خاطره بازی با تقابل های حساس با بحرین، نقش همسر بحرینی در انگیزه مدافع تیم ملی

به گزارش کنفرانس هکا، مدافع پیشین تیم ملی که سابقه بازی برابر بحرین را دارد، می گوید شیطنت این تیم در انتخابی جام جهانی 2002 آغاگر حساسیت خاص میان دو تیم بود.

خاطره بازی با تقابل های حساس با بحرین، نقش همسر بحرینی در انگیزه مدافع تیم ملی

به گزارش خبرنگاران، دیدار تیم ملی فوتبال ایران و بحرین از نخستین سال های قرن بیست و یکم تبدیل به یک بازی دراماتیک و حساس برای دو کشور شده است. وقتی بحرینی ها با وقت کشی در انتخابی جام جهانی 2002، به سود عربستان بازی کردند و جلوی موفقیت ایران را گرفتند، رقابت شدیدی میان دو تیم شکل گرفت.

سه سال بعد ایران و بحرین در دیدار رده بندی جام ملت های آسیا به هم رسیدند. این بار یاران برانکو که سرخورده از ناکامی در صعود به فینال بودند، با وجود چندین و چند بازیکن غایب، توانستند با یک بازیکن کم تر، بحرین را با نتیجه 4 بر 2 شکست دهند و حداقل مدال برنز را بر گردن بیاویزند و دست بحرین از رسیدن به مدال دور بماند.

مصاف دو تیم یک سال بعد در منامه و تهران تکرار شد که این بار بحرین با شکست یک بر صفر، حکم صعود ایران به جام جهانی 2006 را در شبی بیادماندنی در تهران امضاء کرد و مرهمی شد بر داغ صعود نکردن به جام جهانی 2002.

جدای از آن اتفاقات من انگیزه های دیگری هم داشتم. همسر من ایرانی - بحرینی است و در خانه هم حساسیت خاصی وجود داشت. دوست داشتم هر طور شده بحرین را ببریم و با موفقیت به خانه بیایم (می خندد)

دو تیم سال های بعد باز هم با هم بازی کردند که عجیب ترین نتیجه در سال 2011 و در شکست 6 بر صفر بحرین مقابل ایران در آزادی رقم خورد.

اکنون بحرین که به تازگی توانسته قهرمان غرب آسیا گردد، در خانه پذیرای شاگردان ویلموتس است و این فرصت را دارد که صدر جدول را از تیم ملی پس بگیرد ولی تیم ملی نشان داده با ویلموتس راه گلزنی را به خوبی بلد است.

محمد علوی، بازیکن پیشین تیم ملی که چندین بار در برابر بحرین به میدان رفته، خاطرات جالبی از تنش و درگیری میان بازیکنان دو تیم دارد. او در گفت وگو با خبرنگاران به مرور خاطراتش پرداخت. البته علوی به خاطر ملیت ایرانی - بحرینی با خنده به مرور خاطرات می پردازد و بعضا به تنش و تقابل خودش با همسرش هم اشاره می نماید.

او درباره بازی ایران و بجرین در بازی رده بندی جام ملت های آسیا و انگیزه بالای ایران برای جبران انتخابی جام جهانی 2002 و کسب مدال برنز می گوید: جدای از آن اتفاقات من انگیزه های دیگری هم داشتم. همسر من ایرانی - بحرینی است و در خانه هم حساسیت خاصی وجود داشت. دوست داشتم هر طور شده بحرین را ببریم و با موفقیت به خانه بیایم (می خندد). الان هم درباره بحرین صحبت می کنم باید مراعات کنم و حواسم را جمع کنم که یک موقع چیزی درباره بحرینی ها نگویم.

مدافع پیشین تیم ملی، پایه های تنش میان دو تیم را مربوط به شیطنت بحرین در انتخابی جام جهانی 2002 دانست و گفت: آن زمان بحرین شیطنت کرد تا عربستان راهی جام جهانی 2002 گردد. بعد از آن هم در جام ملت ها و هم در انتخابی جام جهانی 2006 بحرین را بردیم و مردم را خشنود کردیم و انتقام خودمان را هم گرفتیم.

وی درباره شرایط سخت ایران در بازی رده بندی و اخراج مهدی مهدوی کیا و آرش برهانی در بازی رده بندی اعلام کرد: ما عصبی بودیم. کار سخت شده بود. بحرین سال 2002 ما را اذیت نموده بود. آن ها با تمام وجود بازی کردند تا ما شکست بخوریم. برای رسیدن به پیروزی کارهای غیرفوتبالی انجام دادند که درست نبود.

علوی ادامه داد: من بازی را به خاطر اخراج در بازی با چین، از روی سکوها می دیدم. تیم شرایط سختی داشت. ما مدعی قهرمانی بودیم و داور سوری و یاری داور اماراتی ناداوری کردند تا به فینال نرویم و قهرمان نشویم. محمد نصرتی هم اخراج شده بود. تیم سراسر احساسات بود. ستاره زارع هم حضور نداشت.

کشورهای عربی مقابل ایران با احساسات خاص بازی می نمایند. آن ها رو به روی تیم های دیگر به مانند بازی با ایران نیستند. دلیل این موضوع را نمی دانم.

مدافع پیشین تیم ملی با بیان این که کسب مدال برنز برای ایران از اهمیت بالایی برخوردار بود گفت: مقابل بحرین هر طور شده بود، توانستیم با یک بازیکن کم تر پیروز شویم و سوم شویم تا حداقل دست خالی به ایران نیاییم. ما چیزی از ژاپن کم نداشتیم.

او درباره گل محمد نصرتی به بحرین در انتخابی جام جهانی 2006 و صعود ایران به جام جهانی می گوید: شب خاطره انگیزی بود. ما با مساوی هم صعود می کردیم اما آن گل صعودمان را شیرین تر کرد چون بحرین را بردیم. همه مردم خشنود بودند.

علوی درباره ناکامی ایران در بحرین در شکست دادن این تیم گفت: بعد از بازی دو تیم در انتخابی جام جهانی 2002، حساسیت بالا گرفته و آن ها با انگیزه بالایی مقابل ما بازی می نمایند اما فکر می کنم سال جاری مسئله ای نداشته باشیم چون بحرین افت نموده ولی ما هم چنان قدرتمند هستیم و با ثبات خوبی پیش می رویم. ایران یکی از تیم های قوی آسیا است اما بحرین نسبت به گذشته افت نموده است.

او درباره بازی هجومی تیم ملی و بعضی مسائل تیم در وظایف تدافعی اظهار کرد: هنوز عملکرد ویلموتس را به طور کامل ندیده ایم. فعلا تفکرات کی روش بر این تیم قالب است. ویلموتس احتیاج به زمان دارد که افکارش را روی تیم پیاده کند. تیم ملی اکنون هجومی تر شده و ما کم تر دفاع می کنیم ولی من بازی منطقی کی روش را بیش تر دوست داشتم.

علوی تاکید نمود: قرار نیست همواره با کامبوج بازی کنیم و بازی های سخت و سخت ما آغاز نشده است. باید به خوبی آماده شویم و بتوانیم بدون مشکل با تیم های قدرتمند بازی کنیم.

بحرین سال 2002 ما را اذیت نموده بود. آن ها با تمام وجود بازی کردند تا ما شکست بخوریم. برای رسیدن به پیروزی کارهای غیرفوتبالی انجام دادند که درست نبود.او درباره حضور بحرین و عراق در این گروه می گوید: ما از بحرین و عراق بهتر هستیم. البته عراق گربه سیاه ماست. کشورهای عربی مقابل ایران با احساسات خاص بازی می نمایند. آن ها رو به روی تیم های دیگر به مانند بازی با ایران نیستند. دلیل این موضوع را نمی دانم. با این حال ما نباید دنبال بهانه باشیم و باید با تمام قدرت به میدان برویم و از گروه مان بدون مشکل صعود کنیم.

مجله آزات وب: مجله آموزشی توسعه اسکریپت های تحت وب

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 6487

به "خاطره بازی با تقابل های حساس با بحرین، نقش همسر بحرینی در انگیزه مدافع تیم ملی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خاطره بازی با تقابل های حساس با بحرین، نقش همسر بحرینی در انگیزه مدافع تیم ملی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید