طرز تهیه چیزکیک ژاپنی؛ خوراکی خوشمزه با طعمی خاص

به گزارش کنفرانس هکا، ژاپن کشور آفتاب تابان است و علاوه بر زیبایی ها و آداب ورسوم بی نظیری که دارد، غذا های لذیذ و پرطرف داری نیز در آن تهیه می گردد.

طرز تهیه چیزکیک ژاپنی؛ خوراکی خوشمزه با طعمی خاص

مردمان این کشور آداب ورسوم به خصوص و بسیار مجذوب نمایندهی برای غذا خوردن و حتی تهیه کردن مواد اولیه غذا دارند و به شما توصیه می کنیم که حتما در یک فرصت مناسب غذا های آن ها و حتی شیرینی جات و نوشیدنی های آن ها را امتحان کنید.

تهیه کردن آن ها در منزل سخت نیست و با مواد اولیه ساده و در دسترسی می توانید خود را به یک دسر یا وعده غذایی مجذوب نماینده ژاپنی مهمان کنید.

مواد اولیه برای تهیه چیز کیک ژاپنی

چیز کیک ژاپنی، کیکی سبک با بافتی منسجم است که کاملا اسفنجی بوده و شاید کمی شما را در خاتمه غافلگیر کند. این چیز کیک یکی از دسر های خوشمزه و مجذوب نماینده کشور ژاپن محسوب می گردد که بی شباهت به چیز کیک های معمولی ما نیست.

فقط ممکن است کمی در مراحل آماده سازی آن شما را غافلگیر کند که البته در خاتمه شما با یک کیک کاملا طلایی و ترد و برشته روبه رو هستید که پاسخ تمام این غافلگیری ها خواهد بود. در ادامه قصد داریم تا فهرست مواد اولیه برای درست کردن چیز کیک ژاپنی را با هم مرور کنیم.

مراحل تهیه یک سامورایی طلایی

طرز تهیه کیک ژاپنی باشد، ایرانی باشد یا انگلیسی هیچ فرقی نمی نماید. درهرحال مواد اولیه مانند آرد، شیر، شکر و تخم مرغ ثابت بوده و در ادامه این طعم دهنده ها هستند که می توانند محصول نهایی را به شکلی متفاوت ارائه نمایند. نحوه درست کردن چیز کیک ژاپنی مانند کیک های ایرانی بوده و تفاوت چندانی ندارد. فقط ممکن است که از چند طعم دهنده متفاوت استفاده کنیم که در نهایت محصول نهایی ما را به شکلی دیگر ارائه می نمایند. در ادامه با طرز تهیه چیز کیک ژاپنی به صورت مرحله به مرحله و گام به گام با شما خواهیم بود.

مرحله اول: در مرحله اول از درست کردن چیز کیک ژاپنی، پنیر ماسکارپونه را با شیر و کره درون یک ظرف بزرگ و مناسب بریزید و سپس ظرف را روی حرارت مستقیم بخار کتری قرار بدهید. این روش همان روش بن ماری است که به واسطه آن با بخار می توان کره، پنیر یا شکلات را به صورت غیرمستقیم آب و ذوب کرد.

مرحله دوم: بعد از آن با همزن برقی مواد پنیر را کاملا یکدست کنید. در گام بعد پنیر را از روی حرارت مستقیم برداشته، سپس پوست لیموترش را به همراه آب لیموترش و عصاره وانیل به آن ها اضافه نموده و خوب با یکدیگر ترکیب کنید.

مرحله سوم: در گام بعد زرده تخم مرغ را از سفیده آن جدا نموده و در ظرفی دیگر نگهداری کنید. سپس مواد پنیری را حاضر نموده و زرده را به آن اضافه کنید. از دور تند همزن برقی بهره ببرید تا مواد به خوبی با یکدیگر ترکیب شوند.

مرحله چهارم: بعد از آن نشاسته ذرت و آرد را در ظرفی جداگانه الک کنید. سه مرتبه باید آرد و نشاسته ذرت الک شوند.

مرحله پنجم: در گام بعدی مخلوط آرد را 3 مرحله پشت سرهم الک نموده و طی سه مرحله نیز آن را به مواد پنیری اضافه کنید. دقت کنید که آرد نباید به یک باره و ناگهانی به مواد پنیری اضافه گردد. باید آن را در سه مرحله منقطع و پشت سرهم به مواد پنیری خود اضافه کنید.

مرحله ششم: در ادامه با استفاده از یک لیسک تمام مواد را به صورت دورانی هم بزنید تا مایه کیک شما کاملا یکدست گردد. بعد از آن که تمام مواد با هم یکدست شدند با استفاده از دور تند همزن مجدد مواد را با هم مخلوط کنید.

مرحله هفتم: حالا در ظرفی جداگانه سفیده تخم مرغ را با دور تند همزن برقی به خوبی هم بزنید تا پف کند. بعد از آن شکر را طی 3 مرحله پشت سرهم به سفیده تخم مرغ اضافه نموده و مجددا این ترکیب را هم بزنید. سفیده تخم مرغ شما باید سفید ابری و کاملا پف نموده باشد، درست مانند کف شامپو! پس دقت کنید که در ترکیب با شکر پف خود را از دست ندهد.

مرحله هشتم: بعد از آن مواد پنیری ترکیب شده با آرد را مرحله به مرحله و به آرامی به سفیده تخم مرغ و شکر اضافه کنید.

مرحله نهم: در این مرحله مایه کیک شما آماده است. آن را به آرامی مخلوط کنید و مجددا دقت کنید که پف سفیده تخم مرغ شما از بین نرود؛ اما تمام مواد به خوبی با یکدیگر ترکیب شوند. بعد از آن فر را روشن نموده و با درجه حرارت 200 درجه سانتیگراد اجازه دهید تا محیط فر به خوبی گرم گردد.

مرحله دهم: در ادامه کف قالب موردنظر خود را چرب کنید و آن را با کاغذ روغنی بپوشانید. سپس مایه کیک خود را درون این قالب ریخته و قالب را چند بار محکم روی سطح زمین یا میز کار آشپزخانه بکوبید.

مرحله یازدهم: در ادامه در یک ظرف بزرگ تر از قالب کیک، یک دستمال حوله ای قرار بدهید. در این مرحله قالب را روی دستمال حوله ای گذاشته و ظرف زیرین را با آب جوش پر کنید تا یک سوم قالب پوشانده گردد.

مرحله دوازدهم: بعدازاین کار قالب را در طبقه وسطی فر قرار داده و اجازه بدهید تا 30 دقیقه در فر پخته و طلایی گردد. بعد از مدت زمان 30 دقیقه درجه حرارت فر را از 200 درجه به 150 درجه کم کنید و مجددا اجازه بدهید تا چیز کیک شما در این دما نیز حرارت دیده و پخته گردد.

مرحله سیزدهم: به عبارتی چیز کیک باید برای دو 30 دقیقه در فر باشد. 30 دقیقه اول با حرارت 200 درجه سانتی گراد و 30 دقیقه دوم با حرارت 150 درجه سانتیگراد. در ادامه بعد از گذشت مدت زمان 30 دقیقه دوم، قالب را از فر خارج کنید و اجازه بدهید تا کیک شما خنک گردد.

مرحله چهاردهم: بعد از خنک شدن، چیز کیک را از قالب خارج نموده و در ظرف موردنظر برای سرو قرار دهید. در نهایت چیز کیک شما به میزان های دلخواه برش خورده و می توانید آن را با چای یا قهوه نوش جان کنید.

در این مطلب کوشش کردیم تا با یک رسپی آسان و البته کاملا قابل درک نحوه درست کردن چیز کیک ژاپنی را برای شما توضیح بدهیم. دقت کنید که تمام مراحل باید موبه مو درست و با درنظرگرفتن تمام نکات اجرا شوند. کیک ها در حالت کلی دسر هایی پرطرف دار هستند که حتی اگر وانیلی یا ساده هم باشند عاشقان پروپاقرص خود را دارند. دراین بین بعضی از کیک ها نسبت به بقیه محبوبیت ویژه و خاصی دارند و آن هم صرفا به دلایل حضور و ترکیب با موادی است که این کیک ها را خوش طعم تر و لذیذ تر می نماید.

منبع: گردشبان
انتشار: 29 بهمن 1402 بروزرسانی: 29 بهمن 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 15202

به "طرز تهیه چیزکیک ژاپنی؛ خوراکی خوشمزه با طعمی خاص" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرز تهیه چیزکیک ژاپنی؛ خوراکی خوشمزه با طعمی خاص"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید