مسافران نوروزی جزیره کیش این خبر را بخوانند

به گزارش کنفرانس هکا، ایرنا/ براساس آخرین گزارش های منتشر شده، مسافران نوروزی جزیره کیش این خبر را بخوانند.

مسافران نوروزی جزیره کیش این خبر را بخوانند

در ایام نوروز چهار پایگاه هلال احمر در جزیره کیش فعالیت می نمایند که با استقرار پزشک عمومی در تمامی این پایگاه ها، امکان خدمات دهی به مراجعان فراهم می گردد.

پایگاه های هلال احمر جزیره کیش در منطقه ها مرجان، کشتی یونانی، اسکله تفریحی و کمپ مصلی قرار دارند و چهار پزشک عمومی مستقر دراین پایگاه ها از ساعت 13 تا یک بامداد آماده خدمات دهی به مراجعان هستند.

با این اقدام کوشش می گردد تا مراجعات به بیمارستان کیش و مراکز درمانی کاهش و کیفیت خدمات دهی ارتقاء یابد.

اعلام راههای ارتباطی اضطراری برای تهیه آب شرب کیش

براساس اعلام کمیته بحران ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی کیش، تمهیدات لازم برای تسهیل در کمبود آب شرب و سفارش آب تانکری در ایام نوروز در نظر گرفته شده است.

مصوبات کمیته بحران ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی 1403 در راستای خدمات رسانی مطلوب به ساکنان و گردشگران از 24 اسفند تا 24 فروردین سال تازه راههای ارتباطی برای ثبت درخواستهای کمبود آب یا سفارش آب شرب تانکری اعلام شد.

ساکنان کیش می توانند کمبود آب یا سفارش تانکری خود را در سامانه 1222 شرکت آب و برق کیش ثبت نمایند.

بعلاوه شماره تلفن های 090169562103 شرکت مکاکیش و 09382145688 شرکت ایده آل آرمان برای ثبت سفارش آب تانکری در نظر گرفته شده است.

بعلاوه ساکنان و گردشگران می توانند به وسیله سامانه 124 شکایات خود در این خصوص را ثبت نمایند.

بازارچه ساحلی چارک، پذیرای گردشگران ورودی به کیش

با هدف خدمات دهی به گردشگران ورودی به کیش، بازارچه ساحلی بندر چارک شروع به کار کرد.

بازارچه ساحلی بندر چارک، با 20 غرفه عرضه خوراکی های محلی ومواد غذایی، صنایع دستی و اجرای موسیقی آیینی به عنوان توقفگاه گردشگران نوروزی درآستانه ورود به جزیره کیش به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش راه اندازی شد.

در سالهای گذشته، نبود امکانات خدماتی و گردشگری یکی از مسائل و گلایه های به حق گردشگرانی بود که در صف شناورهای ورودی به کیش در بندر چارک بسر می بردند.

با راه اندازی این بازارچه، خانواده ها می توانند در بازه زمانی حضور دربندر چارک به ویژه در زمان هایی که شرایط جوی برای تردد شناورهای دریایی مناسب نیست، از امکانات خدماتی وگردشگری مناسب بهره مند شوند.

لازم به ذکر است ایجاد اشتغال و درآمدزایی برای خانواده ها و ساکنان منطقه ها ساحلی از دیگر دستاوردهای اجرای این گونه طرح ها در این ایام است.

هیچ مسئله ای در تامین داروی مورد احتیاج کیش در نوروز وجود ندارد

تمهیدات لازم برای ذخیره داروهای مورد احتیاج جزیره کیش در نوروز 1403 اجرا شده است.

با پیش بینی بیمارستان کیش، تمهیدات لازم برای خرید و ذخیره داروهای مورد احتیاج شهروندان و گردشگران جزیره کیش برای ایام نوروز 1403 اجرا شده است.

همه ساله در ایام نوروز با توجه به سفر گردشگران زیادی از سراسر کشور به جزیره کیش تقاضا و مقدار مصرف داروهای عمومی افزایش می یابد؛ به همین دلیل طی نوروز سال جاری و طبق برنامه ریزی اجرا شده هیچ مسئله ای وجود نخواهد داشت.

ارائه اینترنت رایگان به مسافران نوروزی در کیش

برای اولین بار در محل های اسکان موقت چادری، اینترنت رایگان به مسافران و گردشگران ارائه می گردد.

سه مجموعه اسکان موقت چادری برای پذیرایی از مسافران نوروزی در نظر گرفته شده است.

محل اسکان موقت با ظرفیت نصب سه هزار و دویست چادر در محوطه مصلی کیش، محل اسکان موقت جانبازان، مدیریت بحران، متاهلین و مجردان در منطقه ها مختلف کیش آماده پذیرایی از مسافران هستند.

در سال گذشته اسکان بیش از هفت هزار نفر شب در محوطه های اسکان چادری ثبت شده و سال جاری برای این بیش از این تعداد مسافر ارائه اینترنت رایگان در محل اسکان موقت برای رفاه حال بیشتر مسافران در نظر گرفته شده است.

منبع: همگردی
انتشار: 27 اسفند 1402 بروزرسانی: 27 اسفند 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 16088

به "مسافران نوروزی جزیره کیش این خبر را بخوانند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسافران نوروزی جزیره کیش این خبر را بخوانند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید