طولانی ترین پرواز تجاری جهان، طولانی تر می شود

به گزارش کنفرانس هکا، تا به امروز طولانی ترین پرواز جهان به خطوط هوایی سنگاپور با 19 ساعت تعلق داشت، اما شرکت هواپیمایی کانتاس قصد دارد تا سال 2022، پرواز سیدنی به لندن را راه اندازی کند که حدود 20 ساعت طول می کشد.

طولانی ترین پرواز تجاری جهان، طولانی تر می شود

هوانوردی تجاری طی 60 سال گذشته پیشرفت های چشمگیری داشته است. از جامبو جت در دهه 1960 که حمل ونقل انبوه در مسافت های طولانی را تسهیل کرد تا کنکورد که راه را برای سفرهای هوایی مافوق صوت هموار کرد. آخرین پیشرفت در این صنعت، پروازهای مستقیم تجاری بین سیدنی و لندن هستند که حدود 19 ساعت طول می کشد؛ فقط مشکل اینجا است که هواپیمای آن هنوز ساخته نشده است. شرکت هواپیمایی کانتاس، پرواز مستقیم در جهت کانگورو (اصطلاحی که برای جهت ارتباطی بسیار سودآور سیدنی به لندن به کار می رود) را پروژه طلوع نام گذاری کرده است. این خط هوایی قرار است تا اواخر سال 2019 تصمیم بگیرد که از هواپیمای تکراری بوئینگ 777x برای این پروژه استفاده کند یا ایرباس A350.

ایرباس A350 هم اکنون در جهتهای بسیار طولانی پرواز می کند، اما برای پروازهای مستقیم سیدنی به لندن و سیدنی به نیویورک که به ترتیب 17,800 و 16,200 کیلومتر از هم فاصله دارند، باید با انجام یک سری تعدیل راندمان، این پروازها را اکونومی کرد. پروازهای مستقیم لندن به استرالیا برای سال ها یک رویا بود و همین سال گذشته شرکت کانتاس، پرواز مستقیم بین پرت استرالیا و لندن را با بوئینگ 787-9 در مدت زمان 17 ساعت کلید زد. پرواز از سیدنی به لندن مدت زمان بیشتری می برد و به همین دلیل استفاده از هواپیمای کوچک تر بوئینگ 787-9 به صرفه نخواهد بود؛ چراکه برای چنین پروازی باید سوخت اضافی را جایگزین مسافران کرد.

خطوط هوایی سنگاپور زمانی که برای جهت سنگاپور به نیویورک از هواپیمای A340-500 استفاده کردند که نسبت به بوئینگ 787-9، قدیمی تر بود و مصرف سوخت بیشتری داشت، متوجه این معضل شدند و این پروازهای زیان ده را متوقف کردند. این پرواز اکثراً شامل کابین کلاس بیزینس می شد که یک بخش کوچک پریمیوم اکونومی در انتهای آن وجود داشت؛ بنابراین تعداد تمام وکمال مسافران و بار به معنای سوخت کمتر برای برخاستن از باند بود و به همین دلیل این نوع هواپیما، بردی نداشت. تا اینکه سال گذشته خطوط هوایی سنگاپور با استفاده از هواپیمای A350ULR با برد فوق طولانی و مصرف بهینه تر سوخت مجدداً پرواز 19ساعته سنگاپور به نیوآرک را به راه انداخت و عنوان طولانی ترین پرواز دنیا را پس گرفت.

پروژه تازه طلوع که تا سال 2022 اجرایی خواهد شد، در عرض حدود 20 ساعت سیدنی و لندن را به هم وصل می کند و به این ترتیب تمام رکوردها را خواهد شکست. با اینکه هواپیمای اصلاح شده هنوز به طور کامل آماده نیست؛ اما فاصله زیادی تا تحقق این رویا نمانده است. شرکت کانتاس حتی تأیید کرده است که می خواهد تا پایان سال 2019 پروازهای آزمایشی هواپیماهای 787-9 را با فقط 40 مسافر در این جهت انجام دهد که بیش از 19 ساعت طول می کشد. این پروازهای آزمایشی با این هدف صورت می گیرد که سازمان تنظیم مقررات استرالیا و دانشمندانی از دو دانشگاه این کشور، اثرات چنین پرواز طولانی ای را بر بدن مسافران و رفتار آن ها بررسی کنند. مطمئناً خطوط هوایی سنگاپور با توجه به پروازهای طولانی 19ساعته خود، اطلاعات زیادی درباره این موضوع دارند. تنها یک سؤال باقی می ماند که مسافران بین پروازهای مستقیم فوق طولانی و سفرهای هوایی اتصالی، کدام یک را ترجیح می دهند؟

پنج پروازی که به عنوان طولانی ترین سفرهای هوایی دنیا شناخته می شوند، عبارت اند از:

1. خطوط هوایی سنگاپور: سنگاپور - نیوآرک، 18 ساعت و 30 دقیقه، هواپیمای ایرباس A350-900ULR

2. هواپیمایی قطر: آوکلند - دوحه، 17 ساعت و 50 دقیقه، هواپیمای بوئینگ 777-200LR

3. هواپیمایی کانتاس: پرت - لندن، 17 ساعت و 25 دقیقه، هواپیمای بوئینگ 787-9

4. هواپیمایی امارات: دبی - آوکلند، 17 ساعت و 10 دقیقه، هواپیمای ایرباس A380

5. خطوط هوایی سنگاپور: سنگاپور - لس آنجلس، 17 ساعت و 50 دقیقه، هواپیمای ایرباس A350-900

همیشه می توانید برای خرید بلیط هواپیما با استفاده از موتور جستجوی پرواز خبرنگاران پایین ترین قیمت بلیط ها را از بین فروشنده های معتبر مشاهده کرده و بلیط سفر خود را ارزان تر از همه جا تهیه کنید.

منبع: کجارو / forbes.com
انتشار: 27 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 27 اردیبهشت 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 13298

به "طولانی ترین پرواز تجاری جهان، طولانی تر می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طولانی ترین پرواز تجاری جهان، طولانی تر می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید