فاز نخست خط دوم آبرسانی به شیراز افتتاح می شود

به گزارش کنفرانس هکا، فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) از افتتاح فاز نخست خط دوم آبرسانی کلان شهر شیراز که شامل خط انتقال، ایستگاه پمپاژ و تصفیه خانه بزرگ آب است، روز پنجشنبه (12 تیرماه) توسط رییس جمهوری خبر داد.

فاز نخست خط دوم آبرسانی به شیراز افتتاح می شود

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، سعید محمد ضمن اعلام این خبر گفت: طرح آبرسانی به کلان شهر شیراز شامل یک تلمبه خانه با ظرفیت 3 مترمکعب بر ثانیه و فشار 25 بار می باشد که آب مورد نیاز شهر شیراز را از سد درودزن منتقل و تأمین می کند.

وی افزود: 3 مخزن بتنی 20 هزار مترمکعبی، یک رشته تونل به طول 4421 متر و 77 کیلومتر خط انتقال از دیگر اجرای این پروژه بزرگ است که به همت هلدینگ نیروی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) و با همکاری نزدیک وزارت نیرو به صورت EPC اجرا شده است.

محمد گفت: تا پیش از اجرای این پروژه، 75 درصد منابع آب کلانشهر شیراز از منابع آهکی و آبرفتی تامین می شد که این موضوع منابع آب این شهر را با مشکل روبرو می کرد اما با انجام و تکمیل این پروژه تنها 25 درصد از منابع زیرزمینی آب شیراز مورد استفاده قرار می گیرد و کمک بزرگی به حفاظت از منابع آبی این شهر خواهد شد.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) گفت: در سال های اخیر مهندسی چاه های آب و حفر چاه های جدید تقریباً هر سال در شیراز انجام می گرفت اما این طرح به عنوان بزرگ ترین طرح عمرانی استان فارس دغدغه مردم این شهر را در مورد کم آبی تا حدود زیادی برطرف خواهد کرد.

محمد افزود: قرارگاه سازندگی خاتم ­الانبیاء(ص) تا به امروز در عرصة سازندگی کشور، طراحی و اجرای بیش از 6303 کیلومتر خط انتقال آب را در 15 استان کشور طبق استانداردهای فنی به اتمام رسانده است که از مهمترین آنها می توان به خط انتقال آبرسانی غدیر در استان خوزستان، خط انتقال آب یزد، خط انتقال آب زابل به زاهدان، خط انتقال آب شهر مقدس قم و خط انتقال آب تبریز اشاره کرد.

پریها: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 11144

به "فاز نخست خط دوم آبرسانی به شیراز افتتاح می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فاز نخست خط دوم آبرسانی به شیراز افتتاح می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید