معروف است که بهتر است آن ها را از نمای آسمان و فاصله دورتری از سطح زمین مشاهده کرد. این زمین نگاره های باستانی (ژئوگلیف) مدت هاست که انسان شناسان را مجذوب خود نموده و برای باورمندان به موجودات فرازمینی جذابیت زیادی دارند.

این جسدها از فضا به زمین آمده اند؟ ، معمای مومیایی های عجیب در پرو

به گزارش خبرنگاران ، صحرای نازکا علاوه بر این زمین نگاره ها، به خاطر شوره زارهایش و بقایای دست نخورده انسان ها و حیوان نیز برای باستان شناسان بسیار مهم است. این بقایای بجا مانده موجب شده تا درک امروز ما از فرهنگ های باستانی عمیق تر شود و چه بسا حفاران غیرقانونی را نیز به خود جذب نموده اند.

دست درازی او به این آثار باستانی بیشتر از همه وقتی مورد توجه نهاده شد که سال گذشته دو مومیایی عجیب و غریب سر از جلسات کنگره مکزیک در آورد. این جلسه با موضوع بشقاب پرنده ها و حیات فرازمینی ها تشکیل شده بود.

در آن موقع یک روزنامه نگار مکزیکی این اجساد را به عنوان نشانه ای از حیات فرازمینی قلمداد کرد، ولی ادعای او بلافاصله به وسیله دانشمندان رد شد.

آیا فرازمینی بودن اجداد مردم پرو صحت دارد؟

بر اساس گزارش یورونیوز، گیدو لومباردی، مردم شناس و متخصص مطالعات مومیایی در دانشگاه کایتانو هردیای پرو گفت که پیغام هایی ناشناس در واتس اپ دریافت نموده که اشیای غارت شده از جمله مجسمه های سفالی صدهاساله را برای فروش گذاشته اند.

او گفت که برخلاف آنچه بعضی نظریه پردازان سعی می نمایند در خصوص اجداد فرازمینی مردم این منطقه به ما بقبولانند صحت ندارد و کسی با این شکل و شمایل به جهان نیامده است.

لومباردی معتقد است که چون بعضی از باورمندان به موجودات فضایی درک درستی از سنت های اجتماعی دوران ماقبل از ورود کریستف کلمب ندارند، این موضوع باعث سوء استفاده هایی در این زمینه شده است.

یکی از این سنت ها، رویه ای رایج در شکل دادن و فرم دهی به جمجمه بچه ها به وسیله بستن سر آن ها بود و به همین علت است که سرهای این اجساد کشیده تر از حد معمول هستند.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 19 فروردین 1403 بروزرسانی: 19 فروردین 1403 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 16579

به "این جسدها از فضا به زمین آمده اند؟ ، معمای مومیایی های عجیب در پرو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این جسدها از فضا به زمین آمده اند؟ ، معمای مومیایی های عجیب در پرو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید