مشکلاتی که منجر به جراحی زانو می شود، دلیل آرتروز در جوانی

به گزارش کنفرانس هکا، به گزارش خبرنگاران، سهراب کیهانی در ارتباط با برگزاری بیست و پنجمین کنگره جراحان ارتوپدی، گفت: در این کنگره مباحث مربوط به جراحی های مفصل هیپ، زانو، شانه، مچ دست، مچ پا و تروما در آن مورد بحث و گفت وگو قرار می گیرد، حدود 11 مهمان خارجی نیز در این کنگره حضور دارند.

مشکلاتی که منجر به جراحی زانو می شود، دلیل آرتروز در جوانی

وی با بیان اینکه امروزه در حوزه جراحی های ارتوپدی کشور ما جایگاه بسیار خوبی دارد، افزود: در حوزه پژوهش و مقالات ضعف داریم البته طی سال های اخیر تلاش شده که اقدامات مؤثری در این راستا صورت گیرد. متأسفانه در حوزه علم آفرینی فعالیت زیادی نداشته ایم و بودجه های تحقیقاتی یا اندک است یا دیر به دست افراد می رسد.

دبیر علمی بیست و پنجمین کنگره جراحان ارتوپدی به اجرای طرح تحول سلامت اشاره کرد و گفت: معتقدم به رغم وجود محدودیت ها موفقیت های خوبی در کشور حاصل شده ولی در ارتباط با تجهیزات و تولیدات داخلی در حوزه پزشکی باید قوی تر عمل کنیم و صرفاً نمی توان مصرف کننده محصولات خارجی بود.

کیهانی در مورد اینکه تجهیزات پزشکی در حوزه ارتوپدی چه وضعیتی در حال حاضر دارد، گفت: همه چیز در جراحی ارتوپدی تنها به وسیله بستگی ندارد البته اجرای طرح تحول اشکالاتی به همراه داشت ولی به هر حال بار روی مریض را برداشت و هزینه جراحی زانو را به شدت کاهش داد.

این فلوشیپ جراحی زانو، گفت: مسائل طرح تحول باید منطقی حل شود و پردازش آن توسط افراد حاذق صورت گیرد.

وی در مورد اینکه چه مسائلی می تواند سبب شود که فرد نیازمند جراحی زانو شود، گفت: تروما، شکستگی ها، پارگی رباط صلیبی و در برخی از افراد آرتروز در سن بالا می تواند منجر به جراحی زانو شود.

کیهانی گفت: از نشانه های آرتروز درد و محدودیت حرکت است و اگر این مشکل با دارو جواب نداد نیاز به جراحی داریم. همچنین این بیماری بیشتر افراد بالای 60 سال را درگیر می کند و در سن پایین تصادفات، شکستگی ها می تواند منجر به آن شود.

بیست و پنجمین کنگره انجمن جراحان ارتوپدی ایران که از 29 آبان تا 3 آذر 96 در هتل المپیک برگزار می شود، 11 سخنران از آمریکا، کره، ترکیه، آلمان ، کلمبیا، انگلستان، کانادا، اتریش حضور دارند. و 6 ری لایو سرجری هیپ، دست، تروما، زانو، مچ پا و شانه برگزار می شود. از جمله کارگاه هایی که در حاشیه کنگره برگزار می شود می توان به ستون فقرات، تروما، دست، تومور، شانه، اطفال، هیپ، مچ پا، اخلاق پزشکی، جراحی زانو، اشاره کرد. ضمن اینکه جلسه مجمع عمومی در زمان برپایی کنگره برگزار خواهد شد.

pariha.com: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 6761

به "مشکلاتی که منجر به جراحی زانو می شود، دلیل آرتروز در جوانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشکلاتی که منجر به جراحی زانو می شود، دلیل آرتروز در جوانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید