شاید می خواهند تیمی به آسیا برود که سابقه خوردن 6 گل را دارد

به گزارش کنفرانس هکا، تهران (پانا) - کاپیتان سابق پرسپولیس معتقد است حذف پرسپولیس و استقلال از آسیا فاجعه ملی است.

شاید می خواهند تیمی به آسیا برود که سابقه خوردن 6 گل را دارد

به گزارش خبر ورزشی، سپهر حیدری پیشکسوت باشگاه پرسپولیس که این روزها در دبی سکونت دارد، یکی از میهمانان مراسم گلوب ساکر بود. مراسمی که هر سال در دبی برگزار می گردد و برترین های فوتبال جهان در بخش های مختلف انتخاب می گردد. با حیدری در مورد این مراسم و بعلاوه در مورد شرایط این روزهای پرسپولیس و احتمال حذف سرخابی ها از آسیا گفت وگویی انجام دادیم که در ادامه می خوانید.

در مورد احتمال حذف پرسپولیس و استقلال از آسیا چه صحبتی داری؟

هنوز حذف این دو تیم قطعی نشده و تعیین نیست که این اتفاق رخ می دهد یا خیر. با این حال نمی گردد از ضعف مدیریتی و اشتباهات مسئولان صاحب نظر در فوتبال گذشت. امیدوارم این دو تیم با میلیون ها طرفدار حذف نشوند، چون ناراحتی اش برای طرفداران است و آن ها خیلی قصه می خورند. ولی خدایی نکرده اگر این دو تیم حذف شوند، باید همه مدیران مرتبط با این موضوع برخورد گردد و به صورت دسته جمعی استعفا دهند. به نظرم حذف پرسپولیس و استقلال از آسیا یک فاجعه ملی است.

به نظرت بالاخره این دو تیم خصوصی خواهند شد؟

من از زمانی که مهد کودک می رفتم مدیران فوتبالی می گفتند قرار است ، پرسپولیس و استقلال خصوصی شوند ولی هنوز این اتفاق نیفتاد. من فکر می کنم نوه های من هم خصوصی شدن این دو تیم را نخواهند دید. واضح است اراده ای برای این کار وجود ندارد و دولت نمی خواهد این دو تیم را واگذار کند.

اوضاع پرسپولیس را تا اینجای فصل چطور دیدی؟

پرسپولیس به خاطر حضور در مراحل بالای لیگ قهرمانان آسیا، داشتن چند ملی پوش و فرصت بسیار کم برای آغاز لیگ ، نتوانست به خوبی بدنسازی کند و جدا از همه مسائل ، به نظرم به لحاظ بدنی بالانس نبود. البته کادرفنی چاره ای نداشت و نمی توانست خیلی به تیم فشار بیاورد. از طرف دیگر جدایی چند بازیکن کلیدی و اینکه بازیکنان تازه هنوز در تیم جا نیفتادند هم باعث شد ؛ اوضاع به شکل دلخواه پیش نرود.در برخی از بازی ها تیم خیلی خوب بازی کرد ولی در چند بازی همان پرسپولیس همیشگی نبود. با این حال در چند ملاقات اخیر نمایش های خوبی از پرسپولیس دیدیم و این تیم نشان داد باز هم حرف های زیادی برای گفتن دارد و من مطمئنم در ادامه فصل از این هم بهتر خواهد شد.

طرفداران به شدت نگران پرسپولیس هستند. به نظرت مشکل تیم کجاست؟

طرفداران پرسپولیس قطعا حق دارند که نگران باشد. مشکل پرسپولیس فقط مدیریتی است و بس. نه اینکه تیم بی نقص باشد و یا بگوییم در همه بازی ها عالی بازی می نماید؛ ولی مشکل بزرگ پرسپولیس در همه این سال ها مدیریتی است. انگار مدیران پرسپولیس فقط برای عکس گرفتن به این باشگاه می آیند و بعد از عکس گرفتن می فرایند. برنامه های بلند مدت و میان مدت پیشکش، برنامه کوتاه مدت هم در پرسپولیس وجود ندارد. با این همه تغییر، رفتن ستاره ها، مسائل اقتصادی و مدیریتی ، یحیی نشان داد هنرمند است که این تیم را جمع کرد و به راستا پیروزی برگرداند.

پرسپولیس همچنان بدون مدیرعامل اداره می گردد و تعیین نیست چه زمانی مدیرعامل تازه معرفی خواهد شد. بعلاوه افشین پیروانی چند وقت قبل مدعی شد که می خواهند تیم دیگری را به جای پرسپولیس به آسیا بفرستند. نظرت در مورد این دو مورد چیست؟

افشین پیروانی فوق العاده روی پرسپولیس تعصب دارد. اگر حرفی زده حتما چیزی می داند. من دیگر تقریبا مطمئن شدم که از عمد به پرسپولیس ضربه می زنند. فکر می کنم الان یک تیم در لیگ 3 هم مدیرعامل دارد ولی تیمی که آبروی فوتبال ایران در آسیا بود، بلاتکلیف است. به خدا حق طرفدار پرسپولیس این نیست که هر روز حرص بخورد. طرفداران به جای اینکه از قهرمانی های تیمشان لذت ببرند، هر روز اخبار منفی در مورد باشگاه می شنوند. آقایان احتمالا دوست دارند تیمی را به آسیا بفرستند که در سال های اخیر از یک هشتم بالا نیامده و یا در یک بازی 6 گل خورده است. ولی از نظر آن ها پرسپولیسی که طی 4 سال دو بار به فینال رسیده نباید به آسیا برود. این دوستان دیگر دشمنی با پرسپولیس را علنی کردند و جای هیچ حرفی را باقی نگذاشتند.

تو میهمان مراسم گلوب ساکر در دوبی بودی. در مورد این مراسم صحبت کن.

همانطور که می دانید این مراسم در جهان بسیار شناخته شده و معتبر است. من و همسرم از طرف فدراسیون فوتبال امارات دعوت شدیم و میهمان آن ها بودیم. باعث افتخار بود که به عنوان یک ایرانی در این مراسم و در بین بزرگان فوتبال جهان حضور داشتم. جو مراسم فوق العاده بود و همه چیز به برترین شکل ممکن برگزار گردید.

به نظرت ما هم می توانیم روزی میزبان چنین مراسمی باشیم؟

بله حتما می توانیم ولی به شرطی که مدیران و مسئولین بخواهند. بودجه خوبی در نظر بگیرند، امکانات را فراهم نمایند و مدیریت مناسبی داشته باشند. مگر چه چیزمان از کشورهای عربی کمتر است؟. آن ها پول خرج می نمایند و مدیریت خوبی دارند ولی متاسفانه در ایران این اتفاق رخ نمی دهد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 27 بهمن 1400 بروزرسانی: 27 بهمن 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 12998

به "شاید می خواهند تیمی به آسیا برود که سابقه خوردن 6 گل را دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شاید می خواهند تیمی به آسیا برود که سابقه خوردن 6 گل را دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید