نزدیک شدن ترسناک یک سیارک به زمین!

به گزارش کنفرانس هکا، دانشمندان اخیرا سیارکی را کشف کردند که در یک اتفاق عجیب و ترسناک تا فاصله 12 هزار کیلومتری به زمین نزدیک شد و این سنگ فضایی تا 70 سال دیگر به سمت زمین حرکت نخواهد کرد.

نزدیک شدن ترسناک یک سیارک به زمین!

غزال زیاری: سه روز پیش بود که دانشمندان سیارکی را کشف کردند که به شکلی عجیب به فاصله ای بسیار نزدیک با زمین رسید ولی بدون ایجاد خطر خاصی، روز آدینه از فاصله 19 هزار کیلومتری کره زمین عبور کرد.

این سیارک به نام Asteroid 2024 GJ2 ، ابعادی به مقدار یک خودرو دارد و اخترشناسان بلافاصله پس از کشف آن، محاسبه کردند که از فاصله 19 هزار کیلومتری کنار زمین عبور می نماید که این فاصله، تنها 3% فاصله بین کره زمین و ماه است.

طبق گزارش آژانس فضایی اروپا، ابعاد Asteroid 2024 GJ2 بین 2.5 و 5 متر است و جزو سیارک های با وزن بالا به شمار می رود که درصورتی که مدار آن مستقیما با مدار زمین تقاطع پیدا می کرد، در جو زمین می سوخت.

ستاره شناسان معتقدند که این سیارک حدودا در ساعت 15 روز پنجشنبه 23 فروردین به وقت تهران، به نزدیکترین فاصله اش با کره زمین (فاصله ای 12.298 کیلومتری زمین) رسید و به گفته مسئولان مرکز هماهنگی اجسام نزدیک زمین آژانس فضایی اروپا، این سیارک تا سال 2093 دیگر به سمت کره زمین حرکت نخواهد کرد و در آن موقع هم این سیارک به این مقدار به زمین نزدیک نخواهد شد.

طبق برآوردهای دانشمندان در سال 2093، این سیارک حداکثر تا فاصله 205 هزار کیلومتری زمین خواهد آمد که 10 برابر دورتر از نزدیکترین فاصله این سیارک با زمین در مقایسه با سفر روز پنجشبه و نصف فاصله زمین و ماه خواهد بود.

ناسا تا امروز حدود 35 هزار سیارک نزدیک به زمین را شناسایی و فهرست نموده که تعداد بسیار محدودی از آنها، به منزله تهدیدی برای کره زمین به حساب می آیند.

منبع: livescience

227321

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 24 فروردین 1403 بروزرسانی: 24 فروردین 1403 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 16693

به "نزدیک شدن ترسناک یک سیارک به زمین!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نزدیک شدن ترسناک یک سیارک به زمین!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید