فردی به دفتر نینتندو در ژاپن حمله کرد و تهدیدکنان گفت که دیگر بازی زباله نسازید!

به گزارش کنفرانس هکا، اگر در جریان اخبار دنیای گیمینگ باشید، می دانید که رویداد ژاپن شرکت نینتندو منحل شد. دلیل اصلی این منحل شدن هم تهدیداتی بود که از طرف یک فرد برای نینتندو فرستاده می شد. این فرد باعث شده بود که فضای کاری نینتندو ناامن شده و به همین دلیل این شرکت و پلیس ژاپن در پی یافتن آن بودند.

فردی به دفتر نینتندو در ژاپن حمله کرد و تهدیدکنان گفت که دیگر بازی زباله نسازید!

حال طبق چیزی که اعلام شده فرد خاطی این ماجرا دستگیر شده است. او یک مرد 27 ساله بوده که در شهر هیتاچی (Hitachi) زندگی می کرده است. طبق گزارشاتی که اعلام شده او 38 تهدید برای شرکت نینتندو ارسال کرده و این ماجرا نزدیک به 2 ماه ادامه داشته است. در تهدیدات این فرد ذکر شده که او شرکت نینتندو را برای ساخت بازی های بی کیفیت پشیمان خواهد کرد. در ادامه تهدید او نوشته که تمامی افراد درگیر را خواهد کشت و باید نسبت به رویدادهای بعدی خود نگران باشند!

همین تهدیدها باعث شد که رویداد بعدی شرکت نینتندو که مربوط به Splatoon Koshien 2023 بود منحل شود و این شرکت نتواند رویداد نینتندو لایو (Nintendo Live) را نیز در کنار آن برگزار کند. همه این موارد باعث آسیب شدیدی به روند کاری و عرضه بازی نینتندو وارد کرد و در نتیجه باعث شد این شرکت در پی فرد خاطی باشد.

در زمان این اتفاق شرکت نینتندو اظهار داشت که به این دلیل نمی نخواسته رویدادها را برگزار کند که نمی توانسته امنیت کاربران و حضار را تأمین کند. این شرکت هرگز تجربه چنین چیزی را نداشته و در نتیجه برای آن بسیار عجیب بوده است. مخصوصاً اینکه این فرد به طور دائم به کارمندان شرکت نینتندو اشاره داشته است.

در این چند سال اخیر این تهدیدات حتی به کاربران رویداد Splatoon Koshien هم منتقل شده و در نتیجه باعث شده شرایط بسیار خطرناک باشد. به همین دلیل شرکت نینتندو تصمیم گرفت تا تمامی رویدادهای نینتندو را تا زمانی که این مشکل برطرف نشود برگزار نکند و تمام تمرکز خود را روی بهبوت شرایط امنیتی شرکت بگذارد.

در این چند سال اخیر ما شاهد افت کیفیت در دنیای گیمینگ بودیم ولی چنین رفتاری اصلاً قابل توجیه نیست. در کل در دنیای گیمینگ افراد عجیب مثل طرفداران افراطی زیاد هستند ولی اینکه یک فرد تصمیم بگیرد حدود 3 ماه یکی از غول های دنیای گیمینگ را تهدید کند بسیار عجیب است. مخصوصاً اینکه این شرکت در این مدت عملکرد چندان بدی نداشته و حتی به زودی قرار است یک کنسول نو هم عرضه کند. نکته مثبت اینجاست که فرد خاطی دستگیر شده و حال شرکت نینتندو می تواند روی چیزهای دیگری تمرکز داشته باشد.

منبع: VGC

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 12 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 12 اردیبهشت 1403 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 17083

به "فردی به دفتر نینتندو در ژاپن حمله کرد و تهدیدکنان گفت که دیگر بازی زباله نسازید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فردی به دفتر نینتندو در ژاپن حمله کرد و تهدیدکنان گفت که دیگر بازی زباله نسازید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید