طباطبایی: بودجه در نظر گرفته شده برای ورزش کفاف هزینه ها را نمی دهد، افراط و تفریط در جلسات مجمع اتفاق می افتد

به گزارش کنفرانس هکا، رئیس فدراسیون کاراته گفت: بودجه ای که امروز برای ورزش در نظر گرفته شده است کفاف هزینه رویدادها را نمی دهد.

طباطبایی: بودجه در نظر گرفته شده برای ورزش کفاف هزینه ها را نمی دهد، افراط و تفریط در جلسات مجمع اتفاق می افتد

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، حسن طباطبایی در حاشیه مجمع عمومی کمیته ملی المپیک گفت: امروز همه دنبال شفافیت هستند تا فرایند کار را برای بازی های آسیایی و کشورهای اسلامی تسهیل کنند.

وی در خصوص اظهارات علیرضا دبیر، رئیس فدراسیون کشتی که چندین بار نام او را به زبان آورد، شرح داد: ایشان در خصوص رشته های مختلف از جمله کاراته مثال می زدند. در رابطه با بودجه فدراسیون کاراته می توانم بگویم همواره نسبت به رفتار کمیته ملی المپیک، اعضای هیئت اجرایی و وزارت ورزش و جوانان توزیع عادلانه شکل گرفته است اما دردی که همواره وجود داشته است، بحث بودجه ورزش بوده که از گذشته های دور تا الان کم بسته شده است. امروز برای رویداد بین المللی با توجه به نرخ دلار، هزینه گزافی را می طلبد. همه اعضای مجمع دنبال این هستیم چانه کوچک ورزش را بیشتر کنیم.

رئیس فدراسیون فوتبال کاراته در خصوص اتفاقاتی که داخل مجمع افتاد، اعلام کرد: آن چه در مجامع اتفاق می افتد و صحبت هایی که اعضای مجمع انجام می دهند نقطه نظراتی است که افراد مطرح می کنند. گاهی افراط و تفریط پیش می آید ولی با سعه صدری که اعضای هیئت اجرایی داشتند، این فرایند اشکالی نداشته است و امیدوارم مجمع با آرامش پیش برود.

طباطبایی در پاسخ به این سؤال که چرا حمید سجادی، وزیر ورزش و جوانان جلسه مجمع را ترک کرد، گفت: تا زمانی که در جلسه حضور داشتم، وزیر ورزش حضور داشتند.

وی درباره ادغام بودجه کمیته و وزارت ورزش یادآور شد: بحث ادغامی که در بخش بودجه اتفاق می افتد، در بخش کلان است و تنها در بخش ورزش نیست. رویکردی که سازمان برنامه و بودجه دارد، محدودیت هایی را ایجاد کرده است. با شرحاتی که کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش به کمیسیون تلفیق در مجلس اعلام کردند، این مشکل برطرف خواهد شد. اگر بپذیریم ورزش یک پدیده بزرگ اجتماعی است و هر رویداد بین المللی که در سطح مختلف ورزش اتفاق می افتد چه اثرات شگرفی دارد، قطعا بودجه ای که امروز برای ورزش در نظر گرفته شده است کفاف این مسئله را نمی دهد. امیدوارم نگاه کلانی که دولت و مجلس به ورزش دارند بودجه را افزایش دهد تا بتوانیم پرچم کشورمان را در سکوهای مختلف ورزشی به اهتراز در بیاوریم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 31 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 31 اردیبهشت 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 13696

به "طباطبایی: بودجه در نظر گرفته شده برای ورزش کفاف هزینه ها را نمی دهد، افراط و تفریط در جلسات مجمع اتفاق می افتد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طباطبایی: بودجه در نظر گرفته شده برای ورزش کفاف هزینه ها را نمی دهد، افراط و تفریط در جلسات مجمع اتفاق می افتد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید