منع هوآوی از توسعه 5G در این کشور، قانونی نیست

به گزارش کنفرانس هکا، به گزارش خبرنگاران به نقل از سی ان بی سی، وزارت کشور آلمان بیان کرد: حذف هوآوی از شبکه 5G، از لحاظ قانونی ممکن نیست و آلمان قانون خود را به شکلی اصلاح می نماید که تولیدنمایندگانی که شاید غیرقابل اعتماد باشند، هم بتوانند تجهیزات این شبکه را تامین نمایند.

منع هوآوی از توسعه 5G در این کشور، قانونی نیست

سخنگوی وزارت کشور فدرال آلمان در یک بیانیه ایمیلی بیان کرد: به دنبال این هستیم که شبکه های ارتباطات تلفنی را به گونه ای اصلاح کنیم که برای تهدیدات بالقوه جدید آماده باشند.

در این بیانیه آمده است: حذف مستقیم یک تولیدنماینده به خصوص 5G، در حال حاضر از لحاظ قانونی ممکن نیست و در برنامه ما هم قرار ندارد؛ تمرکز این وزارتخانه بر روی اصلاحات امنیتی لازم قرار گرفته است تا حتی اگر یک تولیدنماینده غیرقابل اعتماد احتمالی هم، در شبکه وجود داشته باشد، امنیت این شبکه ها تضمین گردد.

اجازه دادن به هوآوی برای ورود به شبکه 5G، اقدامی بر علیه آمریکا خواهد بود که از متحدان خود خواسته است این شرکت تکنولوژی را بایکوت نمایند.

کشورهای دیگر مانند استرالیا، نیوزلند و ژاپن نیز، با اشاره به مسائل امنیتی، هوآوی را از تامین شبکه 5G خود کنار گذاشته اند؛ هر چند نشانه هایی از تجدیدنظر در این تصمیم گیری در بین این کشورها به چشم می خورد.

پارمیس: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای پارمیس

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 2007

به "منع هوآوی از توسعه 5G در این کشور، قانونی نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منع هوآوی از توسعه 5G در این کشور، قانونی نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید