معرفی انیمه دختری از طرف دیگر؛ شاهکار دیگری از سازندگان حمله به تایتان

به گزارش کنفرانس هکا، انیمه زیبای دختری از طرف دیگر (The Girl from the Other Side) در ژانر فانتزی تاریک، اقتباس مانگایی با همین نام است که انیماتورهای سازنده حمله به تایتان در استودیوی ویت (WIT) فراوری کردند اما آنقدری که باید به آن توجه نشده. نسخه ای کوتاه و 10 دقیقه ای قبلاً از این مانگا ساخته شده بود اما اقتباس 70 دقیقه ای سال 2022 لیاقت توجه بیشتری است. شاید بهتر بود به جای سه قسمت، برای دوازده قسمت کامل به استودیو چراغ سبز نشان می دادند تا توجه بیننده ها را بیشتر جلب نمایند.

معرفی انیمه دختری از طرف دیگر؛ شاهکار دیگری از سازندگان حمله به تایتان

13 انیمه هیجان انگیز شبیه حمله به تایتان که باید دیدن کنید

دختری از طرف دیگر در ژانر فانتزی سیاه است و داستان دلخراشی را روایت می نماید. مدل انیمیشن هم بسیار منحصربه فرد است و سبک آن بسیار شبیه کتاب های طراحی درآمده (sketchbook-like animation style) و همان حالت لکه دار بودن دفترهای نقاشی را تداعی می نماید. سازندگان فضایی رویاگونه ایجاد نموده اند و پیروز شده اند تا دنیای ماورایی انیمه را به خوبی به تصویر بکشند.

بیننده ها به راحتی می توانند در دنیایی که انیماتورها با دقت خلق نموده اند غرق شوند. از آنجایی که داستان در خارج از ژاپن اتفاق می افتد، نسخه زبان انگلیسی این اثر با صداپیشه های ایرلندی ترجمه شده که حتی شاید دقیق تر از صداپیشه های ژاپنی پیروز شدند با فضای داستان هماهنگ شوند؛ تصمیمی که مورد تأیید و استقبال مانگاکای اثر، ناگابه، بوده که برای انتخاب نام مانگا از موسیقی سنتی ایرلندی الهام گرفته.

فانتزی تاریک دختری از طرف دیگر داستان دختر جوانی به نام شیوا و نگهبانش، موجودی نقابدار به نام معلم را روایت می نماید. انیمه تعامل تنها دو شخصیت داستان را روایت می نماید که یکی دختری پاک و بی گناه است و دیگری موجودی ناشناخته و نفرین شده. آنها در دنیایی زندگی می نمایند که با حصاری دو نیمه شده و انسان ها را از موجودات هیولاگونه جدا نموده. آنچه معلم را برای محافظت از دختر مجاب نموده هم دوست داشتنی و هم شوم است؛ مقصود این بوده که احساساتی که هر والدین یا سرپرستی دارد را تقلید کند و نشان دهد که چگونه معصومیت کودک قادر است حتی تاریک ترین و بی احساس ترین قلب ها را تحت تأثیر قرار دهد. این داستان به آنالیز مضامین بی گناهی، پیوندهای خانوادگی و پیچیدگی های خیر و شر می پردازد.

15 انیمه کوتاه که می توانید یک روزه دیدن کنید

سرنوشت غم انگیز معلم هم بر رابطه میان معلم و دختر تأثیر می گذارد. این مورد را می توان به ترس همیشگی بشر از مردن ربط داد زیرا سفر خود معلم شباهت زیادی به مرگ دارد. اینکه در نهایت هر کسی مجبور گردد مصیبت های ناگوار معلم را تجربه کند، ممکن است ترسناک به نظر بیاید اما اینکه کودک بی گناهی مثل شیوا آنها را تجربه کند، حتی ترسناک تر هم هست. کوشش های احمقانه معلم برای فرار از چنگ مرگ به حس ناامیدی که بر کل این اثر شاهکار سایه انداخته دامن می زند. با آنکه سرعت روایت کند است و گاهی شبیه ژانر انیمه ای تکه ای از زندگی (slice of life) به نظر می رسد اما ترکیب عشق معلم به شیوا و ترس معلم از آنچه ممکن است به سر شیوا بیاید، ببینده ها را جذب خود می نماید و کاری می نماید چشم از صفحه نگیرند.

مثل بسیاری از اقتباس های مانگا، سازنده ها در کوشش بودند تا حجم زیادی از داستان را در زمان کوتاهی جا بدهند و میزان قابل توجهی از روایت حذف شده؛ این اقتباس تا فصل هشتم مانگا را پوشش داده. با این حال این انیمه پیروز شده برای مکالمه معلم را خاتمه و انتها مناسبی بسازد و طرز تفکری بسیار تلخ و شیرین را نمایش دهد که حتی نسخه مانگا هم نتوانسته نشان دهد.

چنین برداشت می گردد که این روایت هنوز هم جای کار دارد و ممکن است اقتباس های دیگری از آن ساخته گردد اما این اقتباس آنقدری زیبا و تکان دهنده است که هر اقتباس احتمالی دیگر باید با آنالیز و دنبال کردن سبک آن کار جدیدی ارائه بدهد.

منبع: screenrant

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 16 بهمن 1402 بروزرسانی: 16 بهمن 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 14867

به "معرفی انیمه دختری از طرف دیگر؛ شاهکار دیگری از سازندگان حمله به تایتان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی انیمه دختری از طرف دیگر؛ شاهکار دیگری از سازندگان حمله به تایتان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید