قیمت و نکات مهم برای خرید بلیت جشنواره فیلم فجر 42

به گزارش کنفرانس هکا، سال جاری چهار سامانه آی تیک (iticket.ir)، ایران تیک (irantic.com)، سینماتیکت (cinematicket.org) و گیشه هفت (gisheh7.ir)، عرضه بلیت های جشنواره را برعهده خواهند داشت و از همین امروز (ساعت 10) می توانید با مراجعه به این سکوها، اقدام به خرید اینترنتی بلیت کنید.

قیمت و نکات مهم برای خرید بلیت جشنواره فیلم فجر 42

خبرنگاران: ایرنا نوشت: نرخ بلیت فیلم های جشنواره در سینماهای راگا، شکوفه، دیدن، کیان، کوثر، هنر پیشوا، نسیم شهر، فجر اسلام شهر، مرداس و پرند 50 هزار تومان و سایر سینماهای مردمی 60 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

سامانه های فروش بلیت سینماهای مردمی چهل ودومین جشنواره فیلم فجر، از ساعت 10 صبح امروز دوشنبه 9 بهمن ماه، آماده ارائه خدمات به مخاطبان این رویداد هستند.

جشنواره فجر در هر دوره، با اعلام زنجیره ای از سالن های سینمایی که در طول ایام جشنواره در قالب اکران های مردمی، میزبان مخاطبان می شوند، بخشی از ظرفیت خود برای میزبانی را در اختیار سینمادوستان می گذارد. ظرفیتی که علاقه مندان به بهره مندی از آن، باید بلیت تهیه نمایند.

کتابچه خاطرات جشنواره فیلم فجر، در سال های دورتر مملو از تصاویر مرتبط با صف های مردمی مقابل سینماهای نمایش دهنده فیلم های جشنواره است و فیلم بازهای حرفه ای تر به خاطر دارند که زمانی بلیت های جشنواره در گیشه به فروش می رسید و هر کس که زودتر می توانست در صف گیشه، جایی را برای خود دست و پا کند، شانس بیشتری هم برای تهیه بلیت داشت.

متقاضیانی که بعد از 12 بهمن به سینماهای مردمی مراجعه نمایند، می توانند مشروط به وجود ظرفیت به جامانده از فیلم مورد نظر، بلیت خود را از گیشه سینما به صورت فیزیکی تهیه نمایندهمان طور که اشاره کردیم، بخش عمده فرآیند مربوط به پیش فروش بلیت های جشنواره، در حال حاضر با پشتیبانی سامانه های فروش بلیت طی می گردد. سامانه هایی که اگر از مخاطبان پیگیر سینما هستید، در طول سال هم از همان ها برای تهیه بلیت سینما، استفاده می کنید.

بنابر اعلام دبیرخانه جشنواره چهل ودوم فیلم فجر، سال جاری چهار سامانه آی تیک (iticket.ir)، ایران تیک (irantic.com)، سینماتیکت (cinematicket.org) و گیشه هفت (gisheh7.ir)، عرضه بلیت های جشنواره را برعهده خواهند داشت و از همین امروز (ساعت 10) می توانید با مراجعه به این سکوها، اقدام به خرید اینترنتی بلیت کنید.

اما آیا تنها راه تهیه بلیت، اقدام به پیش خرید از همین سامانه های برخط است؟ خیر. روابط عمومی جشنواره تأکید نموده است که به منظور حفظ حقوق مخاطبان و سهولت دسترسی، متقاضیانی که بعد از 12 بهمن به سینماهای مردمی مراجعه نمایند، می توانند مشروط به وجود ظرفیت به جامانده از فیلم مورد نظر، بلیت خود را از گیشه سینما و به صورت فیزیکی تهیه نمایند.

بلیت های فجر 42 را چند بخریم؟

اما مهمترین پرسش درباره بلیت فروشی برای جشنواره، قیمت مشخص شده است، به خصوص که در ماه های اخیر حرف وحدیث هایی درباره لزوم گران شدن بلیت سینماها از سوی بعضی فعالان صنفی و سینماداران مطرح شده بود و صحبت از بلیت های 80 تا 100 هزار تومانی هم به میان آمده بود! این در حالی است که قیمت بلیت فروشی برای فیلم های جشنواره فجر کمتر از این مبالغ مشخص شده است.

براساس تصمیم کمیته نمایش چهل و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر، نرخ بلیت فیلم های جشنواره در سینماهای راگا، شکوفه، دیدن، کیان، کوثر، هنر پیشوا، نسیم شهر، فجر اسلام شهر، مرداس و پرند مبلغ 50 هزار تومان و سایر سینماهای مردمی مبلغ 60 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

سینماهای مردمی جشنواره چهل ودوم سال جاری به علت تعداد بالای فیلم ها، در 11 روز میزبان مخاطبان خواهند بود و جدول اکران آن ها هم براساس روزی سه سانس طراحی شده است. براین مبنا، سانس اول سینماهای مردمی به فیلم های راه یافته به بخش نگاه نو اختصاص خواهد یافت و در دو سانس بعدی آثاری از بخش سودای سیمرغ روی پرده می رود.

بنابر اطلاع رسانی قبلی روابط عمومی جشنواره، سال جاری 31 مجموعه سینمایی شامل سینما استقلال، پردیس سینمایی ایران مال، پردیس سینمایی دیدن، سینما شکوفه، پردیس سینمایی زندگی، پردیس سینمایی رزمال، سینما جوان، پردیس سینمایی راگا، پردیس سینمایی شهرک، پردیس سینمایی صبا مال، سینما فرهنگ، پردیس سینمایی کوثر، پردیس سینمایی کیان، پردیس سینمایی کوروش، سینما اطلس مال، پردیس سینمایی گالریا، سینما تیراژه 2، پردیس سینمایی مگامال، پردیس سینمایی لوتوس مال، موزه سینما، پردیس سینمایی مهر شاهد، پردیس سینمایی نارسیس، پردیس سینمایی هدیش، پردیس سینمایی هروی سنتر، پردیس سینمایی شمیران، سینما پرند مال، سینما فجر اسلام شهر، سینما نسیم شهر، سینما هنر پیشوا، فرهنگسرای ارسباران و پردیس سینمایی پرده طلایی، در این دوره جشنواره میزبان مردم خواهند بود.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 10 بهمن 1402 بروزرسانی: 10 بهمن 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 14676

به "قیمت و نکات مهم برای خرید بلیت جشنواره فیلم فجر 42" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت و نکات مهم برای خرید بلیت جشنواره فیلم فجر 42"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید