نبرد با گازهای گلخانه ای با مزارع خورشیدی معلق در اقیانوس

به گزارش کنفرانس هکا، محققان می گویند با ساخت مزارع خورشیدی معلق در اقیانوس می توان دی اکسید کربن را از آب دریا جدا کرد و به نبرد گازهای گلخانه ای رفت.

نبرد با گازهای گلخانه ای با مزارع خورشیدی معلق در اقیانوس

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از دیلی میل، محققان می گویند با ساخت مزارع خورشیدی معلق در اقیانوس می توان دی اکسید کربن را از آب دریا جدا کرد و به نبرد گازهای گلخانه ای رفت. از سوی دیگر می توان از برق این مزارع خورشیدی برای خارج کردن دی اکسیدکربن و هیدروژن از اقیانوس ها استفاده کرد.

ترکیب این عناصر نیز برای فراوری متانول و استفاده های صنعتی دیگر به کار گرفته می گردد. پژوهشگران معتقدند اگر راه اندازی مزارع خورشیدی معلق بر روی اقیانوس همه گیر گردد می توان به طور جدی در جهت کاهش دمای کره زمین گام برداشت. البته اجرای چنین طرحی هزینه های زیادی دارد.

محققان نروژی و سوئدی که بر روی این طرح کار می نمایند معتقدند که با ایجاد 11 میلیون جزیره مصنوعی هوشمند که هر یک در ابعاد یک زمین فوتبال هستند می توان آثار انتشار گازهای گلخانه ای را در جو زمین کاهش داد.

صفحات خورشیدی نصب شده در این جزائر می توانند نور خورشید را به برق مبدل نموده و از توان آنها برای استخراج هیدروژن و دبی اکسیدکربن از آب دریا استفاده کرد. البته این جزائر باید در آب های آرام احداث شوند تا از اثرات تخریبی موج ها و توفان ها بر روی آنها جلوگیری گردد.

سبزوار: سبزوار: با مجله خبری تحلیلی سبزوار بروز باشید

طفره: طفره: تارنمای خبری تحلیلی

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 3806

به "نبرد با گازهای گلخانه ای با مزارع خورشیدی معلق در اقیانوس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نبرد با گازهای گلخانه ای با مزارع خورشیدی معلق در اقیانوس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید